Справа № 2-2786/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
1 грудня 2010 року Сніжнянський міський суд Донецької області в складі:
головуючої Корекян Н.Р.
при секретарі Башаєвій В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Сніжне справу за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Сніжнетепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надану теплову енергію, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за надану теплову енергію. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач є абонентом позивача та користується послугами теплопостачання, що відпускається позивачем –виробничою одиницею “Сніжнетепломережа”, що є структурним підрозділом ОКП ”Донецктеплокоммуненерго”. Відповідачка не оплачує вартість спожитої енергії, у результаті чого утворилася заборгованість по оплаті. Окрім того, на підставі ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Сума основного боргу відповідача становить 4012,03 грн., витрати від інфляційних процесів склали 235,91 грн., 3% річних – 62,90 грн., загальна сума заборгованості – 4310,84 грн.
Представник позивача прохав справу розглянути у його відсутності, на позові наполягає.
Відповідач викликався до суду рекомендованим листом. Але, з довідки поштового робітника про причини невручення на рекомендованому листі вбачається, що лист повернутий у зв’язку зі спливом терміну зберігання. Суд вважає, що небажання відповідача отримати рекомендований лист з судовою повісткою на пошті є відмовою останнього одержати судову повістку.
Частина 8 ст. 76 ЦПК України передбачає, що у разі відмови адресата одержати судову повістку особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку на повістці і повертає її суду. Особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин. В порушення цих вимог, відповідачка, яка належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи, не повідомила суду причини неявки у судове засідання, тобто не з'явилась в судове засідання без поважних причин.
Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Зважаючи на вищезазначені обставини, а також на те, що позивач не заперечує проти такого вирішення справи, суд згідно з вимогами ч. 1 ст. 225 ЦПК України, постановив ухвалу про проведення заочного розгляду справи у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що згідно особистого рахунку споживача послуг теплопостачання мається заборгованість за спожиту теплову енергію в сумі 4012,03 грн. Відповідно до підпункту 5 пункту 3 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені законом або договором. За таких обставин порушене право позивача на отримання оплати за надані ним послуги підлягають задоволенню, з відповідача підлягає стягненню заборгованість за послуги теплопостачання в сумі 4012,03 грн.
Стосовно позовних вимог щодо стягнення втрат від інфляційних процесів та 3% річних. суд вважає що в задоволенні вимог необхідно відмовити з наступних підстав. Правовідносини, що виникли між позивачем та відповідачем регулюються ст.67 ЖК України, ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про теплопостачання», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Відповідно до ст.625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір проценту не встановлений договором або законом.
Враховуючи, що між сторонами не виникли взаємні грошові зобов'язання у розумінні ст.625 ЦК України, що спеціальним законодавством не передбачена відповідальність споживача по оплаті заборгованості з теплопостачання з врахування індексу інфляції та річних у разі несвоєчасної оплати послуг; що між сторонами не укладався договір у письмовій формі, який би передбачав дану відповідальність; що відповідальність споживача у вигляді оплати пені не встановлена у теперішній час, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідачки втрат від інфляційних процесів, річних не можуть бути задоволені, в них необхідно відмовити.
Згідно ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені витрати. Зважаючи на ту обставину, що рішенням Сніжнянської міськради від 22.01.2010 р. 5\46-1977 позивач був звільнений від сплати державного мита при зверненні в суд з позовними заявами – судовий збір підлягає стягненню з відповідача. Витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн. також підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст.67,68 ЖК України, ст.ст.12,15,16,625 ЦК України, Законом України „Про теплопостачання”, Законом України„Про житлово-комунальні послуги, ПКМУ від 30.12.1997р. №1497 «Про затвердження Правил надання населенню послуг по водо теплопостачанню та водовідведенню», ПКМУ від 21.07.2005р. №630 «Про затвердження Правил по наданню населенню послуг по централізованому опаленню, постачанню холодної та гарячої води і водовідведення»,ст.60,88,209,212,214,215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” в особі виробничої одиниці «Сніжнетепломережа» заборгованість за спожиту теплову енергію в сумі 4012 грн. 03 коп. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 51грн.
Заочне рішення може бути переглянуте Сніжнянським міським судом Донецької області за письмовою заявою відповідачки, що повинна відповідати формі і змісту, передбаченим ст. 229 ЦПК України, та може бути подана відповідачкою протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.
Відповідно до вимог ст. 232 ч. 2 ЦПК України позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цивільним процесуальним кодексом України, тобто заочне рішення може бути повністю або частково оскаржено позивачем до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Головуюча:
Суд | Сніжнянський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2010 |
Оприлюднено | 09.12.2010 |
Номер документу | 12652580 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Андрейків Юрій Ярославович
Цивільне
Сніжнянський міський суд Донецької області
Корекян Наталія Равіліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні