ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № б/н Суддя доповідач Грошева О.Ю.
Категорія: інші клопотання
27 березня 2025 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Харківського апеляційного суду Грошева О.Ю., перевіривши матеріали провадження за заявою ОСОБА_1 щодо вирішення питання про направлення скарги до іншого суду,-
УСТАНОВИЛА:
В ході підготовки апеляційної скарги до розгляду суддя Грошева О.Ю. заявила самовідвід у зв`язку з наявністю підстав, передбачених п.4 ч.1 ст.75 КПК України, що виключають можливість її участі в розгляді названої апеляційної скарги, які полягають у наступному.
Так із даних Єдиного реєстру судових рішень вбачається ( реєстраційні номери рішень: 100841884, 89153151, 91964799,) що суддя неодноразово Грошева О.Ю. приймала процесуальні рішення та, зокрема і рішення щодо самовідводу від розгляду справ стосовно ОСОБА_1 .
Відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів, які схвалені резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27.07.2006, об`єктивність судді є обов`язковою умовою належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки в змісті винесеного рішення, а й у всіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття. Згідно п.3 Європейського статуту судді «Суддя не тільки повинен бути неупередженим, але і повинен сприйматися будь-ким як неупереджений».
З практики Європейського суду з прав людини вбачається, що суддя повинен бути відведений від участі в розгляді справи навіть тоді, коли у стороннього спостерігача лише могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Із практики Європейського суду з прав людини випливає, що важливим питанням є питання довіри, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві (Рішення Європейського суду по справі «Білуха проти України» від 09.11.2006).
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.
З огляду на наведене, на підставах, передбачених п.4 ч.1 ст.75 КПК України, з метою недопущення виникнення будь - яких сумнівів у учасників судового провадження чи будь якого стороннього спостерігача у неупередженості судді Грошевої О.Ю. та об`єктивності рішень колегії суддів під її головуванням і за її участі, приходжу до висновку про можливість задоволення самовідводу Грошевої О.Ю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 75, 81, 419 КПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Самовідвід, заявлений суддею-доповідачем Грошевою О.Ю. по даній справі - задовольнити.
Матеріали провадження 11-п/818/77/25) передати керівнику апарату Харківського апеляційного суду для здійснення повторного автоматичного розподілу.
Ухвалаоскарженнюнепідлягає.
Суддя О.Ю. Грошева
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 11.04.2025 |
Номер документу | 126473830 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Харківський апеляційний суд
Грошева О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні