Справа № 366/502/25
Провадження № 2-о/366/32/25
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
04.03.2025 селище Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Мовчан В.В., розглянувши матеріали
за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
заінтересовані особи: 1. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 )
2. Служба у справах дітей та сім`ї Вишгородської районної військової адміністрації (пл. Шевченка, 1, м. Вишгород, Київська область)
про усиновлення
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Іванківського районного суду Київської області з заявою про усиновлення.
Заявлені вимоги обґрунтовані наявністю підстав для визнання заявника усиновлювачем дитини - ОСОБА_3 .
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.02.2025, головуючим суддею визначено суддю Мовчана В.В.
04.03.2025 до суду, від заявника надійшло клопотання про заміну неналежної заінтересованої особи - Служби у справах дітей та сім`ї Іванківської селищної ради Вишгородського району на належну - Службу у справах дітей та сім`ї Вишгородської районної військової адміністрації.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Так, заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені ст. 311 ЦПК України.
Подана заява відповідає вимогам статей 175-177, 310, 311 ЦПК України. Підстави для залишення заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Відповідно до ст. 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Якщо мати чи батько дитини є неповнолітніми, крім їхньої згоди на усиновлення потрібна згода їхніх батьків. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Згідно з ч. 3 ст. 313 ЦПК України для забезпечення таємниці усиновлення у випадках, встановлених Сімейним кодексом України, суд розглядає справи в закритому судовому засіданні.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 226 Сімейного кодексу України особа має право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину, пошуку дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення та її розгляду, рішення суду про усиновлення. Дитина, яка усиновлена, має право на таємницю, в тому числі і від неї самої, факту її усиновлення.
Суд зауважує, що для усиновлення дитини потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення.
За таких обставин суд вважає, що вищевказану цивільну справу про усиновлення належить розглядати в закритому судовому засіданні.
Керуючись ст. 19, 187, 318 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Відкрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Вишгородської районної військової адміністрації про усиновлення.
2.Справу розглядати в порядку окремого провадження в закритому судовому засіданні за участю двох присяжних.
3.Призначити перше судове засідання на 01.04.2025 об 12 год. 20 хв.
Надіслати заявнику копію ухвали про відкриття провадження у справі, заінтересованій особі - копію ухвали про відкриття провадження у справі та заяву з доданими до неї документами.
Запропонувати заінтересованій особі подати відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання заінтересованою особою відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Заявник має право подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів із дня його отримання.
Крім того, сторони мають можливість отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/sud1012/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Віталій МОВЧАН
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125915485 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Мовчан В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні