Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/1494/24
Провадження № 2-во/935/5/25
У Х В А Л А
05 березня 2025 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Василенка Р.О., зі секретарем Криворучко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коростишів заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні Коростишівського районного суду Житомирської області у справі 935/1494/24 за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Коростишівської міської ради про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про виправлення описки у рішенні суду від 18.12.2024 за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Коростишівської міської ради про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
В обґрунтування заяви вказала, що у рішенні суду у справі № 935/1494/24 (2-о/935/51/24) за її клопотанням про визнання ОСОБА_2 недієздатним, встановлення опіки та призначення опікуна. У 14 абзаці основної частини рішення змінити ініціали та дату народження вказавши ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .. У резолютивній частини виправити дату народження з ІНФОРМАЦІЯ_2 на ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно дост. 269 ЦПК Українисуд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.
Суд вважає за можливе розглянути питання про виправлення описки без повідомлення учасників справи.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
У відповідності до п. 19постанови пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 р. за N 14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Дослідивши матеріали цивільної справи № 935/1494/24 встановлено, що рішенням Коростишівського районного суду Житомирської області від 18 грудня 2024 року ухвалено, що клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Коростишівської міської ради про продовження строку дії рішення про визнання особи недієздатною задоволено.
Однак при виготовленні тексту рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 18.12.2024 було допущено описку у 14 абзаці мотивувальної частини рішення, а саме: помилково зазначено ініціали та дату народження як « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 » замість правильного « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Також в резолютивній частині рішення в частиніповного найменуваннясторін усправі булопомилково зазначенорік народження заявника, а саме: « ІНФОРМАЦІЯ_2 » замість правильного « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Оскільки дані описки є технічною помилкою, яка не дає змоги виконати рішення суду, суд вважає за необхідне виправити описку в рішенні Коростишівського районного суду Житомирської області від 18.12.2024 року.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд,
постановив:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки - задовольнити.
Виправити описку в рішенні Коростишівського районного суду Житомирської області від 18 грудня 2024 року, а саме:
в 14 абзаці мотивувальної частини рішення, вважати правильним ініціали та дату народження « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 » замість помилково зазначеного « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
резолютивній частині рішення в частині повного найменування сторін у справі, вважати правильним дату народження заявника « ІНФОРМАЦІЯ_3 » замість помилково зазначеного « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подачі протягом 15 днів з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя Роман ВАСИЛЕНКО
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2025 |
Оприлюднено | 14.03.2025 |
Номер документу | 125770389 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні