Ухвала
від 07.04.2025 по справі 640/19593/19
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про призначення спрпви до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання.

07 квітня 2025 року Справа №640/19593/19

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олішевської В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тіма"

до відповідача: Головного управління ДПС у Київській області

про визнання протиправним та скасування рішення, податкового повідомлення-рішення від 01.10.2019 № 0001253201

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Тіма" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДПС у Київській області про:

- визнання протиправним та скасування рішення про відмову у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним ТОВ "Тіма";

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 01.10.2019 № 0001253201.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03 лютого 2025 року прийнято справу до провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою суду від 21 березня 2025 року витребувано у відповідача заяву позивача від 13.06.2019 № 34192/10 на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним разом з усіма доданими до неї документами, рішення про відмову позивачу у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: Київська обл., Обухівський р-н., с. Підгірці, вул. Боровкова, буд. 79-а разом з усіма документами, які стали підставою для прийняття такого рішення, докази направлення (вручення) вказаного рішення позивачу.

Станом на 07.04.2025 ухвалу суду відповідачем не виконано.

Крім того, відповідачем заявлено клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Частиною 5 ст. 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно з частиною третьою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно частини шостої статті 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.

Отже, дослідивши всі обставини та матеріали справи, суд дійшов висновку, що дана справа не належить до справ незначної складності, так як під час її розгляду підлягають дослідженню велика кількість обставин та фактів, що мають значення для справи та дану справу недоцільно розглядати у порядку спрощеного провадження, а слід перейти до загального провадження.

Згідно ч.ч. 1-3 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Приписами ч. 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ч. 6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 44 КАС України учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Згідно п.п. 2, 4 - 6 цієї ж статті учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Отже, отримання доказів на підтвердження або спростування обставин у справах, що розглядаються судом, є передумовою повноти та всебічності з`ясування всіх обставин у справі та прийняття законного та обґрунтованого рішення, а надання учасниками справи, зокрема, суб`єктами владних повноважень, таких доказів є їх обов`язком.

За таких обставин суд вважає за необхідне повторно витребувати у відповідача заяву позивача від 13.06.2019 № 34192/10 на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним разом з усіма доданими до неї документами, рішення про відмову позивачу у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: Київська обл., Обухівський р-н., с. Підгірці, вул. Боровкова, буд. 79-а разом з усіма документами, які стали підставою для прийняття такого рішення, докази направлення (вручення) вказаного рішення позивачу.

Керуючись ст.ст. 12, 47, 243, 248, 256, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін задовольнити частково.

Призначити справу № 640/19593/19за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тіма" до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, податкового повідомлення-рішення від 01.10.2019 № 0001253201 до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання.

Призначити підготовче засідання на 30 квітня 2025 року об 11 год 00 хв в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Незалежності (Добровольського), 1.

Повторно витребувати у відповідача заяву позивача від 13.06.2019 № 34192/10 на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним разом з усіма доданими до неї документами, рішення про відмову позивачу у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: Київська обл., Обухівський р-н., с. Підгірці, вул. Боровкова, буд. 79-а разом з усіма документами, які стали підставою для прийняття такого рішення, докази направлення (вручення) вказаного рішення позивачу.

Явка сторін у судове засідання не є обов`язковою.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.

Суддя В.В. Олішевська

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.04.2025
Оприлюднено09.04.2025
Номер документу126408032
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них акцизного податку, крім акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)

Судовий реєстр по справі —640/19593/19

Ухвала від 30.04.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 28.04.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 22.04.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 22.04.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 18.04.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 07.04.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 21.03.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 03.02.2025

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Олішевська В.В.

Ухвала від 07.07.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Донець В.А.

Постанова від 14.06.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Стеценко С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні