Господарський суд чернігівської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУ Х В А Л А
06 лютого 2025 року м. Чернігівсправа № 927/26/25
Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., розглянув матеріали заяви від 05.02.2025 Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Райдуга» про врегулювання спору за участю судді в справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Агросем,
проспект Степана Бандери, 9В, м. Київ, 04073;
до відповідача: Сільськогосподарського виробничого кооперативу Райдуга,
вул. Леніна, 72, с. Тихоновичі, Сновський район, Чернігівська область, 15230;
предмет спору: про стягнення 1175655,75 грн
без виклику (повідомлення) сторін
УСТАНОВИВ:
14.01.2025, Товариством з обмеженою відповідальністю Агросем (далі ТОВ Агросем) поданий позов до Сільськогосподарського виробничого кооперативу Райдуга (далі СВК Райдуга) про стягнення 1175655,75 грн, з них: 891446,34 грн заборгованості зі сплати товару за договором поставки № 10.10.23-127 від 10.10.2023 (далі - Договір), 168537,07 грн скоригованої вартості товару відносно курсу іноземної валюти на підставі пунктів 3.6., 3.8., 3.9. Договору, 61090,15 грн пені за період з 26.10.2023 по 02.01.2025, 47690,80 грн 24% річних за користування чужими грошовими коштами за період з 06.11.2023 по 02.01.2025 та 6891,39 грн 3% річних за період з 26.10.2023 по 02.01.2025, нарахованих на підставі п. 9.2. Договору та частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України.
Суд, після усунення заявником недоліків позовної заяви, прийняв її до розгляду, відкрив провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без повідомлення (виклику) сторін, про що постановив ухвалу від 22.01.2025.
При відкритті провадження в справі суд установив учасникам процесуальні строки для подачі письмових заяв по суті спору, в порядку статей 165 - 167, 178, 184 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України).
Згідно з частиною 2 статті 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження в справі, якщо судове засідання не проводиться.
На стадії підготовчого провадження, в строк установлений судом для подання відповідачем відзиву на позов, від нього надійшла заява про врегулювання спору за участю судді, згідно з якою просив суд:
-призначити процедуру врегулювання спору за участю судді, шляхом проведення спільних нарад за участю сторін та їх представників;
-зупинити провадження в справі за позовом ТОВ Агросем до СВК Райдуга про стягнення 1175655,75 грн, до припинення процедури врегулювання спору за участю судді.
Повідомив, що попередньо звертався до позивача з гарантійним листом від 23.01.2025 № 23/01 яким гарантував погашення в добровільному порядку, впродовж лютого 2025 року, заборгованості за договором поставки № 10.10.23-127 від 10.10.2023, з урахуванням скоригованої вартості отриманого товару відносно курсу іноземної валюти, судових витрат та трьох відсотків річних.
Відповідно до частини 1 статті 186 ГПК України врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті.
За частиною 1 та 2 статті 188 цього Кодексу врегулювання спору за участю судді проводиться суддею-доповідачем одноособово незалежно від того, в якому складі розглядається справа. Проведення врегулювання спору за участю судді здійснюється в формі спільних та (або) закритих нарад. Сторони мають право брати участь у таких нарадах у режимі відеоконференції в порядку, визначеному цим Кодексом. Спільні наради проводяться за участю всіх сторін, їх представників та судді. Закриті наради проводяться за ініціативою судді з кожною зі сторін окремо.
Частиною 1 статті 189 ГПК України встановлено, що врегулювання спору за участю судді припиняється: в разі подання стороною заяви про припинення врегулювання спору за участю судді (1); в разі закінчення строку врегулювання спору за участю судді (2); за ініціативою судді в разі затягування врегулювання спору будь-якою із сторін (3); у разі укладення сторонами мирової угоди та звернення до суду із заявою про її затвердження або звернення позивача до суду із заявою про залишення позовної заяви без розгляду, або в разі відмови позивача від позову чи визнання позову відповідачем (4).
За статтею 190 ГПК України врегулювання спору за участю судді проводиться протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів з дня постановлення ухвали про його проведення. Строк проведення врегулювання спору за участю судді продовженню не підлягає.
Враховуючи, що врегулювання спору, в порядку визначеному главою 4 розділу ІІІ ГПК України, можливе за згодою обох сторін, суд, з метою з`ясування наявності / відсутності наміру в позивача врегулювати спір у запропонованому іншою стороною порядку, установив йому строк у сім календарних днів, з моменту отримання ухвали, для подачі до суду письмової правової позиції відносно клопотання відповідача.
Керуючись статтями 169, 170, 186 - 190, 234, 235, 252 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Зобов`язати позивача в строк 7 (семи) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали, письмово повідомити суд про наявність (відсутність) згоди на врегулювання спору за участю судді в порядку, визначеному главою 4 розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає скарженню окремо від рішення суду.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
Суддя Романенко А.В.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124964372 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні