Справа № 127/21871/24
Провадження № 2/127/3116/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2025 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Воробйова В.В.,
за участю: секретаря Врублевської О.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача Левицька-Корчун В.І.,
представника відповідача ДП ДГ Подільської ДСС ІС НААН України Туйчева В.Г.,
представника відповідача Подільської ДСС ІС НААН України Вишнівського О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Вінниці клопотання представника відповідача про передачу за підсудністю цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Національної академії аграрних наук України, Державного підприємства Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України, Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України про стягнення заробітної плати та інших виплат,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Національної академії аграрних наук України, Державного підприємства Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України, Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України про стягнення заробітної плати та інших виплат.
Представником відповідача ДП ДГ Подільської ДСС Інституту садівництва НААН було подано клопотання про передачу матеріалів вказаної цивільної справи до Господарського суду Вінницької області, яке мотивоване тим, що 30.12.2024 року ухвалою Господарського суду Вінницької області у справі №902/1371/24 прийнято до розгляду заяву «ГРОУ СІДС та ТОВ «АГРО ЕКСПЕРТ» б/н від 26.12.2024 року до Державного підприємства «Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України» про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 03.03.2025 року у справі №902/1371/24 відкрито провадження у справі про банкрутство відносно Державного підприємства «Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України».
Враховуючи викладене вище та посилаючись на вимоги ст. 7 (Порядок розгляду спорів, стороною в яких є боржник) Кодексу України з процедур банкрутства, просив передати справу за підсудністю до Господарського суду Вінницької області.
Представник відповідача Подільської ДСС Інституту садівництва НААН України в судовому засіданні підтримав та просив задовольнити клопотання про передачу за підсудністю вказаної цивільної справи до Господарського суду Вінницької області.
В судовому засіданні позивач та його представник проти задоволення клопотання про передачу матеріалів вказаної цивільної справи до Господарського суду Вінницької області заперечили.
Представник відповідача НААН України в судове засідання не з`явилась та про причини неявки суд не повідомила, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, тому її неявка не є перешкодою для проведення підготовчого судового засідання у справі.
Заслухавши пояснення представника відповідача ДП ДГ Подільської ДСС Інституту садівництва НААН, з`ясувавши думку учасників розгляду справи, дослідивши матеріали цивільної справи та клопотання, суд дійшов висновку про необхідність передачі зазначеного провадження до господарського суду з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Судова юрисдикція - це інститут права, який покликаний розмежувати компетенцію як різних ланок судової системи, так і різних видів судочинства: цивільного, кримінального, господарського та адміністративного.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Частиною 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, передбачено, що господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону: спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог боржника.
Таким чином, з огляду на положення законодавства України, законодавець визначив, що розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.
Аналогічна позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 15.01.2020 року у справі № 607/6254/15-ц.
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 15.01.2020 року у справі №607/6254/15-ц зазначила, що інші суди, незалежно від юрисдикції, які розглядали справи за позовами до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство після відкриття провадження в інших справах, не закривають таке провадження, а передають справу до належного суду для розгляду по суті. При цьому, таким належним судом є виключно суд господарської юрисдикції, який відкрив справу про банкрутство відповідача.
Таке урегулювання процедури розгляду спорів за участю учасника справи, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство, встановлює зрозумілу і справедливу процедуру закінчення розгляду справи належним судом, дотримання принципу визначення юрисдикції справи та підсудності спорів одному господарському суду.
Таким чином, розгляд усіх майнових спорів, стороною в яких є банкрут, має відбуватися господарським судом у межах справи про банкрутство, яку такий суд розглядає.
Приймаючи до уваги спеціальні норми Кодексу України з процедури банкрутства, позов ОСОБА_1 до Національної академії аграрних наук України, Державного підприємства Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН про стягнення заробітної плати та інших виплат, слід передати до Господарського суду Вінницької області, яким вирішується питання про банкрутство Державного підприємства «Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України».
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 255, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Задовольнити клопотання представника відповідача ДП ДГ Подільської ДСС Інституту садівництва НААН України про передачу цивільної справи за підсудністю.
Справу №127/21871/24 за позовом ОСОБА_1 до Національної академії аграрних наук України, Державного підприємства Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України, Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України про стягнення заробітної плати та інших виплат - передати до Господарського суду Вінницької області, в провадженні якого перебуває господарська справа №902/1371/24 про банкрутство Державного підприємства «Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України».
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали суду виготовлений 12.03.2025 року.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2025 |
Оприлюднено | 14.03.2025 |
Номер документу | 125807337 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Воробйов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні