П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 березня 2025 р.м. ОдесаСправа № 509/6139/24
Судова колегія П`ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого: Градовського Ю.М.,
суддів: Турецької І.О.,
Шевчук О.А,
розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі клопотання представника Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови на рішення Овідіопольського районного суду Одеської області від 30 жовтня 2024р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Уповноваженого із захисту державної мови Кременя Тараса Дмитровича про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И Л А:
У жовтні 2024р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Уповноваженого із захисту державної мови Кременя Т.Д., у якому просив:
- скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення №120 від 8.07.2024р., якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.188-52 КУпАП;
- справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.188-52 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити.
Рішенням Овідіопольського районного суду Одеської області від 30 жовтня 2024р. адміністративний позов задоволено.
Скасовано постанову Уповноваженого із захисту державної мови Кременя Т.Д. у справі про адміністративне правопорушення №120 від 8.07.2024р., якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.188-52 КУпАП.
Справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.188-52 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрито.
Не погодившись із даним судовим рішенням, Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови подав апеляційну скаргу, у якій просить рішення суду скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2025р. відкрито провадження у даній справі.
У подальшому, ухвалою апеляційного суду від 24.03.2025р. призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 3 квітня 2025р. о 12:00год..
25.03.2025р. до суду надійшло клопотання представника Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи клопотання про розгляд справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції, судова колегія вважає, що вказане клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч.2 ст.195 КАС України).
За правилами ч.3 ст.195 КАС України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "vkz.court.gov.ua"), суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення вказаного клопотання щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.195 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Забезпечити участь Бойко Ольги Володимирівни, представника Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, у судовому засіданні, призначеному на 3.04.2025р. о 12:00год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "vkz.court.gov.ua".
Роз`яснити Бойко Ользі Володимирівні, представнику Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити Бойко Ользі Володимирівні, представнику Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, що ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція проводитиметься за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "vkz.court.gov.ua", яке може бути використане за веб-посиланням https:// https://vkz.court.gov.ua.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Головуючий-суддя Ю.М. Градовський
Судді І.О. Турецька
О.А. Шевчук
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 31.03.2025 |
Номер документу | 126167315 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення прав на свободу думки і слова |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Градовський Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні