УХВАЛА
20 березня 2025 року
м. Київ
справа №9901/318/21
адміністративне провадження №П/9901/318/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Білак М.В.,
суддів: Загороднюка А.Г., Мацедонської В.Е., Соколова В.М., Уханенка С.А.,
секретаря судового засідання: Яроша Д.В.
за участю:
представника позивача: Горєлова О.Л.
представника відповідача: Мовіле О.С.
розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання про витребування доказів у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Валки-Ільменіт» до Президента України Зеленського Володимира Олександровича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Рада національної безпеки і оборони України, Служба безпеки України, Національний банк України про визнання протиправним та нечинним і скасування Указу Президента України від 24 червня 2021 року № 266/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» в окремій частині,
УСТАНОВИВ:
У провадженні Верховного Суду перебуває справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Валки-Ільменіт» до Президента України Зеленського Володимира Олександровича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Рада національної безпеки і оборони України, Служба безпеки України, Національний банк України про визнання протиправним та нечинним і скасування Указу Президента України від 24 червня 2021 року № 266/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» у частині введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», а саме пункту 532 додатку № 2, відповідно до якого застосовано обмежувальні заходи до товариства з обмеженою відповідальністю «Валки-Ільменіт».
Ухвалою Верховного Суду від 18 грудня 2023 року постановлено проводити розгляд справи №9901/318/21 у закритому судовому засіданні.
У судовому засіданні 17 березня 2025 року представник позивача заявив клопотання про витребування від Апарату Ради національної безпеки і оборони України доказів у справі, а саме інформацію про дату надходження та реєстраційний номер листа Служби зовнішньої розвідки України від 18 червня 2021 року № 11/3/4590т та листа голови Державної служби геології та надр України від 17 червня 2021 року № 38/01/02-21ДСК.
Представники позивача просили задовольнити заявлене клопотання з огляду на необхідність дослідження таких доказів у справі.
Представник відповідача заперечував проти задоволення поданого клопотання, вказуючи на достатність зібраних у справі доказів.
Представник третьої особи (Служби безпеки України) також заперечував проти задоволення клопотання, підтримавши позицію представника відповідача.
Заслухавши думку учасників справи та перевіривши доводи заявленого клопотання, Суд виходить з такого.
Відповідно до частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частин першої, третьої, шостої-восьмої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Таким чином, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи Суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача та витребування у Апарату Ради національної безпеки і оборони України інформацію про дату надходження та реєстраційний номер листа Служби зовнішньої розвідки України від 18 червня 2021 року № 11/3/4590т та листа голови Державної служби геології та надр України від 17 червня 2021 року № 38/01/02-21ДСК.
Зазначену ухвалу постановлено в закритому судовому засіданні, водночас у ній не розкривається інформація, доступ до якої обмежено і яка підлягає захисту від розголошення.
Керуючись статтями 80, 94, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача задовольнити частково.
Витребувати у Апарату Ради національної безпеки і оборони України інформацію про дату надходження та реєстраційний номер наступних документів: лист Служби зовнішньої розвідки України від 18 червня 2021 року № 11/3/4590т та лист голови Державної служби геології та надр України від 17 червня 2021 року № 38/01/02-21ДСК.
Документи надати безпосередньо до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду в строк до 07 квітня 2025 року.
У разі неможливості виконання вимог ухвали у встановлений строк письмово повідомити Суд про причини її невиконання.
Копію цієї ухвали для виконання направити Апарату Ради національної безпеки і оборони України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 21 березня 2025 року.
Судді М.В. Білак
А.Г. Загороднюк
В.Е. Мацедонська
В.М. Соколов
С.А. Уханенко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2025 |
Оприлюднено | 24.03.2025 |
Номер документу | 126036850 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них: |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Білак М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні