Справа № 583/3306/17
провадження № 4-с/588/3/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2025 року м.Тростянець
Тростянецький районнийсуд Сумськоїобласті ускладі головуючогосудді ЛебедяО.В.,розглянувши увідкритому судовомузасіданні скаргу ОСОБА_1 нарішення тадії державнихвиконавців Охтирськоговідділу державної виконавчої служби в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції,
У С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 у березні 2025 року звернулася до суду із указаною скаргою, в якій просить суд: поновити строк звернення зі скаргою, скасувати оскаржувані постанови про відкриття виконавчих проваджень №АСВП 70906429 та №АСВП 70906355, винесені державними виконавцями Охтирського ВДВС СХ МРУМЮ 03.02.2023, постанови від 25.04.2024 про закінчення виконавчих проваджень №АСВП 70906429 та №АСВП 70906355, а також складений акт про виселення боржників, та визнати оскаржувані дії державних виконавців Охтирського ВДВС СХ МРУМЮ неправомірними і зобов`язати усунути порушення (поновити порушені права заявників).
Ознайомившись зі скаргою заявниці вважаю, що вона підлягає залишенню без розгляду, зважаючи на таке.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Так, заявниця звернулася до суду зі скаргою на дії державного виконавця.
Згідно частини 1 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до статті 447-1 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду зі скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, порушено їхні права.
Згідно результатів пошуку виконавчих проваджень в АСВП, виконавчі провадження, на які посилається заявник, а саме: №70906355 стосовно ОСОБА_2 та № НОМЕР_1 стосовно ОСОБА_1 станом на дату винесення ухвали знаходиться у стадії «Завершено», за даними скарги виконавче провадження завершене 03.02.2023 року.
Згідно статті 449 ЦПК України скаргу може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
Як на підставу поновлення строку оскарження заявниця посилається на те, що знаходиться за кордоном. За даними Єдиного державного демографічного реєстру місцем реєстрації ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 .
Відповідно до частини 4 статті 19 Закону України "Про виконавче провадження" сторони зобов`язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов`язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.
Наслідки пропущення процесуальних строків встановлені статтею 126 ЦПК України. Право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених ЦПК України.
На підставі зазначеного вище суд доходить висновку, про відсутність підстав для задоволення клопотання про поновлення строку звернення зі скаргою, а також, що заявник ОСОБА_2 не є стороною у справі виконавчого провадження, тому суд не вбачає підстав для поновлення строку для звернення зі скаргою до суду та призначення скарги до розгляду.
Керуючись статтями 74, 126, 175, 177, 185, 447-1, 449 ЦПК України суддя
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на рішеннята діїдержавних виконавцівОхтирського відділу державноївиконавчої службив Охтирськомурайоні Сумськоїобласті Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена у апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів із дня її складення.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала суду складена і підписана суддею 27.03.2025.
Суддя О. В. Лебедь
Суд | Тростянецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 28.03.2025 |
Номер документу | 126142579 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Тростянецький районний суд Сумської області
Лебедь О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні