Справа № 487/2768/23
Провадження № 1-кс/487/1168/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.02.2025 м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваної ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Миколаєві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Першого слідчого відділу (з дислокацією у м.Миколаєві) ТУ ДБР у м. Миколаєві ОСОБА_7 у кримінальному провадженні №42023230000000055 від 07.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваної ОСОБА_6 ,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в особливо важливих справах Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) ТУ ДБР у м. Миколаєві ОСОБА_7 у кримінальному провадженні №42023230000000055 від 07.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст.15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваної ОСОБА_6 з визначенням застави в розмірі 6 953 розміра прожиткового мінімуму, що становить 21053684 гривень.
В обґрунтування клопотання слідчий посилався на обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні злочинів за ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст.191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та наявність ризиків, передбачених пп. 1-5 ч. 1 ст. 177 КПК України. На думку слідчого, наявність вказаних ризиків свідчать про неможливість їх запобігання шляхом застосування до підозрюваної інших, більш м`яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою.
Прокурор в судовому засіданні клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою до підозрюваної ОСОБА_6 підтримав, наполягав на його задоволенні, посилаючись на наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Підозрювана ОСОБА_6 в судовому засіданні просила відмовити в задоволенні клопотання, посилаючись на відсутність намірів переховуватися та на необхідність продовжувати лікування.
Захисники підозрюваної - адвокат ОСОБА_4 та адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні просили відмовити в задоволенні клопотання, посилаючись на необґрунтованість підозри ОСОБА_6 , яка як бухгалтер лише виконувала свої професійні обов`язки, та на відсутність ризиків, зазначених прокурором. А якщо суд дійде висновку про необхідність застосування до підозрюваної ОСОБА_6 запобіжного заходу, то обрати такий, що не пов`язаний з триманням під вартою.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватись в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Тримання особи під вартою завжди може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи.
Метою застосування будь-якого запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується (ч.1 ст. 177 КПК України).
Згідно з ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень статті 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та сьомою статті 176 цього Кодексу.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 183 КПК України встановлено, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років
При розгляді клопотання про обрання або ж продовження застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обов`язково має бути розглянуто можливість застосування інших (альтернативних) запобіжних заходів (правова позиція, викладена у п. 80рішення ЄСПЛ від 10 лютого 2011 року у справі "Харченко проти України").
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Так, судом встановлено, що Першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023230000000055 від 07.02.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що місцевий мешканець м. Олександрія Кіровоградської області ОСОБА_8 , будучи службовою особою директором ТОВ «Золотий клєвєр», діючи умисно, з корисливих мотивів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, скоїв у складі організованої групи ряд умисних злочинів із заволодіння чужим майном бюджетними коштами в особливо великих розмірах під час виконання Херсонською обласною військовою адміністрацією програми розбудови територіальної оборони Херсонської області, до вчинення яких залучив визначених ним співучасників, з якими заздалегідь домовився про спільні злочинні дії, а саме: узгодив об`єкт злочину, його характер, місце, час, спосіб вчинення, зміст виконуваних функцій та розподілив ролі.
Так, до складу організованої групи увійшли:
-директор ТОВ «Золотий клєвєр» (код ЄДРПОУ 35439270) ОСОБА_8 , як організатор та виконавець злочинів;
-директор ТОВ «Екотранссервіс-21» (код ЄДРПОУ 44151407) ОСОБА_9 , як виконавець злочинів;
-головний бухгалтер ТОВ «Екотранссервіс-21» ОСОБА_6 , яка здійснювала ведення бухгалтерського обліку ТОВ «Екотранссервіс-21» та ТОВ «Золотий клєвєр», як посібник злочинів.
Зазначені кримінальні правопорушення вчинені вказаними особами за наступних обставин.
Так, згідно протокольного рішення за результатами селекторної наради під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України від 04.10.2022 начальнику Херсонської обласної військової адміністрації визначені невідкладні заходи щодо виділення бюджетних коштів для придбання комплектів зимової форми одягу для підрозділів Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації від 04.10.2022 № 188 «Про внесення змін до програми розбудови територіальної оборони Херсонської області на 2020-2022 роки», яку схвалено Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 14.02.2020 № 149 та затверджено Рішенням Херсонської обласної ради від 28.02.2020 № 1573, передбачений обсяг фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету за напрямком діяльності: «Покращення матеріально-технічної бази підрозділів територіальної оборони для виконання завдань за призначенням», захід програми: «Придбання речового майна та інших необхідних засобів для проходження осінньо-зимового періоду (в т.ч. формений одяг)», строком виконання заходу протягом 2022 року, виконавці у т.ч. Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації (далі - Департамент з питань ЦЗОР Херсонської ОДА) та НОМЕР_1 окрема бригада територіальної оборони (військова частина НОМЕР_2 ), в обсязі 61 207,746 тис. грн з очікуваним результатом «Забезпечення зимовим форменим одягом особового складу підрозділів територіальної оборони та створення належних умов для проходження осінньо-зимового періоду».
Обсяги передбачених бюджетних фінансувань обґрунтовані метою забезпечення боєздатності територіальної оборони Херсонської області та потребою належної організації забезпечення речовим майном підрозділів військової частини НОМЕР_2 разом з підпорядкованими їй підрозділами військовими частинами НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , відповідно поданому до Херсонської обласної військової адміністрації клопотанню командира військової частини НОМЕР_2 від 05.10.2022 № 794, щодо потреби забезпечення особового складу конкретним військовим обмундируванням у відповідній кількості (шапки-фески (підшоломники), шапки зимові, куртки вітро-волого захисні зимові, штани вітро-вологі захисні зимові, рукавички зимові та ін.), яке було скероване директором Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА ОСОБА_10 для фінансування заходів визначеної програми до Департаменту фінансів Херсонської ОДА.
Відповідно до підпункту 8.1 пункту 8 Рішення Ради оборони Херсонської області від 02.11.2022 № 3, введеного в дію розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації від 03.11.2022 № 249, враховуючи критичну потребу підрозділів НОМЕР_9 окремої бригади територіальної оборони у зимовому форменому одязі, директору Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА ОСОБА_10 доручено забезпечити закупівлю форменого одягу для військовослужбовців зазначеної бригади відповідно вимог Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням п.п. 2 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, тобто шляхом укладання прямих договорів на закупівлю товару з постачальниками.
Згідно ст. 1 Закону України «Про оборону України» надається визначення терміну воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
З моменту видання Президентом України Указу «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 на території України почав діяти воєнний стан, який неодноразово продовжувався та триває по теперішній час.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» для військовослужбовців установлюються військова форма одягу та знаки розрізнення. Зразки військової форми одягу та загальні вимоги до знаків розрізнення військовослужбовців розробляються та затверджуються Міністерством оборони України
Наказом Міністерства оборони України від 18.07.2017 № 370 затверджені зразки військової форми одягу та загальні вимоги до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв, зокрема зразки військової форми одягу: курток вітро-, вологозахисних зимових; штанів вітро-, вологозахисних зимових; черевиків з високими берцями зимових; шапок-фесок; білизни для холодної погоди (сорочок та кальсонів) тощо, які повинні відповідати встановленим до них як нормативним, так і технічним вимогам, зокрема вимогам Технічних умов та Технічних специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України, які визначають конкретні види виробів за рядом технічних та інших характеристик саме як військову форму одягу, а за маскувальними малюнками та знаками розрізнення приналежність до держави, виду Збройних Сил України, роду військ, служб, військових частин (підрозділів).
Володіючи вказаною загальнодоступною інформацією, в жовтні 2022 року у ОСОБА_8 виник злочинний корисливий умисел, спрямований на систематичне заволодіння зазначеними бюджетними коштами в особливо великих розмірах, виділеними Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА за бюджетною програмою КПКВ 3018240 «Заходи та роботи з територіальної оборони» за загальним фондом Державного бюджету України.
Для досягнення злочинного результату ОСОБА_8 вирішив використати підконтрольні йому суб`єкти підприємницької діяльності ТОВ «Золотий клєвєр» (код ЄДРПОУ 35439270) з належною йому часткою у статутному капіталі 100% та ТОВ «Екотранссервіс-21» (код ЄДРПОУ 44151407) з належною ОСОБА_9 часткою у статутному капіталі 100%, що були зареєстровані за однією адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Бульварна, 1, які відповідно до видів економічної діяльності (КВЕД) могли виступити постачальниками військової форми одягу для потреб НОМЕР_9 окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України у правовідносинах з замовником державної закупівлі Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, створюючи уявну відповідність своєї діяльності чинному законодавству під час виконання умов укладених в подальшому господарських договорів із постачання військового обмундирування.
Предметом злочинних посягань ОСОБА_8 обрав безготівкові бюджетні кошти, які акумулювались на розрахункових рахунках замовника послуг Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, відкритих в Головному управлінніДержавної казначейської службиУкраїни в Херсонській області.
В якості способу заволодіння зазначеними коштами ОСОБА_8 визначив зловживання службовим становищем керівниками підприємств-постачальників ТОВ «Золотий клєвєр» та ТОВ «Екотранссервіс-21» шляхом постачання замовнику - Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА товару, який не відповідає вимогам технічних умов та специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України, з метою його придбання за більш низькими цінами і подальшим складанням та видачею до оплати замовнику за укладеними договорами поставок завідомо неправдивих первинних облікових бухгалтерських документів видаткових накладних, з внесеними до них завідомо неправдивими відомостями стосовно найменування поставленого товару та його якості.
Реалізуючи злочинний умисел, ОСОБА_8 розробив план скоєння злочинів та безпосередній механізм заволодіння бюджетними коштами, відповідно до якого визначені ним товариства, а саме: ТОВ «Золотий клєвєр», обов`язки директора якого він почав виконувати з 11.06.2020 на підставі свого рішення як єдиного учасника товариства від 10.06.2020 № 3 і виданого ним наказу від 11.06.2020 № 1106/2020, а також ТОВ «Екотранссервіс-21», обов`язки директора якого ОСОБА_9 почав виконувати з 01.02.2021 на підставі прийнятого ним рішення як єдиного учасника товариства від 29.01.2021 № 1 і виданого ним наказу від 01.02.2021 № 1, за результатами проведення процедур державної закупівлі товару за спрощеною процедурою та одержаної перемоги, повинні укласти договори поставок військової форми одягу Збройних Сил України із замовником Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, а в подальшому, ухиляючись від виконання умов укладених договорів, поставляти товар вироби одягу без сертифікатів якості, не в повному обсязі, що не відповідають вимогам технічних умов та специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України та, відповідно, не є військовим форменим одягом і предметом державної закупівлі, значно знижуючи, при цьому, понесені товариствами витрати на придбання товару у інших виробників і постачальників за перерахованими замовником послуг бюджетними коштами, а різницюміжфактичновитраченими коштами та невитраченими коштами необхіднобулозаволодівати, зловживаючисвоїмслужбовим становищем і, у подальшому, розподіляти між всіма учасниками групи.
Після чого, систематично складати та надавати замовнику послуг підроблені бухгалтерські документи видаткові накладні, із внесеними до них завідомо неправдивими відомостями щодо його якості та найменування поставленого товару, здійснюючи підміну назви товару, на підставі яких періодично одержувати на підконтрольні банківські рахунки ТОВ «Золотий клєвєр» та ТОВ «Екотранссервіс-21» бюджетні кошти в безготівковій формі і, отримавши реальну змогу розпоряджатись ними на власний розсуд, заволодівати їх частиною, розподіляти їх між учасниками групи, використовувати їх для збагачення учасників групи, а іншу частину витрачати на придбання значно дешевших виробів одягу, візуально схожого на військову форму одягу Збройних Сил України, з метою їх постачання замовнику послуг та, таким чином, приховувати здійснення злочинної діяльності, створюючи, при цьому, видимість належного виконання умов договорів у передбачені терміни.
З метою реалізації плану протиправної діяльності, який вимагав тривалої підготовки, усвідомлюючи, що самостійно скоїти зазначені кримінальні правопорушення неможливо, ОСОБА_8 вирішив залучити до участі у запланованих злочинах інших учасників, відвівшицим особампевні функціїу вчиненні організованих ним злочинів, об`єднавши, таким чином, зусилля всіх учасників для досягнення єдиного злочинного результату.
З зазначеною метою, ОСОБА_8 , у невстановлений слідством час і місці, але не пізніше 17.11.2022, залучив до спільної злочинної діяльності раніше знайомого йому місцевого мешканця м. Олександрія Кіровоградської області ОСОБА_9 засновника та директора суб`єкта підприємницької діяльності ТОВ «Екотранссервіс-21».
Згідно відведених йому ОСОБА_8 функцій, ОСОБА_9 зобов`язаний у співучасті з іншими особами, як директор підприємства-постачальника ТОВ «Екотранссервіс-21», перебуваючи у господарських правовідносинах із замовником військової форми одягу Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, а також з іншими суб`єктами підприємницької діяльності виробниками і постачальниками невідповідних військовій формі одягу виробів одягу, забезпечувати шляхом зловживання своїм службовим становищем систематичне заволодіння бюджетними коштами, посвідчувати власним підписами та відбитками печатки товариства договори поставок разом з підробленими офіційними документами видатковими накладними, із зазначеними у них завідомо неправдивими відомостями про обсяги наданих послуг та їх вартість, які подавати до оплати замовнику з метою одержання за ними на поточний рахунок товариства бюджетних коштів.
Крім того, усвідомлюючи необхідність документального підтвердження перед службовими особами замовника обсягів наданих послуг, ОСОБА_8 у невстановлений слідством час і місці, але не пізніше 17.11.2022, залучив до спільної злочинної діяльності раніше знайому йому місцеву мешканку того ж населеного пункту м. Олександрія Кіровоградської області ОСОБА_6 , яка за попередньою усною з ним домовленістю, здійснювала ведення бухгалтерського обліку ТОВ «Золотий клєвєр» та ТОВ «Екотранссервіс-21», у зв`язку з чим достовірно усвідомлювала зайняття ОСОБА_8 та ОСОБА_9 у визначених товариствах посад директорів, тобто посад, пов`язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків.
Згідно визначених їй ОСОБА_8 , як організатором злочинів функцій, ОСОБА_6 була зобов`язана сприяти вчиненню злочинів іншим співучасникам, складати та видавати первинні облікові бухгалтерські документи у взаємовідносинах з іншими виробниками та постачальниками товару виробів одягу, складати підроблені офіційні документи видаткові накладні на поставлений товар замовнику державної закупівлі, до яких вносити завідомо неправдиві відомості про найменування, кількість та якість військової форми одягу замість фактично поставлених виробів одягу, завищуючи, при цьому, обсяги наданих послуг та їх вартість, які передавати іншим співучасникам ОСОБА_8 та ОСОБА_9 для підписання як керівниками товариств-постачальників та надання до оплати замовнику, а також здійснювати за вказівками організатора злочинів розрахункові операції за банківськими рахунками товариств, чим сприяти у розподіленні між учасниками злочинів незаконно отриманих грошових коштів.
При цьому, ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , будучи обізнаними з розробленим і доведеним до їх відома ОСОБА_8 планом протиправної діяльності, які керуючись корисливим мотивом, прийняли його пропозицію та погодились на спільну участь у скоєнні вищевказаних кримінальних правопорушень, підтвердивши згоду своїми подальшими активними діями.
Зорганізувавшись таким чином, у стійке злочинне об`єднання для спільного заволодіння бюджетними коштами Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, ОСОБА_8 взяв на себе функцію організатора створеної ним організованої групи, відповідно до якої визначав найменування, обсяги та вартість військової форми одягу з метою подальшого внесення ОСОБА_6 недостовірних відомостей про них до складених і виданих видаткових накладних між замовником з постачальниками ТОВ «Золотий клєвєр» та ТОВ «Екотранссервіс-21», підписував власноруч та контролював підписання зазначених підроблених офіційних документів іншим залученим ним до скоєння злочинів учасником ОСОБА_9 , а також здійснення за ними оплати на банківські рахунки підконтрольних йому товариств та подальшого розпорядження зазначеними коштами, заволодіваючи їх частиною разом із залученими учасниками злочинів, а іншу частину використовував на виконання певного обсягу послуг з постачання товару, здійснював загальне керівництво діяльністю інших учасників злочинів, розподіляв кошти, здобуті злочинним шляхом.
Створена за таких обставин ОСОБА_8 організована злочинна група, до складу якої, крім нього, увійшли ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , характеризувалась наявністю розробленого єдиного плану заволодіння чужим майном бюджетними коштами в особливо великих розмірах, визначенням функцій кожного учасника групи, у відповідності з якими дії учасників злочину були розподілені так, щоб вони доповнювали діяльність один одного, направлену на досягнення єдиного злочинного результату, а також стійкістю, яка полягала в беззаперечному виконанні вказівок організатора групи, наявністю єдиної мети на неодноразове вчинення ряду аналогічних злочинів.
Організоване ОСОБА_8 стійке об`єднання мало чітку структуру, відповідно до якої він був її організатором, якому були підпорядковані інші члени групи - ОСОБА_9 - як виконавець та ОСОБА_6 - як пособник. Будучи депутатом Олександрійської міської ради Кіровоградської області VIII скликання за місцем проживання та роботи інших учасників організованих ним злочинів, ОСОБА_8 мав впливові зв`язки, авторитет та прихильне ставлення до себе з боку ОСОБА_9 та ОСОБА_6 .
Функції кожного учасника групи були чітко розподілені відповідно до розробленого ОСОБА_8 плану злочинної діяльності.
Стійкість організованої групи забезпечена постійним складом її учасників, стабільністю та безпекою її функціонування, міцними внутрішніми зв`язками між учасниками, чітким визначенням ролі кожного з її учасників, єдиним планом злочинної діяльності, розробленої організатором ОСОБА_8 .
Ієрархічність вказаної організованої групи була забезпечена наявністю відповідної системно-структурної побудови, яка включала в себе наявність загального керівництва керівника ОСОБА_8 , якому як організатору безпосередньо підпорядковувалися виконавець ОСОБА_9 та пособник ОСОБА_6 .
Кожний з учасників групи, будучи проінформованим про злочинні наміри та плани групи в розробці, прийнятті та реалізації яких він приймав безпосередню участь, дав згоду на вступ до групи та виконання доручень її організатора, бажаючи об`єднати свої зусилля з її учасниками для досягнення єдиного злочинного результату збагачення за рахунок коштів бюджету Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА.
Описані ознаки свідчать про стійкість групи, ретельне планування учасниками групи вчинення злочинів, обізнаність всіх учасників про планування злочинів та керівну роль ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, з корисливих мотивів, в умовах воєнного стану, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, ОСОБА_8 , діючи у складі організованої групи з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , зловживаючи службовим становищем, використовуючи суб?єкти господарської діяльності ТОВ «Золотий клєвєр» (код ЄДРПОУ 35439270) з належною ОСОБА_8 часткою у статутному капіталі 100% та ТОВ «Екотранссервіс-21» (код ЄДРПОУ 44151407) з належною ОСОБА_9 часткою у статутному капіталі 100%, що були зареєстровані за однією адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Бульварна, 1, які відповідно до видів економічної діяльності (КВЕД) могли виступити постачальниками військової форми одягу для потреб НОМЕР_9 окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України у правовідносинах з замовником державної закупівлі Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, у невстановлені досудовим розслідуванням час і місці, скерували на невстановлену в ході досудового розслідування адресу Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА листи щодо можливості постачання одягу для військовослужбовців з метою подальшого укладання договорів.
Відповідно до статутів ТОВ «Золотий клєвєр», затвердженого рішенням учасника ОСОБА_8 та ТОВ «Екотранссервіс-21», затвердженого рішенням учасника ОСОБА_9 , зазначені товариства з місцезнаходженням за однією за адресою: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Бульварна, 1, є юридичними особами, мають право від свого імені укладати цивільно-правові та інші угоди, вступати в зобов`язання, мають рахунки в банках, печатку та виконавчими органами яких є директори, до повноважень яких входить: вирішення усіх питань і керівництво фінансово-господарською діяльністю товариств, видання наказів, визначення чисельності працівників, вчинення без довіреності від імені товариств правочинів (укладання договорів), розпорядження грошовими коштами, майном товариств та банківськими рахунками з правом першого підпису розрахункових документів очолюваних товариств.
У зв`язку з чим, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , будучи директорами зазначених товариств, обіймали в них посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій та згідно ч. 3 ст. 18 КК України є службовими особами, про що ОСОБА_6 , здійснюючи ведення бухгалтерського обліку зазначених товариств, достовірно знала та усвідомлювала.
Крім того, під час проживання в одному населеному пункті м. Олександрія Кіровоградської області та здійснення фінансово-господарської діяльності з використанням реквізитів зазначених товариств в одному офісному приміщенні за однією адресою у ОСОБА_8 з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 склались дружні, приятельські стосунки, які вони постійно підтримували, спілкуючись та здійснюючи один з одним зв`язок, у тому числі з використанням наявних у них мобільних телефонів.
Так, з метою реалізації умислу, направленого на заволодіння коштами в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану, ОСОБА_9 , як директором ТОВ «Екотранссервіс-21» (код ЄДРПОУ 44151407), діючи у складі організованої групи з ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , у не встановлені досудовим розслідуванням час і місці, 17.11.2022 укладено з покупцем - Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА (код ЄДРПОУ 14373006), в особі директора ОСОБА_10 , договір поставки № 2, предметом якого є постачання військової форми одягу відповідно до специфікації: куртка вітровологозахисна зимова 1 865 шт. за ціною 4 650,00 грн. на суму 8 672 250,00 грн., штани вітро-волого захисні зимові 2 552 шт. за ціною 2 950,00 грн. на суму 7 528 400,00 грн., черевики з високими берцями зимові 2 724 пар за ціною 3 745,00 грн. на суму 10 201 380,00 грн., ціна договору 26 402 030 грн. (з ПДВ), строком дії до 31.12.2022, що в подальшому додатковою угодою № 1 від 31.12.2022 продовжений до 31.12.2023.
Відповідно до умов зазначеного договору обов`язки сторін полягали в наступному:
-покупець зобов`язується прийняти й оплатити товар у повному розмірі на умовах та в порядку визначених у договорі (пункт 1.1);
-постачальник зобов`язується поставляти товар окремими партіями в кількості і асортименті визначених у письмових або усних заявках-замовленнях покупця (пункт 1.3);
-загальний асортимент, номенклатура, маркування, одиниця виміру та ціна визначаються у видатковій накладній, рахунку на оплату, оформлених у відповідності до замовлень покупця (пункт 1.6);
-замовник здійснює попередню оплату за товар у розмірі 30% його вартості в безготівковій формі протягом 7 (семи) робочих днів після виставлення рахунку шляхом перерахування коштів на рахунок постачальника згідно з наданим рахунком, а кінцева оплата за товар здійснюється замовником протягом 7 (семи) робочих днів в безготівковій формі шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок постачальника на підставі рахунку, після поставки товару та надання видаткової накладної на товар. Термін надання накладної для закриття попередньої оплати повинен бути не пізніше ніж 29.12.2022 (пункти 2.2, 2.3);
-згідно з цим договором поставка товару вважається здійсненою з моменту прибуття товару на склад покупцю (пункт 3.1);
-у момент передачі товару постачальник зобов`язується надати покупцеві на кожну поставку товару товаросупровідні документи. Після прийняття товару покупець зобов?язаний передати водієві (або представнику постачальника) підписані товаросупровідні документи. Якщо немає можливості надати документи відразу, покупець повинен відправити на електрону адресу постачальника підписану видаткову накладну (скан-копію), а потім, протягом 5 днів з дня отримання товару, надіслати листом на юридичну адресу постачальника (пункт 3.3);
-якість товару та упаковки повинна відповідати вимогам нормативних документів щодо даного товару та відповідати технологічним характеристикам (пункт 4.2);
-постачальник гарантує якість товару при його відповідному зберіганні Покупцем. Товар виготовлений у відповідності зі стандартами та технічними умовами в підтвердження цього Постачальник надає Покупцеві сертифікат якості на товар (пункт 4.5);
-документами, які підтверджують кількість і асортимент товару є товаро-транспортні накладні або видаткові накладні. Якщо кількість товару, який приймається Покупцем не відповідає кількості товару, зазначеній у відповідній видатковій накладній, то Покупець зобов`язаний підписати видаткову накладну та вказати на невідповідність (пункт 5.3);
-разом з товаром постачальник зобов`язаний передати покупцеві рахунок-фактуру та видаткову накладну (пункт 5.4).
Зазначені та інші умови вказаного договору поставки були достовірно відомі ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , які відповідно до розробленого плану злочинної діяльності передбачили проведення замовником оплати бюджетних коштів за надані послуги в безготівковій формі на підконтрольний поточний рахунок ТОВ «Екотранссервіс-21» № НОМЕР_10 в АТ «Украгазбанк», доступом до якого ОСОБА_9 , діючи у складі організованої групи з ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , наділив останню.
З моменту надходження на вказаний поточний рахунок бюджетних коштів ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , як учасники організованої групи, отримували реальну можливість безперешкодно розпоряджатись ними та використовувати їх на власний розсуд.
29.11.2022 на виконання умов договору поставки, замовником -Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, за поданим директором ТОВ «Екотранссервіс-21» ОСОБА_9 рахунком на оплату № 616 від 18.11.2022, на підставі платіжного доручення № 1 від 18.11.2022, здійснено перерахування на вищезазначений розрахунковий рахунок постачальника
ТОВ «Екотранссервіс-21» грошових коштів в сумі 7 920 609,00 грн в якості попередньої оплати товару відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».
Після надходження від замовника - Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА постачальнику - ТОВ «Екотранссервіс-21» попередньої оплати (авансу) в межах розміру 30% вартості товару в безготівковій формі відповідно до умов зазначеного договору поставки, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , у складі організованої групи, маючи внаслідок службового становища ОСОБА_9 , як директора ТОВ «Екотранссервіс-21», право на оперативне управління одержаними на поточний рахунок товариства бюджетними коштами, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем, розпочали пошук та укладання договорів з постачальниками виробів одягу, візуально схожого на військовий формений одяг Збройних Сил України, який не відповідав вимогам технічних умов та специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України, з метою його придбання за більш низькими цінами з подальшим постачанням замовнику державної послуги - Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, створюючи уявну відповідність діяльності ТОВ «Екотранссервіс-21» чинному законодавству та видимість належного виконання умов договору у передбачені терміни.
Забезпечуючи фінансово-господарську діяльність товариств з метою одержання прибутку, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 були достовірно обізнані з вимогами законів та інших нормативно-правових актів, які визначають правові і організаційні засади господарської діяльності та регулюють відносин, що виникають між суб`єктами господарювання.
ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 було достовірно відомо, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закону), власники та посадові особи, які здійснюють керівництво підприємствами, відповідно до законодавства та установчих документів, несуть відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, метою ведення якого згідно ст.3 цього Закону є надання повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства.
Вони знали, що відповідно абз. 13 ч. 1 ст. 1, ст. 9 цього Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення, повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Первинні документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади і прізвища (крім первинних документів, вимоги до яких встановлюються Національним банком України) осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Документом, що використовується при передачі товарно-матеріальних цінностей від однієї особи іншій, є накладна, зокрема видаткова накладна, що фіксує факт отримання-передачі товарів або послуг.
Відповідно до пунктів 2.4, 4.1, 4.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, первинний документ має бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою. У тексті та цифрових даних первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку і звітності підчистки і необумовлені виправлення не допускаються. Виправлення помилки у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку, що складені у паперовій формі, повинно бути обумовлено надписом «виправлено» та підтверджено підписами осіб, що підписали цей документ, із зазначенням дати виправлення.
У невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками організованої групи злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, будучи обізнаним про умови укладеного договору поставки № 2 від 17.11.2022 між покупцем Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та постачальником ТОВ «Екотранссервіс-21», достовірно знаючи про наявність придбаних ним разом з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 виробів одягу, візуально схожого на військову форму одягу Збройних Сил України, що не відповідає встановленим до нього вимогам нормативної та технічної документацій, затверджених Міністерством оборони України, а також відсутність сертифікатів про його якість, надав ОСОБА_6 вказівку щодо складання завідомо підробленої видаткової накладної № 693 від 28.12.2022 до договору поставки № 2 від 17.11.2022 в розмірі раніше проведеної попередньої оплати (авансу) на суму 7 920 609,00 грн, із внесенням до неї неправдивих відомостей щодо найменування та якості товару, який є предметом закупівлі договору.
На виконання вказівки ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , діючи як пособник у складі організованої групи з ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання службовим становищем, передбачаючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та їх наслідки і бажаючи їх настання, у вигляді безповоротного вилучення бюджетних коштів на власну користь, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, склала видаткову накладну № 693 від 28.12.2022 до договору поставки № 2 від 17.11.2022 щодо постачання товару постачальником - ТОВ «Екотранссервіс-21» покупцю - Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, до якої внесла завідомо неправдиві відомості про найменування, кількість та якість поставленої військової форми одягу, а саме: курток вітро-волого захисних зимових у кількості 560 штук за ціною 4 650,00 грн на суму 2 601 675,00 грн; штанів вітро-волого захисних зимових у кількості 766 штук за ціною 2 950,00 грн на суму 2 258 520,00 грн; черевиків з високими берцями зимових у кількості 817 пар за ціною 3 745,00 грн на суму 3 060 414,00 грн, а всього на загальну суму 7 920 609,00 грн (сплачено 29.11.2022 замовником - Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА за договором поставки № 2 від 17.11.2022 відповідно до платіжного доручення № 1 від 18.11.2022 в якості попередньої оплати товару постачальнику ТОВ «Екотранссервіс-21»), надавши її для підписання ОСОБА_9 , чим завищила у вказаній видатковій накладній кількість наступної поставленої військової форми одягу - штанів вітро-вологих захисних зимових у кількості 485 штук за ціною 2 950 грн на суму 1 430 750 грн та черевиків з високими берцями у кількості 232 пари за ціною 3 745,00 грн на суму 868 840,00 грн, а всього на загальну на суму 2 299 590,00 грн.
Після чого ОСОБА_9 , як виконавець, діючи за вказівкою ОСОБА_8 , реалізуючи злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, отримавши від ОСОБА_6 вищезазначену видаткову накладну, яка є офіційним документом, достовірно усвідомлюючи, що засвідчує в ній неправдиві відомості щодо найменування, завищеної кількості та якості військової форми одягу на суму 5 621 019,00 грн, що є недостовірними, розуміючи протиправний характер своїх дій, зловживаючи своїм службовим становищем, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, оформив її ззовні вірно, а саме підписав її як директор ТОВ «Екотранссервіс-21», завірив відбитком печатки зазначеного товариства, поставивши зазначений товар без сертифікатів якості із залученням невстановлених досудовим розслідуванням осіб в якості перевізника до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та надав вказану накладу останньому на підтвердження проведеної попередньої оплати.
З боку замовника вказаний документ був підписаний директором Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА ОСОБА_10 та переданий до Головного управління Державної казначейської служби України в Херсонської області для реєстрації фінансових зобов`язань. В той же час в ході досудового розслідування встановлено, що фактична кількість товару, який поставлений постачальником - ТОВ «Екотранссервіс-21» до замовника - Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, не відповідала зазначеній кількості у накладній № 693 від 28.12.2022 до договору поставки № 2 від 17.11.2022, в частині постачання: курток вітро-волого захисних зимових у кількості 1054 штук за ціною 4 650,00 грн на суму 4 901 100, 00 грн; штанів вітро-волого захисних зимових у кількості 281 штук за ціною 2 950,00 грн на суму 828 950,00 грн; черевиків з високими берцями зимових у кількості 585 пар за ціною 3 745,00 грн на суму 2 190 825,00 грн, а всього на загальну суму 7 920 609,00 грн відповідно до видаткової накладної № 0405/1 від 04.05.2023.
Так, ТОВ «Екотранссервіс-21» в особі директора ОСОБА_9 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками організованої групи умислу на заволодіння бюджетними коштами, поставлено замовнику Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА за договором поставки № 2 від 17.11.2022 товар, який не відповідає вимогам технічних умов та специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України, що унеможливлює його використання за цільовим призначенням, без сертифікатів якості на загальну суму 7 920 609,00 грн.
Зазначенні злочинні дії призвели до безпідставного використання постачальником ТОВ «Екотранссервіс-21», в особі директора ОСОБА_9 отриманих в якості попередньої оплати (авансу) від замовника Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА за договором поставки № 2 від 17.11.2022 на поточний рахунок ТОВ «Екотранссервіс-21» бюджетних коштів на суму 7 920 609,00 грн, якими ОСОБА_8 , діючи організованою групою з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , заволоділи шляхом зловживання службовим становищем та використали на власний розсуд.
В той же час, з метою реалізації єдиного злочинного умислу, направленого на заволодіння коштами в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану, діючи відповідно до попередньо розробленого плану, ОСОБА_8 , як директором ТОВ «Золотий клєвєр» (код ЄДРПОУ 35439270), у не встановлені досудовим розслідуванням час і місці, 17.11.2022 укладено з замовником - Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА (код ЄДРПОУ 14373006), в особі директора ОСОБА_10 , договір про поставку товару № 1, предметом якого є постачання військової форми одягу відповідно до специфікації: шапка-феска (підшоломник)/балаклава 1287 шт за ціною 289,00 грн на суму 371 943,00 грн, рукавиці зимові 3408 шт за ціною 320 грн на суму 1 090 560,00 грн, білизна для холодної погоди (сорочка зимова та кальсони зимові) 6079 шт за ціною 1920,00 грн на суму 11 671 680,00 грн, сидіння польове ізоляційне 3246 шт за ціною 387,00 грн на суму 1 256 202,00 грн, чоботи гумові 1982 пар за ціною 489,00 грн на суму 969 198,00 грн, ціна договору - 15 359 583,00 грн (з ПДВ), строком дії договору до 31.12.2022, що в подальшому додатковою угодою № 1 від 31.12.2022 продовжений до 31.12.2023.
Відповідно до умов зазначеного договору обов`язки сторін полягали в наступному:
-постачальник зобов`язується у строки, визнані цим договором, поставити замовнику товар, а замовник зобов`язується прийняти і оплатити цей товар (пункт 1.1);
-постачальник повинен надати замовнику товар, якість якого відповідає умовам виробника (сертифікат якості) та чинному законодавству України для товарів даного виду (пункт 2.1);
-постачальник гарантує, що товар не має недоліків та дефектів, що пов`язані із якістю матеріалів, з яких він виготовляється та із технологією його виробництва, відповідає всім необхідним вимогам (пункт 2.3);
-строк поставки товару 30 календарних днів з дня підписання договору (пункт 3.2);
-датою поставки товару вважається день передачі вищевказаного товару постачальником замовнику за видатковими накладними (пункт 3.4);
-постачальник надає замовнику разом з товаром документи, визначені пунктом 2.1 договору (пункт 3.5.1);
-одночасно з поданими документами, що підтверджують якість, а також кількість товару, постачальник передає, а замовник приймає товар у повній комплектації (пункт 3.5.2.);
-замовник здійснює попередню оплату за товар у розмірі 30% його вартості в безготівковій формі протягом 7 (семи) робочих днів після виставлення рахунку шляхом перерахування коштів на рахунок постачальника згідно з наданим рахунком, а кінцева оплата за товар здійснюється замовником протягом 7 (семи) робочих днів в безготівковій формі шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок постачальника на підставі рахунку, після поставки товару та надання видаткової накладної на товар. Термін надання накладної для закриття попередньої оплати повинен бути не пізніше ніж 29.12.2022 (пункти 4.2, 4.3);
-замовник зобов`язаний: своєчасно та в повному обсязі провести оплату за товар після повної його поставки; прийняти поставлений товар згідно з видатковою накладною та документами, які підтверджують якість товару, відповідно до вимог чинного законодавства та нормативних актів; брати зобов`язання за договором лише в межах бюджетних асигнувань, встановлених на цілі, визначені договором (пункти 5.1.1, 5.1.2, 5.1.3);
-невід`ємною частиною цього договору є специфікація (пункт 12.1).
Зазначені та інші умови договору поставки, були достовірно відомі ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , які відповідно до розробленого плану злочинної діяльності передбачили проведення замовником оплати бюджетних коштів за надані послуги в безготівковій формі на підконтрольний поточний рахунок ТОВ «Золотий клєвєр» № НОМЕР_11 в АТ «А-БАНК», доступом до якого ОСОБА_8 наділив ОСОБА_6 . З моменту надходження на вказаний поточний рахунок бюджетних коштів учасники організованої злочинної групи отримували реальну можливість безперешкодно розпоряджатись ними та використовувати їх на власний розсуд.
29.11.2022 на виконання умов договору про поставку товару, замовником - Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, за поданим директором ТОВ «Золотий клєвєр» ОСОБА_8 рахунком на оплату № 224 від 18.11.2022, на підставі платіжного доручення № 1 від 18.11.2022, здійснено перерахування на вищезазначений розрахунковий рахунок постачальника ТОВ «Золотий клєвєр» грошових коштів у розмірі 4 607 874,90 грн в якості попередньої оплати товару відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №1070 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».
Після надходження від замовника Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА постачальнику ТОВ «Золотий клєвєр`попередньої оплати (авансу) в межах розміру 30% вартості товару в безготівковій формі відповідно до умов договору поставки, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , продовжуючи реалізовувати план злочинної діяльності, розпочали пошук та укладання договорів з постачальниками виробів одягу, візуально схожого на формений одяг Збройних Сил України, що не відповідає вимогам технічних умов та специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України, з метою його придбання за більш низькими цінами з подальшим постачанням замовнику державної послуги - Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, створюючи уявну відповідність діяльності ТОВ «Золотий клєвєр» чинному законодавству та видимість належного виконання умов договору у передбачені терміни.
При цьому, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , діючи умисно, з корисливих мотивів, згідно з розробленим противоправним планом злочинної діяльності, визначили та обумовили між собою найменування та кількість товару, який мали намір поставити на підтвердження проведеної попередньої оплати (авансу) без сертифікатів якості, що не відповідає вимогам технічних специфікацій до військової форми одягу Збройних Сил України, затвердженим Міністерством оборони України та, відповідно, не є предметом закупівлі за вказаним договором, а саме: шапки-фески (підшоломник/балаклава) у кількості 386 штук за ціною 289 грн на суму 111 582,90 грн; рукавиці зимові у кількості 1 022 пар за ціною 320 грн на суму 327 040,00 грн; білизна для холодної погоди (сорочка зимова та кальсони зимові) у кількості 1824 комплектів за ціною 1 920 грн на суму 3 501 504,00 грн, а всього на загальну суму 3 940 126,90 грн.
Після чого, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками організованої групи злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, будучи обізнаним про умови вищевказаного договору поставки, достовірно знаючи про наявність придбаних ним разом з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 виробів одягу, візуально схожого на військову форму одягу Збройних Сил України, що не відповідає встановленим до нього вимогам нормативної та технічної документації, затвердженої Міністерством оборони України, а також про відсутність сертифікатів щодо його якості, надав ОСОБА_6 вказівку щодо складання завідомо підробленої видаткової накладної № 181 від 28.12.2022 до договору про поставку № 1 від 17.11.2022 із внесенням до неї неправдивих відомостей про найменування та якість поставленої військової форми одягу до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА.
На виконання отриманої від ОСОБА_8 вказівки, ОСОБА_6 у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, склала підроблену видаткову накладну № 181 від 28.12.2022 до договору про поставку товару № 1 від 17.11.2022 щодо постачання постачальником ТОВ «Золотий клєвєр» покупцю Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА товару на загальну суму 4 607 874,90 грн, до якої внесла завідомо неправдиві відомості про найменування та якість поставленої військової форми одягу, замість якого поставлені вироби одягу без сертифікатів якості, що не відповідають вимогам технічних специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України і, відповідно, не є предметом закупівлі, а саме: шапок-фесок (підшоломників/балаклав) у кількості 386 штук за ціною 289 грн на суму 111 582,90 грн; рукавиць зимових у кількості 1 022 пар за ціною 320 грн на суму 327 040,00 грн; білизни для холодної погоди (сорочок зимових та кальсон зимових) у кількості 1824 комплектів за ціною 1 920 грн на суму 3 501 504,00 грн, а всього на загальну суму 3 940 126,90 грн, яку було сплачено 29.11.2022 замовником Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА за договором про поставку товару № 1 від 17.11.2022 відповідно до платіжного доручення № 1 від 18.11.2022 в якості попередньої оплати товару постачальнику ТОВ «Золотий клєвєр», надавши її для підписання іншому учаснику злочинів ОСОБА_8 .
Після чого, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками злочину умислу на заволодіння бюджетними коштами, отримавши від ОСОБА_6 вищезазначену видаткову накладну, яка є офіційним документом, достовірно усвідомлюючи, що засвідчує в ній неправдиві відомості щодо найменування та якості військової форми одягу на суму 3 940 126,90 грн, що є недостовірними, розуміючи протиправний характер своїх дій, зловживаючи своїм службовим становищем, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, оформив її ззовні правильно, а саме: підписав її як директор ТОВ «Золотий клєвєр», завірив відбитком печатки зазначеного товариства, поставивши зазначений товар без сертифікатів якості із залученням невстановлених досудовим розслідуванням осіб в якості перевізника до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та надав вказану накладу останньому на підтвердження проведеної попередньої оплати.
Зазначенні злочинні дії призвели до безпідставного підтвердження використання постачальником ТОВ «Золотий клєвєр» отриманої попередньої оплати (авансу) від замовника Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА за договором про поставку товару № 1 від 17.11.2022 на поточний рахунок ТОВ «Золотий клєвєр» бюджетних коштів на суму 3 940 126,90 грн, якими ОСОБА_8 , діючи організованою групою з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , заволоділи шляхом зловживання службовим становищем та використали на власний розсуд.
Відповідно до вищевикладеного, ОСОБА_8 у складі організованої групи з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 заволоділи шляхом зловживання службовим становищем та використали на власний розсуд бюджетні кошти у розмірі 11 860 735, 9 грн, в умовах воєнного стану, чим спричинили матеріальні збитки на вказану суму, яка більше ніж в 600 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і є особливо великим розміром.
Крім того, продовжуючи реалізовувати протиправний план злочинної діяльності, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 30.12.2022, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , діючи умисно, з корисливих мотивів, в межах єдиного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, визначили та обумовили між собою найменування та кількість товару, який мали намір поставити за договором про поставку № 1 від 17.11.2022 постачальником ТОВ «Золотий клєвєр» замовнику Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА без сертифікатів якості, що не відповідає вимогам технічних специфікацій до військової форми одягу Збройних Сил України, затвердженим Міністерством оборони України та, відповідно, не є предметом закупівлі за вказаним договором, а саме: шапки-фески (підшоломник/балаклава) у кількості 901 штука за ціною 289 грн. на суму 260 360,10 грн; рукавиці зимові у кількості 2386 пар за ціною 320 грн на суму 763520,00 грн; білизна для холодної погоди (сорочка зимова та кальсони зимові) у кількості 4 255 комплектів за ціною 1920 грн на суму 8 170 176,00 грн, а всього на загальну вартість 9 194 056,10 грн.
Після чого, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 30.12.2022, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками організованої групи злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, будучи обізнаним про умови укладеного договору про поставку № 1 від 17.11.2022 між покупцем Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та постачальником ТОВ «Золотий клєвєр», достовірно знаючи про наявність придбаних ним разом з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 виробів одягу, візуально схожого на військову форму одягу Збройних Сил України, що не відповідає встановленим до нього вимогам нормативної та технічної документації, затвердженої Міністерством оборони України, а також відсутність сертифікатів про його якість, надав ОСОБА_6 вказівку щодо складання завідомо підробленої видаткової накладної № 185 від 30.12.2022 до договору про поставку № 1 від 17.11.2022 на суму 10 751 708,10 грн, із внесенням до неї неправдивих відомостей про найменування та якість поставленої військової форми одягу до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА.
На виконання отриманої від ОСОБА_8 вказівки, ОСОБА_6 у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 30.12.2022, склала підроблену видаткову накладну № 185 від 30.12.2022 до договору про поставку товару № 1 від 17.11.2022 щодо постачання постачальником ТОВ «Золотий клєвєр» покупцю Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА товару на загальну суму 10 751 708,10 грн, до якої внесла завідомо неправдиві відомості про найменування та якість товару -поставленої військової форми одягу, замість якого поставлені вироби одягу без сертифікатів якості, що не відповідають вимогам технічних специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України та, відповідно, не є предметом закупівлі, а саме: шапок-фесок (підшоломників/балаклав) у кількості 901 штука за ціною 289 грн на суму 260 360,10 грн; рукавиць зимових у кількості 2386 пар за ціною 320 грн на суму 763520,00 грн; білизни для холодної погоди (сорочок зимових та кальсон зимових) у кількості 4 255 комплектів за ціною 1920 грн на суму 8 170 176,00 грн, а всього на загальну суму 9 194 056,10 грн, надавши її для підписання іншому учаснику злочинів ОСОБА_8 .
Після чого ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками злочину умислу на заволодіння бюджетними коштами, отримавши від ОСОБА_6 вищезазначену видаткову накладну, яка є офіційним документом, достовірно усвідомлюючи, що засвідчує в ній неправдиві відомості щодо найменування та якості товару на суму 9 194 056,10 грн, що є недостовірними, розуміючи протиправний характер своїх дій, зловживаючи своїм службовим становищем, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 30.12.2022, оформив її ззовні вірно, а саме підписав її як директор ТОВ «Золотий клєвєр», завірив відбитком печатки зазначеного товариства та надав для погодження та проведення подальшої оплати за нею замовнику Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА розташованого за адресою: м. Херсон, проспект Ушакова, 47.
З боку замовника вказаний документ був підписаний директором Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА ОСОБА_10 та переданий до Головного управління Державної казначейської служби України в Херсонської області для реєстрації фінансових зобов`язань та проведення подальшої оплати, яку проведено не було, тобто ОСОБА_11 , діючи організованою групою з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 , виконали усі дії, які вважали необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця та заволодіння бюджетними коштами Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА на суму 9 194 056,10 грн, що більше ніж в 600 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину і є особливо великим розміром, однак кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від їх волі.
Крім того, у грудні 2022 року, більш точний час та місце досудовим розслідуванням не встановлені, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками організованої групи злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, будучи обізнаним про умови укладеного договору поставки № 2 від 17.11.2022 між покупцем Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та постачальником ТОВ «Екотранссервіс-21», достовірно знаючи про наявність придбаних ним разом з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 виробів одягу, візуально схожого на військову форму одягу Збройних Сил України, що не відповідає встановленим до нього вимогам нормативної та технічної документацій, затверджених Міністерством оборони України, а також відсутність сертифікатів про його якість, надав ОСОБА_6 вказівку щодо складання завідомо підробленої видаткової накладної № 693 від 28.12.2022 до договору поставки № 2 від 17.11.2022 та акту приймання-передачі до договору поставки в розмірі раніше проведеної попередньої оплати (авансу) на суму 7 920 609,00 грн, із внесенням до неї неправдивих відомостей щодо найменування та якості товару, який є предметом закупівлі договору.
На виконання вказівки ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , діючи як пособник у складі організованої групи з ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, шляхом зловживання службовим становищем, передбачаючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та їх наслідки і бажаючи їх настання, у вигляді безповоротного вилучення бюджетних коштів на власну користь, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, склала видаткову накладну № 693 від 28.12.2022 до договору поставки № 2 від 17.11.2022 та акт приймання-передачі до договору поставки щодо постачання товару постачальником - ТОВ «Екотранссервіс-21» покупцю - Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, до якої внесла завідомо неправдиві відомості про найменування, кількість та якість поставленої військової форми одягу, а саме: курток вітро-волого захисних зимових у кількості 560 штук за ціною 4 650,00 грн на суму 2 601 675,00 грн; штанів вітро-волого захисних зимових у кількості 766 штук за ціною 2 950,00 грн на суму 2 258 520,00 грн; черевиків з високими берцями зимових у кількості 817 пар за ціною 3 745,00 грн. на суму 3 060 414,00 грн., а всього на загальну суму 7 920 609,00 грн (сплачено 29.11.2022 замовником - Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА за договором поставки № 2 від 17.11.2022 відповідно до платіжного доручення № 1 від 18.11.2022 в якості попередньої оплати товару постачальнику ТОВ «Екотранссервіс-21»), надавши її для підписання ОСОБА_9 , чим завищила у вказаній видатковій накладній кількість наступної поставленої військової форми одягу - штанів вітро-вологих захисних зимових у кількості 485 штук за ціною 2 950 грн на суму 1 430 750 грн та черевиків з високими берцями у кількості 232 пари за ціною 3 745,00 грн на суму 868 840,00 грн, а всього на загальну на суму 2 299 590,00 грн.
Після чого, ОСОБА_9 , як виконавець, діючи за вказівкою ОСОБА_8 , реалізуючи злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, отримавши від ОСОБА_6 вищезазначену видаткову накладну, яка є офіційним документом, достовірно усвідомлюючи, що засвідчує в ній неправдиві відомості щодо найменування, завищеної кількості та якості військової форми одягу на суму 5 621 019,00 грн, що є недостовірними, розуміючи протиправний характер своїх дій, зловживаючи своїм службовим становищем, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, оформив її ззовні вірно, а саме підписав її як директор ТОВ «Екотранссервіс-21», завірив відбитком печатки зазначеного товариства, поставивши зазначений товар без сертифікатів якості із залученням невстановлених досудовим розслідуванням осіб в якості перевізника до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та надав вказану накладу останньому на підтвердження проведеної попередньої оплати.
В той же час, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками організованої групи злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, будучи обізнаним про умови вищевказаного договору поставки, достовірно знаючи про наявність придбаних ним разом з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 виробів одягу, візуально схожого на військову форму одягу Збройних Сил України, що не відповідає встановленим до нього вимогам нормативної та технічної документації, затвердженої Міністерством оборони України, а також про відсутність сертифікатів щодо його якості, надав ОСОБА_6 вказівку щодо складання завідомо підробленої видаткової накладної № 181 від 28.12.2022 та акту приймання-передачі до договору про поставку № 1 від 17.11.2022 із внесенням до неї неправдивих відомостей про найменування та якість поставленої військової форми одягу до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА.
На виконання отриманої від ОСОБА_8 вказівки, ОСОБА_6 у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, склала підроблену видаткову накладну № 181 від 28.12.2022 до договору про поставку товару № 1 від 17.11.2022 та акт приймання-передачі до договору поставки щодо постачання постачальником ТОВ «Золотий клєвєр» покупцю Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА товару на загальну суму 4 607 874,90 грн, до якої внесла завідомо неправдиві відомості про найменування та якість поставленої військової форми одягу, замість якого поставлені вироби одягу без сертифікатів якості, що не відповідають вимогам технічних специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України і, відповідно, не є предметом закупівлі, а саме: шапок-фесок (підшоломників/балаклав) у кількості 386 штук за ціною 289 грн на суму 111 582,90 грн; рукавиць зимових у кількості 1 022 пар за ціною 320 грн на суму 327 040,00 грн; білизни для холодної погоди (сорочок зимових та кальсон зимових) у кількості 1824 комплектів за ціною 1 920 грн на суму 3 501 504,00 грн, а всього на загальну суму 3 940 126,90 грн, яку було сплачено 29.11.2022 замовником Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДАза договором про поставку товару № 1 від 17.11.2022 відповідно до платіжного доручення № 1 від 18.11.2022 в якості попередньої оплати товару постачальнику ТОВ «Золотий клєвєр», надавши її для підписання іншому учаснику злочинів ОСОБА_8 .
Після чого ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками злочину умислу на заволодіння бюджетними коштами, отримавши від ОСОБА_6 вищезазначену видаткову накладну, яка є офіційним документом, достовірно усвідомлюючи, що засвідчує в ній неправдиві відомості щодо найменування та якості військової форми одягу на суму 3 940 126,90 грн, що є недостовірними, розуміючи протиправний характер своїх дій, зловживаючи своїм службовим становищем, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 28.12.2022, оформив її ззовні вірно, а саме підписав її як директор ТОВ «Золотий клєвєр», завірив відбитком печатки зазначеного товариства, поставивши зазначений товар без сертифікатів якості із залученням невстановлених досудовим розслідуванням осіб в якості перевізника до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та надав вказану накладу останньому на підтвердження проведеної попередньої оплати.
В той же час, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 30.12.2022, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками організованої групи злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, будучи обізнаним про умови укладеного договору про поставку № 1 від 17.11.2022 між покупцем Департаментом з питань ЦЗОР Херсонської ОДА та постачальником ТОВ «Золотий клєвєр», достовірно знаючи про наявність придбаних ним разом з ОСОБА_9 та ОСОБА_6 виробів одягу, візуально схожого на військову форму одягу Збройних Сил України, що не відповідає встановленим до нього вимогам нормативної та технічної документації, затвердженої Міністерством оборони України, а також відсутність сертифікатів про його якість, надав ОСОБА_6 вказівку щодо складання завідомо підробленої видаткової накладної № 185 від 30.12.2022 та акту приймання-передачі до договору поставки № 1 від 17.11.2022 на суму 10 751 708,10 грн, із внесенням до неї неправдивих відомостей про найменування та якість поставленої військової форми одягу до Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА.
На виконання отриманої від ОСОБА_8 вказівки, ОСОБА_6 у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 30.12.2022, склала підроблену видаткову накладну № 185 від 30.12.2022 та акт приймання-передачі до договору про поставку товару № 1 від 17.11.2022 щодо постачання постачальником ТОВ «Золотий клєвєр» покупцю Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА товару на загальну суму 10 751 708,10 грн, до якої внесла завідомо неправдиві відомості про найменування та якість товару -поставленої військової форми одягу, замість якого поставлені вироби одягу без сертифікатів якості, що не відповідають вимогам технічних специфікацій, затвердженим Міністерством оборони України та, відповідно, не є предметом закупівлі, а саме: шапок-фесок (підшоломників/балаклав) у кількості 901 штука за ціною 289 грн на суму 260 360,10 грн; рукавиць зимових у кількості 2386 пар за ціною 320 грн на суму 763520,00 грн; білизни для холодної погоди (сорочок зимових та кальсон зимових) у кількості 4 255 комплектів за ціною 1920 грн на суму 8 170 176,00 грн, а всього на загальну суму 9 194 056,10 грн, надавши її для підписання іншому учаснику злочинів ОСОБА_8 .
Після чого, ОСОБА_8 , діючи в межах єдиного з іншими учасниками злочину умислу на заволодіння бюджетними коштами, отримавши від ОСОБА_6 вищезазначену видаткову накладну, яка є офіційним документом, достовірно усвідомлюючи, що засвідчує в ній неправдиві відомості щодо найменування та якості товару на суму 9 194 056,10 грн, що є недостовірними, розуміючи протиправний характер своїх дій, зловживаючи своїм службовим становищем, у невстановлені досудовим розслідуванням часі та місці, але не пізніше 30.12.2022, оформив її ззовні правильно, а саме: підписав її як директор ТОВ «Золотий клєвєр», завірив відбитком печатки зазначеного товариства та надав для погодження та проведення подальшої оплати за нею замовнику Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської ОДА, оплату за якою не проведено.
24.01.2025 ОСОБА_12 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 191 КК України - заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою; ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України - замах на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою; ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України - складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене організованою групою.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.
При цьому слід зауважити, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення. Слідчий суддя, на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів, повинен визначити лише, чи є причетність особи до вчинення злочину вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів.
Наявні докази, які містяться в матеріалах клопотання по кримінальному провадженню, свідчать про обґрунтованість підозри ОСОБА_6 , це, зокрема, дані:
-копії Протокольного рішення за результатами селекторної наради під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України від 04.10.2022, згідно якому начальнику Херсонської обласної військової адміністрації визначені невідкладні заходи щодо виділення бюджетних коштів для придбання комплектів зимової форми одягу для підрозділів Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
-копії Розпорядження начальника Херсонської обласної військової адміністрації від 04.10.2022 № 188 «Про внесення змін до програми розбудови територіальної оборони Херсонської області на 2020-2022 роки», яку схвалено Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 14.02.2020 № 149 та затверджено Рішенням Херсонської обласної ради від 28.02.2020 № 1573, яким передбачений обсяг фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету за напрямком діяльності: «Покращення матеріально-технічної бази підрозділів територіальної оборони для виконання завдань за призначенням», захід програми: «Придбання речового майна та інших необхідних засобів для проходження осінньо-зимового періоду (в т.ч. формений одяг)», строком виконання заходу протягом 2022 року, виконавці у т.ч. Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації (далі - Департамент з питань ЦЗОР Херсонської облдержадміністрації) та НОМЕР_1 окрема бригада територіальної оборони (військова частина НОМЕР_2 Збройних Сил України), в обсязі 61207,746 тис. грн з очікуваним результатом «Забезпечення зимовим форменим одягом особового складу підрозділів територіальної оборони та створення належних умов для проходження осінньо-зимового періоду»;
-копії клопотання командира військової частини НОМЕР_2 від 05.10.2022 №794, поданого до Херсонської обласної військової адміністрації, щодо потреби забезпечення особового складу конкретним військовим обмундируванням у відповідній кількості (шапки-фески (підшоломники), шапки зимові, куртки вітро волого захисні зимові, штани вітро-вологі захисні зимові, рукавички зимові та ін.), яким обгрунтовані обсяги передбачених бюджетних фінансувань з єдиною метою - забезпечення боєздатності територіальної оборони Херсонської області шляхом забезпечення речовим майном підрозділів військової частини НОМЕР_2 (разом з підпорядкованими їй підрозділами військовими частинами НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 );
-копії листа за підписом директора Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської облдержадміністрації ОСОБА_13 , яким клопотання командира військової частини НОМЕР_2 від 05.10.2022 № 794 надіслане до Департаменту фінансів Херсонської облдержадміністрації для фінансування заходів визначеної програми;
-копії Рішення Ради оборони Херсонської області від 02.11.2022 № 3, введене в дію розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації від 03.11.2022 № 249, відповідно до підпункту 8.1 пункту 8 якого, з врахуванням критичної потреби підрозділів НОМЕР_9 окремої бригади територіальної оборони у зимовому форменому одязі, директору Департаменту з питань ЦЗОР Херсонської облдержадміністрації ОСОБА_10 доручено забезпечити закупівлю форменого одягу для військовослужбовців зазначеної бригади відповідно вимог Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням п.п. 2 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, тобто, шляхом укладання прямих договорів на закупівлю товару з постачальниками;
-листа директора ТОВ «Екотрансссервіс-21» - комерційна пропозиція за вих. «0711/1 від 07.11.2022, відповідно до якого директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної оборонної роботи Херсонської обласної ради ОСОБА_14 повідомлено про можливість поставки ТОВ «Екотрансссервіс-21» товару для потреб військовослужбовців за запропонованими цінами;
-копії договору поставки №2 від 17.11.2022, укладеного між ТОВ «Екотранссервіс-21» та Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної оборонної роботи Херсонської обласної ради, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується поставити і передати у власність товарно-матеріальні цінності: куртка вітро-волого захисна замова, штани вітро-волого захисні зимові, черевики з високими берцями зимові покупцю, а покупець прийняти й оплатити й оплатити товар у повному розмірі на умовах та в прядку, визначених Договором, додаткові угоди №№1, 2, 3 відповідно від 31.12.2022, 27.01.2023, 04.05.2023;
-копії платіжного доручення №1 від 29.11.2022, відповідно до якого на рахунок ТОВ «Екотранссервіс-21» було оплачено 7920609,00 грн з призначенням платежу поп. опл. за куртки, штани, черевики зимові;
-протоколу, складеного слідчим 07.04.2023 за результатами огляду приміщень Киселівського старостату за адресою: Херсонська область, Херсонський район, с. Киселівка, вул. Освітянська, 50, проведеного 07.04.2023, в ході якого відібрані по 10 одиниць кожного найменування поставлених виробів одягу під виглядом військової форми одягу постачальниками ТОВ«Золотий клєвєр» та ТОВ «Екотранссервіс-21» за договорами поставок №№ 1, 2 від 17.11.2022;
-протоколу тимчасового доступу до речей і документів, складеного слідчим 08.06.2023, згідно якого у АТ «А-Банк» вилучені документи, щодо зайняття посади директора ТОВ «Золотий клєвєр» - ОСОБА_8 , копії статутних документів ТОВ «Золотий клєвєр» а також відомостей про осіб, яким надано право розпорядження поточним рахунком товариства;
-протоколу тимчасового доступу до речей і документів, складеним слідчим 31.05.2023, згідно якому у АТ АБ «Укргазбанк» вилучені документи,, щодо зайняття посади директора ТОВ «Екотранссервіс-21» ОСОБА_15 , копії статутних документів ТОВ «Екотранссервіс-21», копії документів, щодо відкриття поточного рахунку товариства, а також відомостями про осіб, яким надано право розпорядження поточним рахунком товариства;
-протоколу тимчасового доступу до речей і документів, складеним слідчим 31.05.2023, відповідно до якого в приміщенні Херсонської обласної військової адміністрації були вилучені документи;
-протоколу, складеним слідчим 04.05.2023 за результатами обшуку проведеного в офісному приміщені, яке використовується для здійснення господарської діяльності ТОВ «Золотий клєвєр» та ТОВ«Екотранссервіс-21» та є робочим місцем ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 ;
-протоколу, складеним слідчим 04.05.2023 за результатами обшуку за місцем проживання ОСОБА_6 ;
-висновку експерта №СЕ-19/122-23/1225-КТ від 12.06.2023, згідно якому в ході дослідження накопичувача комп`ютерного пристрою PATRIOT 240 GB, вилученого 04.05.2023 під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено наявні та видалені файли, що містять ключові слова: ТОВ «Золотий клєвєр», ТОВ «Екотранссервіс-21», ТОВ «Віджі Групп Україна», ТОВ«Укргеоінженерінг», ТОВ «Марксан Голд». У пам`яті тревдотілого накопичувача PATRIOT 240 GB виявлено 15397 файлів із розширеннями «.doc», «.docx», «.rtf», «.xls», «.xlsх», «pdf», «jpeg», «jpg», що були видаоені 04.05.2023 або раніше. У пам`яті тревдотілого накопичувача PATRIOT 240 GB історії обміну повідомленнями месенджеру WhatsApp, не виявлено;
-протоколу огляду, складеним слідчим 24.07.2024за результатами огляду інформації, яка міститься на накопичувачі комп`ютерного пристрою PATRIOT240GB,вилученому 04.05.2023 під час обшуку за адресою: Кіровоградська область, м.Олександрія, просп. Соборний,51/1, згідно якогов ході огляду раніше видалених та відновлених файлів у форматі «MicrosoftWord(.docx)»(що здійснено судовим експертом в ході проведення експертного дослідження з їх збереженням на окремому USB-носії) виявлено папку з файлами, які містять комерційні пропозиції суб`єктів підприємницької діяльності: ТОВ «Золотий клєвєр» вих. № 123 від 26.10.2022, ТОВ«Екотранссервіс-21» вих.№0711/1 від 07.11.2022, ТОВ «ВіджіГруп Україна» від 01.11.2022, ТОВ «Укргеоінжиніринг» вих. №0111/1/22 від 01.11.2022 та ТОВ«Марксан Голд» від 25.10.2022, які є ідентичними за назвами та змістом таким самим іншим виявленим на накопичувачі файлам у форматі «Microsoft Edge PDF Document (.pdf)», що подані для участі у торгах до Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації стосовно можливості постачання саме військової форми одягу, що підтверджує створення зазначених документів особою, в якої під час обшуку вилучено зазначені документи в електронному вигляді ОСОБА_6 ; окрім того, виявлені інші файли, які містять скановані вставлення в текстові документи підпису директора ТОВ«Укргеоінжиніринг» з відбитком печатки зазначеного товариства та підпису директора ТО«³джі Груп Україна» з відбитком печатки зазначеного товариства із можливістю їх редагування, що свідчить про підроблення ОСОБА_6 вищезазначених зазначених комерційних пропозицій цих товариств, що подані дляучасті уторгах до Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації стосовно можливості постачання військової форми одягу для потреб Збройних Сил України, як зазначено у самих комерційних пропозиціях; окрім того, виявлені в електронному вигляді файли (за датами створення та підписання раніше 17.11.2022) під назвами: «Ком.пропозиція ЗСУ[203429].pdf» (що містить комерційну пропозицію ТОВ «Золотой клєвєр» вих. № 2706/1 від 27.06.2022, за підписом директора ОСОБА_8 ); «Пояснення на рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості [133559].pdf» (що містить пояснення директора ТОВ «Золотой клєвєр» ОСОБА_8 вих. № 0407/1 від 04.07.2022), зміст яких підтверджує обізнаність осіб, якими складено та підписано зазначені документи, що військова форма одягу, яка постачається для експлуатації військовослужбовцями Збройних Сил України, повинна відповідати вимогами нормативно-технічних документів, зокрема показникам діючих Технічних умов та стандартів, які затверджені Міністерством оборони України, як саме зазначено в цих документах; окрім того виявлені в електронному вигляді файли у форматі «Microsoft Word (.docx)», що містять договори поставок товару ТОВ «Золотий клєвєр» та ТОВ«Екотранссервіс-21» іншим замовникам зі специфікаціями (складеними до 17.11.2022), що містить фразу в назві «…(без госту)», які є похідними інших виявлених файлів, що містять електронні варіанти договорів поставок №№ 1, 2 від 17.11.2022 між замовником Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації, в особі ОСОБА_16 , з постачальниками - ТОВ «Золотой клєвєр», в особі директора ОСОБА_8 , та ТОВ «Еконтранссервіс-21», в особі ОСОБА_9 , що відповідно до властивостей файлів створені та збережені автором з ім`ям, яке відповідає особі в якої під час обшуку вилучено зазначену інформацію на електронному носії ОСОБА_6 , а крім того, свідчать про умисне не зазначення конкретних назв Технічних стандартів та умов у створених з похідних документів договорах поставок №№ 1, 2 від 17.11.2022;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/13625-ТВ від 08.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/14633-ТВ від 15.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/14631-ТВ від 26.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/14636-ТВ від 26.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/14635-ТВ від 26.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/14634-ТВ від 26.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/14637-ТВ від 28.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/14630-ТВ від 29.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/15798-ПЧ від 30.08.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/15800-ПЧ від 03.09.2024;
-висновкв експерта №СЕ-19/115-24/16175-ЕК від 14.10.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/115-24/16192-ЕК від 15.10.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/104-24/35988-ЛД від 11.12.2024;
-висновку експерта №СЕ-19/104-24/35987-ЛД від 13.12.2024;
-листа Головного управління розвитку матеріального забезпечення Міністерства оборони України від 19.09.2024 №220/61/1776, згідно яким предмети речового майна «Білизна для холодної погоди (сорочка зимова та кальсони зимові)», «Черевики з високими берцями зимові», «Куртка вітровологозахисна зимова», «Штани вітровологозахисні зимові», «Шапка-феска (підшоломник/балаклава)», «Рукавиці зимові» визначені Нормами забезпечення предметами бойового обмундирування та екіпірування військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту в мирний час та особливий період, затвердженими наказом Міністерством оборони України від 29.04.2016 №232, яким передбачено забезпечення речовим майном військовослужбовців Збройних Сил України всіх категорій, у разі запровадження правового режиму воєнного стану на всій території держави згідно з Нормою № 1 (бойовий єдиний комплект (БЄК), Нормою № 2 (бойовий спеціальний комплект (БСК). Вимоги до якості, технічних характеристик всіх предметів за номенклатурою речового забезпечення, що постачаються для потреб Збройних Сил України визначаються нормативно-технічною документацією Міністерства оборони України (технічні умови, ДСТУ, технічні описи, технічні специфікації), яка розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України у розділі «Діяльність/Нормативно-технічна документація за напрямком речового та продовольчого забезпечення / Технічні специфікації Міністерства оборони України на предмети для речового забезпечення». Предмети речового майна повинні відповідати вимогам, які визначені в нормативно-технічній документації, розробленій Міністерством оборони України. До зазначених предметів речового майна затверджені зразки-еталони, що відповідають вимогам зазначеній нормативно-технічній документації. За період з 01.10.2022 по 31.12.2023 на речовому забезпеченні перебували предмети речового майна, до яких застосовувались вимоги наступних нормативно-технічних документів Міністерства оборони України: Технічні умови Міністерства оборони України «Сорочка зимова - СЗ» ТУ 14.1-106-00034022-2016 (повідомлення про зміни № 4); Технічні умови Міністерства оборони України «Кальсони зимові - КЗ» ТУ 14.1-107-00034022-2016 (повідомлення про зміни № 4); Технічна специфікація Міністерства оборони України «Черевики з високими берцями зимові» ТС A01XJ.14755-362:2022; Технічні умови Міністерства оборони України «Шапка-феска (підшоломник/балаклава)» ТУ 14.1-087-00034022-2016 (зі сповіщенням про зміни № 1); Технічна специфікація Міністерства оборони України «Шапка-феска (шапка-підшоломник)» TCA01XJ.30497-378:2022(01); Технічні умови Міністерства оборони України «Рукавиці зимові РЗ» ТУ 14.1-133-00034022:2016 (зі сповіщенням про зміни № 1); Технічні умови Міністерства оборони України «Штани вітровологозахисні зимові - ШВВЗ» ТУ 14.1-135-00034022-2016 (зі сповіщенням про зміни № 4);
-протоколу огляду речей та документів, складеного слідчим 27.08.2024 за результатами огляду документів: Договору №1 про поставку товару, укладений 17.11.2022 між замовником Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації та постачальником ТОВ «Злотий клєвєр» із специфікацією (Додаток до Договору поставки від 17.11.2022 №1) на 6 арк, вилучений 25.04.2023 в ході тимчасового доступу до документів у Херсонської обласної державної адміністрації за адресою: м. Херсон, вул. Торгова, 37; Договору №2 про поставку товару, укладений 17.11.2022 між замовником Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації та постачальником ТОВ «Екотранссервіс-21» із специфікацією (Додаток до Договору поставки від 17.11.2022 №2) на 6 арк, вилучений 25.04.2023 в ході тимчасового доступу до документів у Херсонської обласної державної адміністрації за адресою: м. Херсон, вул. Торгова, 37; Норми забезпечення речовим майном військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту в мирний час та особливий період, затвердженні наказом МОУ від 29.04.2016 №232 з подальшими змінами, які розміщені на офіційному сайт Верховної Ради України за певним посиланням;
-протоколів допиту свідків ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 ;
-протоколів, складених 29.05.2023, 28.12.2023, за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій зняття інформації з транспортних телекомунікаційних систем відносно ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_8 .
Ці дані здатні переконати об`єктивного спостерігача у тому, що ОСОБА_6 могла вчинити кримінальні правопорушення, а отже підтверджують наявність обґрунтованої підозри.
Слідчий суддя вважає, що посилання захисника ОСОБА_4 на те, що надані стороною обвинувачення недопустимі докази не підтверджують обґрунтованість підозри, є передчасними. Відповідно до ст. ст. 89, 94 КПК України, оцінка доказів з точки зору їх допустимості, належності та достовірності надається судом при розгляді кримінального провадження по суті. Натомість, на теперішній час вирішується лише питання щодо наявності правових підстав для застосування стосовно підозрюваної особи запобіжного заходу.
Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. При визначенні ризиків закон не вимагає неспростовних доказів того, що підозрюваний однозначно, поза всяким сумнівом, здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає обґрунтування, що він має реальну можливість їх здійснити під час вирішення питання про застосування запобіжного заходу або в майбутньому. Отже ризики, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, слід вважати наявними за умови встановлення вірогідності їх здійснення.
При оцінці ризику переховування від правосуддя може братися до уваги (поряд з іншими обставинами) і загроза відносно суворого покарання (§ 76 рішення ЄСПЛ «Пунцельт проти Чехії» («Punzelt v. Czech Republic») № 31315/96 від 25.04.2000).
Оскільки ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання на строк до дванадцяти років позбавлення волі, а тому, вона може переховуватися від органів досудового розслідування, у тому числі за межами країни чи на непідконтрольній на даний час Україні території. Отже, існує ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.
В судовому засіданні встановлено існування ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: підозрювана ОСОБА_6 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Так, на даний час не встановлено місцезнаходження всіх речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, зокрема не вилучені у володільців на підставі наданих слідчим суддею ухвал всі необхідні документи, за результатами проведених обшуків не відшукано і не вилучено печатку ТОВ «Екотранссервіс-21», якою засвідчено договір поставки та накладні за обставинами постачання товару за договором поставки № 2 від 17.11.2022.
Слідчий суддя вважає, що прокурором в судовому засіданні доведено існування ризику, передбаченого п. 3 ч.1 ст. 177 КПК України: підозрювана ОСОБА_6 може незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні. При цьому слідчий суддя враховує, що за змістом ч. 1 ст. 23 КПК України, суд досліджує докази безпосередньо, показання учасників кримінального провадження суд отримує усно, а відповідно до ч. 4 ст. 95 КПК України, суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 КПК України. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них. Тобто ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом. За таких обставин заборона спілкуватися з певними визначеними особами як наслідок встановлення ризику впливу на них - це об`єктивна необхідність забезпечення недоторканості показань інших учасників кримінального провадження, які мають доказову цінність. За таких умов слідчий суддя доходить висновку про достатню вірогідність ризику впливу на свідків, оскільки, не будучи обмеженим у вільному спілкуванні з вказаними особами, ОСОБА_6 може здійснювати на них вплив з метою спонукання до ненадання показань або їх зміни.
В судовому засіданні не доведено існування ризиків, передбачених пп. 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, виходячи з наведеного в клопотанні їх обґрунтування.
При розгляді даного клопотання, крім наявності вищенаведених ризиків, вагомості наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінальних правопорушень, тяжкості покарання, що загрожує їй у разі визнання винуватою, слідчий суддя також враховує вік та стан здоров`я підозрюваної ОСОБА_6 , яка народилася в 1971 році, проходить лікування в КНП "Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради", у зв`язку з чим потребує підтримуючого лікування; міцність соціальних зв`язків підозрюваної, яка одружена, проживає в АДРЕСА_2 разом з чоловіком, утриманців не має; підозрювана ОСОБА_6 працює бухгалтером; раніше не судима; про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення їй не повідомлено; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється ОСОБА_6 , становить 21 054 792 грн.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, з огляду на обставини кримінального провадження, характер та спосіб вчинення кримінальних правопорушень, у яких підозрюється ОСОБА_6 , слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання слідчого про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки слідчий в клопотанні і прокурор в судовому засіданні в повному обсязі довели суду обставини, які виправдовують обмеження права ОСОБА_6 на свободу.
Наявні в матеріалах клопотання докази доводять обставини, які свідчать про недостатність застосування більш м`якого запобіжного заходу до ОСОБА_6 для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні, та забезпечення її належної процесуальної поведінки.
При цьому, слідчий суддя вважає, що тримання підозрюваної ОСОБА_6 під вартою у конкретному випадку виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи. В даному випадку слідчий суддя бере до уваги, що ОСОБА_6 пред`явлено підозру у вчиненні декількох епізодів особливо тяжкого злочину проти власності, в складі організованої групи, в період воєнного стану, її дії підривати розбудову територіальної оборони Збройних Сил України Херсонської області, яка здійснювалась за доручення Офісу Президента України з метою належної відсічі збройної агресії з боку країни-агресора.
Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених КПК України, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Згідно з ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні особливо тяжкого злочину, визначається в межах від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Визначаючи розмір застави, слідчий суддя бере до уваги не лише матеріальний стан підозрюваної та дані про її особу, а і обставини можливо вчиненого умисного злочину, а також те, що розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваною, покладених на неї обов`язків та не може бути завідомо непомірним для неї, а отже, застава двісті розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 600 гривень, як альтернатива запобіжному заходу у вигляді тримання під вартою, буде співмірною з існуючими у кримінальному провадженні ризиками, та в разі її внесення зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної і виконання нею обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Керуючись ст.ст. 176-178, 182, 183, 193, 194, 196, 197, 309 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24.03.2025 включно.
Визначити підозрюваній ОСОБА_6 заставу в розмірі двухсот прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 605 600 гривень, яка може бути внесена як самою підозрюваною, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем).
На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на підозрювану ОСОБА_6 у разі внесення застави наступні обов`язки:
-прибувати до слідчого у справі за кожною вимогою;
-не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, тобто з міста Олександрії без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
-утримуватися від спілкування зі свідками ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , спеціалістами, експертами у кримінальному провадженні, за виключенням спільної участі у проведенні слідих дій у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
У разі внесення застави та з моменту звільнення підозрюваної з під варти внаслідок внесення застави, визначеної в даній ухвалі, підозрювана ОСОБА_6 зобов`язана виконувати покладені на неїо обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
З моменту звільнення з під варти у зв`язку з внесенням застави підозрювана ОСОБА_6 вважається такою, до якої застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_6 , що в разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також якщо підозрювана, будучи належним чином повідомлена, не з`явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на неї при застосуванні застави обов`язки, застава звертається в дохід держави.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Повний текст ухвали оголошено 27.02.2025.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2025 |
Оприлюднено | 28.02.2025 |
Номер документу | 125464818 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Карташева Т. А.