Ухвала
від 12.03.2025 по справі 205/2463/15-ц
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

12.03.2025 Єдиний унікальний номер 205/2463/15

Номер провадження: 2-ві/205/2/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2025 року м. Дніпро

Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Мовчан Д.В.

при секретарі Волкобоєвої А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі без повідомлення учасників справи заяву ОСОБА_1 про відвід судді Грони Дениса Сергійовича по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про визнання протиправними дій державного виконавця Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та скасування постанови, заінтересовані особи: Другий Правобережний відділ державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , Управління-служба у справах дітей Новокодацької районної у м. Дніпрі ради, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ленінського районного суду м. Дніпропетровська (судді - Грони Д.С.)знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 про визнання протиправними дій державного виконавця Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та скасування постанови, заінтересовані особи: Другий Правобережний відділ державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , Управління-служба у справах дітей Новокодацької районної у м. Дніпрі ради.

10 березня 2025 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід судді Грони Дениса Сергійовича по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про визнання протиправними дій державного виконавця Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та скасування постанови, заінтересовані особи: Другий Правобережний відділ державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , Управління-служба у справах дітей Новокодацької районної у м. Дніпрі ради.

В обґрунтування заяви заявник посилається на те, що обставиною, яка викликає сумнів в неупередженості та об`єктивності судді Грони Дениса Сергійовича є те, що вказаний суддя первісно вже ухвалював рішення по суті заявлених у скарзі вимог та в нього вже є складене суб`єктивне ставлення та сформовані висновки щодо певних обставин справи, а тому будуть порушені принципи змагальності та рівності сторін, порушені вимоги щодо неупередженості при встановлені обставин, об`єктивності при оцінці доказів у справі, а рішення суду не буде відповідати вимогам законності та обґрунтованості.

Ухвалою суду від 10 березня 2025 року провадження по цивільній справі № 205/2463/15-ц (4с/205/10/25) за заявою ОСОБА_1 про визнання протиправними дій державного виконавця Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та скасування постанови, заінтересовані особи: Другий Правобережний відділ державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , Управління-служба у справах дітей Новокодацької районної у м. Дніпрі ради, зупинено до вирішення питання про відвід судді Грони Дениса Сергійовича.

Згідно протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 11.03.2025 року, вищевказана заява про відвід судді Грони Д.С. була передана на розгляд судді Мовчана Д.В.

Відповідно до ч.7 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді має бути розглянуто не пізніше двох днів із дня надходження заяви про відвід судді, а у випадку розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід судді.

Згідно ч. 8 ст. 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, проаналізувавши доводи заявленого відводу, дослідивши матеріали цивільної справи, в обсязі, що є необхідним для вирішення питання про відвід, дійшов до висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступне.

Так, право подавати заяву про відвід судді є однією з гарантій законності здійснення правосуддя і об`єктивності та неупередженості розгляду справи. Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованою Верховною Радою України, закріплені основні процесуальні гарантії, якими може скористатися особа при розгляді її цивільного позову в національному суді, серед яких - розгляд справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Відповідно до ч.1 ст.36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно ч. 2 та 3 ст. 36 ЦПК України суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.

Згідно ч.3 ст.39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Білуха проти України» (Заява N 33949/02) від 09.11.2006 визначено: стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Мироненко і Мартенко проти України», зокрема, у п.66 зазначено, що згідно з усталеною практикою Європейського суду наявність безсторонності має визначатися, для цілей п.1 ст.6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюються особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (зокрема, про це вказано у рішеннях ЄСПЛ у справах «Фей проти Австрії» та «Веттштайн проти Швейцарії»).

Із вказаної заяви про відвід судді вбачається, що відвід судді Грони Д.С. пов`язується з тим, що суддею було розглянуто 04.11.2024 року скаргу ОСОБА_1 по суті, і яку судом було залишено без задоволення.

Разом із цим, матеріалами справи підтверджено, що постановою Дніпровського апеляційного суду від 24.12.2024 року ухвалу Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 04.11.2024 року скасовано та направлено до суду першої інстанції саме для продовження розгляду, а не на новий розгляд. При цьому підставами для скасування такої ухвали слугувало наявність саме такого процесуального аспекту як неналежне повідомлення про розгляд скарги учасників справи, а не наявність будь-яких помилкових чи невірних висновків суду першої інстанції по суті самої скарги.

Суд вказує, що частиною четвертою статті 36 ЦПК України передбачено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

В даному випадку зміст вищезазначеної заяви про відвід судді носить характер припущень, та не свідчить про наявність підстав, передбачених статтею 36 ЦПК України для відводу судді та фактично зводиться до незгоди з процесуальним рішенням, ухваленим судом.

У даному випадку будь-яких достатніх, належних та допустимих доказів, або посилань на такі докази, які б підтверджували пряму чи опосередковану заінтересованість суддів в результаті розгляду даної справи або наявність обставин, які викликають сумнів у її неупередженості чи об`єктивності при розгляді даної справи, у матеріалах справи та тексті заяви про відвід відсутні.

Враховуючи вищевикладене, та беручи до уваги ту обставину що ухвалою суду апеляційної інстанції матеріали такої скарги були передані не на новий розгляд, а для продовження її розгляду тим самим складом суду, передбачені ст.ст. 36, 37 ЦПК України підстави для відводу судді відсутні, у зв`язку з чим суду дійшов до висновку про необґрунтованість заявленого відводу.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 36-40 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Грони Дениса Сергійовича по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про визнання протиправними дій державного виконавця Другого Правобережного відділу державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та скасування постанови, заінтересовані особи: Другий Правобережний відділ державної виконавчої служби у Чечелівському та Новокодацькому районах міста Дніпра Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), ОСОБА_2 , Управління-служба у справах дітей Новокодацької районної у м. Дніпрі ради - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя: Д.В. Мовчан

СудЛенінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення12.03.2025
Оприлюднено19.03.2025
Номер документу125899770
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —205/2463/15-ц

Ухвала від 18.03.2025

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Грона Д. С.

Ухвала від 12.03.2025

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Мовчан Д. В.

Ухвала від 10.03.2025

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Грона Д. С.

Ухвала від 17.02.2025

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Грона Д. С.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Грона Д. С.

Постанова від 24.12.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Халаджи О. В.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Грона Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні