Справа № 694/2701/23 Провадження №1-в/694/4/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
07.04.2025 року м. Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника КНП «Звенигородської БЛІЛ» ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Звенигородка подання директора комунального некомерційного підприємства «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Звенигородської міської ради Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_5 про припинення надання примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо якого ухвалою Звенигородського районного суду Черкаської області від 23.05.2024 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку,
встановив:
До Звенигородського районного суду Черкаської області надійшло подання директора комунального некомерційного підприємства «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Звенигородської міської ради Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_5 про припинення надання примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, неодруженого, із середньо-спеціальною освітою, на утриманні жодних осіб не має, раніше не судимого.
Подання обґрунтовано тим, що відповідно до ухвали Звенигородського районного суду Черкаської області від 23.05.2024 ОСОБА_6 отримував амбулаторну примусову психіатричну допомогу з 27.06.2024 по 27.11.2024 (6 місяців). Хворий з`являвся на заплановані огляди психіатра, сумлінно отримував лікування. Оглянутий комісійно (лікарем-психіатром ОСОБА_4 та лікарем-наркологом ОСОБА_7 ), прийнято рішення, що за станом психічного здоров`я не несе суспільно-небезпечних намірів, у зв`язку з чим пропонується припинити надання примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Представник КНП ОСОБА_4 подання підтримала та просила його задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 проти задоволення подання не заперечував.
ОСОБА_6 та ОСОБА_8 в судове засідання не з`явились. Надали суду заяви про розгляд справи без їх участі. Подання підтримують повністю.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання про припинення надання примусових заходів медичного характеру підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ухвалою Звенигородського районного суду Черкаської області від 23.05.2024 відносно ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру від 29.11.2024 ОСОБА_6 рекомендовано припинити амбулаторну психіатричну допомогу у примусовому порядку.
Положеннямист.19 Закону України «Про психіатричну допомогу»визначено, що питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3ст. 514 КПК Україниприпинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа, у передбаченомустаттею 95 Кримінального кодексу Українита статтею 512цього Кодексу порядку. До подання додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
При вирішенні питання щодо припинення надання амбулаторної психіатричної допомоги судом враховуються висновки, викладені у п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 № 7 «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування»: як випливає зі статей94,95 КК Українипримусові заході медичного характеру скасовуються (припиняються) в порядку, передбаченомуКПК України, у зв`язку з одужанням особи чи зміною її психічного стану на такий, що не становить очевидної небезпеки для неї або інших осіб. Тобто, за наявності визначених законом медичних критеріїв припинення примусових заходів медичного характеру є безальтернативним.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги висновок комісії лікарів-психіатрів від 29.11.2024 про те, що ОСОБА_6 рекомендовано припинити застосування примусових заходів медичного характеру, суд дійшов висновку щодо наявності правових підстав для задоволення поданнядиректора КНП «Звенигородська БЛІЛ» Звенигородської міської ради Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_5 про припинення надання примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставіст. 17 Закону України «Про психіатричну допомогу»,ст. 95 КК України, ст.ст.512,514 КПК України, суд
ухвалив:
Подання директора комунального некомерційного підприємства «Звенигородська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Звенигородської міської ради Звенигородського району Черкаської області ОСОБА_5 про припинення надання примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити.
Припинитизастосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_6 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, неодруженого, із середньо-спеціальною освітою, на утриманні жодних осіб не має, раніше не судимого
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Звенигородський районний судЧеркаської області протягом семи діб з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали складено та проголошено 07.04.2025 о 16 год.30 хв.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2025 |
Оприлюднено | 11.04.2025 |
Номер документу | 126471661 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Смовж О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні