ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.02.2025м. СумиСправа № 920/162/23Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Ексім Енергозбут Україна» про грошові вимоги до боржника у справі № 920/162/23 про банкрутство Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб (вул Івана Дзюби, 2, м. Суми, 40020; ЄДРПОУ 30991664),
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 14.01.2025 суд постановив відкрити провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів; ввести процедуру розпорядження майном; призначити розпорядником майна Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб арбітражного керуючого Чупруна Є.В.
14.01.2025 на офіційному вебпорталі судової влади України оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб. Строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника 13.02.2025.
17.02.2025 до суду надійшла заява № б/н від 17.02.2025 (вх. № 746 від 17.02.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю «Ексім Енергозбут Україна» про грошові вимоги до боржника у розмірі 286000000,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУЗпБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
На підставі ч. 3 ст. 45 КУЗпБ заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Судом установлено, що надіслана до суду заява ТОВ «Ексім Енергозбут Україна» про грошові вимоги до боржника містить підпис та посадове становище у Товаристві без зазначення особи підписанта.
Крім того, згідно з абз. 2 ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до ч.6 ст. 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
У відповідності до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Як було встановлено судом, на момент прийняття судом цієї ухвали заявник ТОВ «Ексім Енергозбут Україна» не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Таким чином, Товариством з обмеженою відповідальністю «Ексім Енергозбут Україна» не виконано обов`язку із реєстрації Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС відповідно до вимог ст. 6 ГПК України.
За положеннями ч. 1 ст. 46 КУЗпБ господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку повідомити заявника про недоліки поданої кредиторської заяви та зобов`язати кредитора їх усунути в строк не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали суду.
Керуючись статтями 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву № б/н від 06.02.2025 Товариства з обмеженою відповідальністю «Ексім Енергозбут Україна» (вх. № 746 від 17.02.2025) про грошові вимоги до боржника залишити без руху.
2. Встановити Товариства з обмеженою відповідальністю «Ексім Енергозбут Україна» строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, шляхом здійснення реєстрації свого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС та надання до суду доказів на підтвердження наявності у нього зареєстрованого Електронного кабінету; уточнення особи підписанта заяви.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2025 |
Оприлюднено | 20.02.2025 |
Номер документу | 125262668 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні