Касаційний господарський суд верховного суду
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУХВАЛА
09 квітня 2025 року
м. Київ
cправа № 910/2627/24
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Булгакової І. В.(головуючої), Ємця А. А. та Колос І. Б.,
розглянув заяву Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Пасажирська компанія" (далі - Залізниця)
на рішення Господарського суду міста Києва від 03.09.2024 та
постанову Північного апеляційного господарського суду від 04.02.2025
за позовом Залізниці
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремкомплектбуд"
про стягнення 258 000, 00 грн,
третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Акціонерне товариство "Дніпровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів".
За результатами розгляду поданої заяви Верховний Суд
ВСТАНОВИВ:
Верховний Суд ухвалою від 10.03.2025 відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Залізниці на рішення Господарського суду міста Києва від 03.09.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 04.02.2025 зі справи № 910/2627/24 на підставі пункту 1 частини першої статті 293 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України, Кодекс).
Залізниця 26.03.2025 (через систему "Електронний суд") звернулася до Касаційного господарського суду у складі Верховного суду із заявою, в якій просить про повернення судового збору у розмірі 6 192, 00 грн, сплаченого відповідно до платіжної інструкції від 17.02.2025 № 117539 за подання касаційної скарги у цій справі. До заяви додано копію зазначеного платіжного документа.
Перевіривши зарахування сплаченого судового збору у вказаному розмірі за подання касаційної скарги у цій справі до спеціального фонду Державного бюджету України, Касаційний господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення цієї заяви з урахуванням такого.
Відповідно до частини другої статті 123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті касаційного провадження.
За приписами частини другої статті 7 Закону України "Про судовий збір" у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", частиною другою статті 123, статтею 234 ГПК України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Пасажирська компанія" про повернення судового збору задовольнити.
2. Повернути Акціонерному товариству "Українська залізниця" в особі філії "Пасажирська компанія" з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 6 192,00 грн (шість тисяч сто дев`яносто дві гривні), сплачений згідно з платіжною інструкцією від 17.02.2025 № 117539.
Суддя І. Булгакова
Суддя А. Ємець
Суддя І. Колос
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2025 |
Оприлюднено | 10.04.2025 |
Номер документу | 126466832 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Булгакова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні