Справа № 383/896/22
Номер провадження 6/383/5/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2025 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Бондаренко В.В.,
при секретарі судового засідання Могиленко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бобринець Кіровоградської області в залі судових засідань Бобринецького районного суду Кіровоградської області заяву Миколаївського міського центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження, -
ВСТАНОВИВ:
07.02.2025 року представник Миколаївського міського центру зайнятості Колесникова О.Д. звернулась до суду із заявою, в якій просить замінити стягувача його правонаступником - Миколаївським обласним центром зайнятості.
Заява обґрунтована тим, що рішенням Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 01.12.2022 року по справі №383/896/22 у задоволенні позову Миколаївського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми допомоги по безробіттю відмовлено повністю. Постановою Кропивницького апеляційного суду від 27.03.2023 року по справі №383/896/22 рішення Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 01.12.2022 року скасовано та ухвалено нове, яким позовні вимоги Миколаївського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми допомоги по безробіттю задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Миколаївського міського центру зайнятості 36421 грн. 89 коп. суми допомоги по безробіттю та 6202 грн. 50 коп. судового збору. 10.03.2023 року Бобринецьким районним судом Кіровоградської області видано виконавчий лист по справі №383/896/22 на підставі якого 09.09.2024 року Першим відділом виконавчої служби у Баштанському районі Миколаївської області відкрито виконавче провадження №75990486. Проте, на виконання наказу Міністерства економіки України від 18.10.2022 №3900 «Про реорганізацію Миколаївського міського центру зайнятості» триває процедура припинення Миколаївського міського центру зайнятості шляхом його приєднання до Миколаївського обласного центру зайнятості. На теперішній час розрахункові рахунки Миколаївського міського центру зайнятості в органах казначейства закрито. Вказані обставини стали підставою для звернення до суду з відповідною заявою.
Представник заявника Миколаївського міського центру зайнятості та заінтересованої особи Миколаївського обласного центру зайнятості в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Боржник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи вважається повідомленим належним чином.
Відповідно ч.3 ст.442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
За таких обставин та у відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що заочним рішенням Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 01.12.2022 року по справі №383/896/22 у задоволенні позову Миколаївського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми допомоги по безробіттю у розмірі 36421 грн. 89 коп. відмовлено повністю.
Постановою Кропивницького апеляційного суду від 27.03.2023 року заочне рішення Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 01.12.2022 року скасовано та ухвалено нове, яким позовні вимоги Миколаївського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми допомоги по безробіттю задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Миколаївського міського центру зайнятості 36421 грн. 89 коп. суми допомоги по безробіттю та 6202 грн. 50 коп. судового збору.
На виконання вказаного судового рішення Бобринецьким районним судом Кіровоградської області 10.03.2023 року видано виконавчий лист, який перебуває на примусовому виконанні у Першому відділі державної виконавчої служби у Баштанському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), що підтверджується інформацією про виконавче провадження №75990486 (а.с.157-158).
Правовий статусДержавна службазайнятості (далі-Служба), яка є централізованою системою державних установ, її склад, діяльність, завдань і функцій визначається законодавством та Положенням про Державну службу зайнятості, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 16 грудня 2020 року №2663, (далі - Положення) відповідно до пункту 2 розділу I якого (в редакції Наказу Міністерства економіки №791-21 від 22.10.2021, №2281 від 20.04.2023) Служба складається з Державного центру зайнятості, регіональних центрів зайнятості - Центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості та їх філій, закладу післядипломної освіти «Центр підвищення кваліфікації служби зайнятості», закладів професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, інших закладів освіти Державної служби зайнятості (далі - заклади освіти Служби), а також підприємств, установ, організацій, утворених Службою.
Відповідно допункту 2розділу IПоложення,в редакціїнаказу Міністерстварозвитку економіки,торгівлі тасільського господарства України 16 грудня 2020 року №2663, яка діяла до 12.11.2021 року - дня набрання чинності наказом Міністерства економіки «Про внесення змін до Положення про Державну службу зайнятості» №791-21 від 22.10.2021, Служба складається з Державного центру зайнятості, Центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості (далі - регіональні центри зайнятості), міських, районних і міськрайонних центрів зайнятості (далі - базові центри зайнятості), у разі їх створення, Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, закладів професійної (професійно-технічної) освіти державної служби зайнятості, інших закладів освіти державної служби зайнятості (далі - заклади освіти Служби), а також підприємств, установ, організацій, утворених Службою.
Отже,з набранням чинності наказу Міністерства економіки «Про внесення змін до Положення про Державну службу зайнятості» №791-21 від 22.10.2021, яким викладено пункту 2 розділу I Положення в новій редакції, міські центи зайнятості виключено зі складу Служби.
18.10.2022 Міністерство економіки України прийняло наказ №3900 «Про реорганізацію Миколаївського міського центру зайнятості» за яким наказано реорганізувати базовий центр зайнятості Миколаївський міський центр зайнятості (код ЄДРПОУ 42559710) шляхом його приєднання до Миколаївського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 03491441). Установлено, що Миколаївський обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов`язків Миколаївського міського центру зайнятості (а.с.154-156).
Відповідно до положень ч.1 ст.104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Процесуальний порядок правонаступництва визначений ст.55 ЦПК України, згідно з якою у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Згідно ч.1 ст.510 ЦК України сторонами у зобов`язанні є боржник і кредитор.
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Згідно ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Аналогічні положення містить ч.1 ст.442 ЦПК України, яка передбачає, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Правонаступництвом у виконавчому провадженні є заміна однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав його попередника до іншої особи, що раніше не брала участь у виконавчому провадженні.
З аналізу змісту ст.ст. 512, 514 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав правонаступництва й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Частиною 1 статті 18 ЦПК України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
З урахуванням встановлених судом обставин справи та наведених положень чинного законодавства, враховуючи, що Миколаївський обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов`язків Миколаївського міського центру зайнятості, а також те, що рішення суду фактично не виконано, суд вважає за можливе заяву задовольнити та замінити стягувача у виконавчому провадженні.
Керуючись ст.ст. 18, 258-260, 442 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Миколаївського міського центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити стягувача Миколаївський міський центр зайнятості на правонаступника Миколаївський обласний центр зайнятості (код ЄДРПОУ 03491441, місцезнаходження вул. Нікольська, 68, м. Миколаїв) у виконавчому провадженні №75990486 з виконання виконавчого листа від 27.03.2023 року по справі №383/896/22, виданого 10.03.2023 року Бобринецьким районним судом Кіровоградської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь Миколаївського міського центру зайнятості 36421 грн. 89 коп. суми допомоги по безробіттю та 6202 грн. 50 коп. судового збору.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст ухвали складено 04.03.2025 року.
Суддя В.В. Бондаренко
Суд | Бобринецький районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2025 |
Оприлюднено | 06.03.2025 |
Номер документу | 125561814 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Бобринецький районний суд Кіровоградської області
Бондаренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні