У Х В А Л А
06 лютого 2025 року м. Чернігівсправа № 927/1152/15
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали заяви Чернігівського обласного центру зайнятості про заміну сторони правонаступником, поданої по справі за заявою КРЕДИТОРА: Головного управління ДПС у Чернігівській області 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11БОРЖНИК: Закрите акціонерне товариство «Інтерліс» (код 32094901) 14001, м. Чернігів, вул. Ціолковського, 11 18021, м. Черкаси, вул. Володимира Великого (Гагаріна), 83, кв. 29 (адреса ліквідатора Пилипенко Т.В.) (РНОКПП НОМЕР_1 )про визнання боржника банкрутом
за участі представників учасників у справі про банкрутство:
від кредиторів: не з`явилися
від боржника: не з`явилися
В судовому засіданні прийняла участь представниця Чернігівського обласного центру зайнятості Шубенок В.А. (без належних повноважень)
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у м. Чернігові Головного управління ДФС у Чернігівській області подана заява про порушення справи про банкрутство Закритого акціонерного товариства «Інтерліс» на підставі ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі Закон про банкрутство), яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 21.10.2015 була прийнята до розгляду.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 18.01.2016 порушено провадження у справі про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Пилипенко Т.В.
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 30.06.2016, залишеною без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 31.08.2016, припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Пилипенко Т.В., боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Бандолу О.О.
Постановою Вищого господарського суду України від 02.11.2016 скасовані постанова Господарського суду Чернігівської області від 30.06.2016 та постанова Київського апеляційного господарського суду від 31.08.2016, справу передано на новий розгляд до Господарського суду Чернігівської області.
На підставі розпорядження керівника апарату Господарського суду Чернігівської області від 14.11.2016 № 02-01/72/16 був призначений повторний автоматичний розподіл справи № 927/1152/15, внаслідок якого для її розгляду визначено суддю А.С.Сидоренка.
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 13.02.2018 припинено процедуру розпорядження майном Закритого акціонерного товариства «Інтерліс» та повноваження розпорядника майна боржника Пилипенко Т.В., боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Пилипенко Т.В.
Надалі строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Пилипенко Т.В. неодноразово продовжувався, востаннє ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 12.09.2024 на шість місяців до 13.02.2025 включно.
23 січня 2025 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від 22.01.2025 № 09/238-25 Чернігівського обласного центру зайнятості про заміну сторони правонаступником (надалі Заява), якою заявник просить здійснити заміну кредитора Чернігівського міського центру зайнятості його правонаступником Чернігівським обласним центром зайнятості.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 28.01.2025 постановлено:
призначити розгляд заяви від 22.01.2025 № 09/238-25 Чернігівського обласного центру зайнятості про заміну сторони правонаступником в судовому засіданні на 06 лютого 2025 року;
викликати для участі в судовому засіданні повноважного представника Чернігівського обласного центру зайнятості з визнанням обов`язковою явки останнього;
повідомити ліквідатора Пилипенко Т.В., Чернігівський міський центр зайнятості та голову комітету кредиторів Іщенка Івана Олеговича про призначення судового засідання для розгляду Заяви, а також про те, що їх участь в цьому судовому засіданні не є обов`язковою.
Учасники у справі про банкрутство та Чернігівський обласний центр зайнятості належним чином були повідомлені про дату, час та місце проведення даного судового засідання.
В судове засідання Чернігівського обласного центру зайнятості прибула заступниця начальника юридичного відділу Шубенок Вікторія Анатоліївна, яка на підтвердження наявності повноважень діяти від імені юридичної особи надала довіреність від 03.02.2025 № 09/352-25.
Згідно п. 1, 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, цей Кодекс введений в дію з 21.10.2019. З дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
За змістом ст. 41 Господарського процесуального кодексу України у справах про банкрутство склад учасників справи визначається Кодексом України з процедур банкрутства.
Сторони у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - конкурсні кредитори (голова комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут); учасники у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, Фонд державного майна України, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника (абз. 30, 33 ч. ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства).
За змістом положень частин першої, третьої статті 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
У частині першій статті 58 цього Кодексу унормовано, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до підпункту 11 пункту 161 Розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" представництво відповідно до пункту 3 частини 1 статті 1311 та статті 1312 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року.
Питання самопредставництва не закріплені у нормах Конституції України, але ці питання регламентовані положеннями відповідних кодексів, у тому числі ГПК України.
Тлумачення приписів частини третьої статті 56 ГПК України приводить до висновку, що для визнання юридичної особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності). Внесення відповідної інформації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не є обов`язковим.
Отже, процесуальне представництво інтересів Чернігівського обласного центру зайнятості у цій справі може здійснювати адвокат, як представник юридичної особи, так і керівник, або інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) в порядку самопредставництва.
Зі змісту вказаної вище довіреності від 03.02.2025 № 09/352-25 не вбачається, що Шубенок Вікторія Анатоліївна має статус адвоката; крім того, до заяви про заміну сторони правонаступником не додано документів, що підтверджували би повноваження Шубенок В.А. представляти інтереси Чернігівського обласного центру зайнятості в порядку самопредставництва юридичної особи.
Враховуючи наведене вище, Шубенок В.А. не була допущена судом до участі у справі в якості повноважного представника Чернігівського обласного центру зайнятості.
Відповідно до ч. 2, 3 ч. ст. 216 Господарського процесуального кодексу України, якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Оскільки в судовому засіданні 06.02.2025 оголошено перерву до 10.02.2025 до 09 год. 00 хв., існує необхідність повідомити ліквідатора Пилипенко Т.В., Чернігівський міський центр зайнятості, Чернігівський обласний центр зайнятості та голову комітету кредиторів Іщенка Івана Олеговича про призначення наступного судового засідання по справі.
Керуючись ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 121, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Призначити судове засідання на 10 лютого 2025 р. о 09:00 у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань № 20.
Повідомити ліквідатора Пилипенко Т.В., Чернігівський міський центр зайнятості, Чернігівський обласний центр зайнятості та голову комітету кредиторів Іщенка Івана Олеговича про призначення судового засідання, а також про те, що їх участь в цьому судовому засіданні не є обов`язковою.
Копії цієї ухвали надіслати Чернігівському обласному центру зайнятості (14000, м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40), Чернігівському міському центру зайнятості (14017, м. Чернігів, вул. Попудренка, 14), ліквідатору Пилипенко Т.В. ( АДРЕСА_1 ) та голові комітету кредиторів Іщенку Івану Олеговичу ( АДРЕСА_2 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню.
Дата набрання ухвалою законної сили 06.02.2025.
Суддя А.С.Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124964377 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні