1-кс/465/634/25
У Х В А Л А
/про відмову в наданні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів/
15.04.2025 м. Львів
Слідчий суддя Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчої ВРЗЗС СВ Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого із прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019040730001886 від 23.08.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
встановив:
Слідча ВРЗЗС СВ Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , звернулася до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування клопотання покликається на те, що відомості до ЄРДР внесено за заявою директора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 щодо неправомірних дій посадових осіб ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », якими 25.01.2019 при укладенні договору купівлі-продажу, шляхом обману та зловживання довірою, вчинено заволодіння належними ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » грошовими коштами.
Матеріали вказаного кримінального провадження 15.09.2020 надійшли до Франківського відділу поліції м. Львова в порядку ст. 218 КПК України за постановою про визначення підслідності, винесеної прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 2 М. Потешним.
Отримання доступу до документів та інформації АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » матимуть істотне значення в кримінальному провадженні та нададуть можливість використовувати їх як докази у цьому кримінальному провадженні.
Слідча в судове засідання не з`явилась, в матеріалах клопотання міститься заява про проведення судового засідання у її відсутності.
Представник особи, у володінні якої знаходяться вказані документи в судове засідання не з`явився, про дату та міце судового засідання повідомлявся належним чином.
Враховуючи вимоги ст. 163 КПК України, вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представників осіб, у володінні яких знаходяться документи, а також у відсутності слідчого.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. Виходячи з наведеного фіксування технічними засобами не здійснюється.
Вирішуючи питання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя виходить з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У ст.160 КПК України зазначено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до п. 19) ст.3 КПК України, сторонами кримінального провадження з боку обвинувачення є слідчий, дізнавач, керівник органу досудового розслідування, керівник органу дізнання, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом.
Відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, 23.08.2019 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (кримінальне провадження № 12019040730001886), яке розпочато за заявою ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо неправомірних дій посадових осіб ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », якими 25.01.2019 при укладенні договору купівлі-продажу, шляхом обману та зловживання довірою, вчинено заволодіння належними ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » грошовими коштами.
Слідчим суддею встановлено, що досудове розслідування розпочате відповідно до ст. 214 КПК України та слідчим внесено відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 2019040730001886 від 23.08.2019 р.
Обставини вчинення кримінального правопорушення дають обґрунтовані підстави вважати, що під час його організації та вчинення кримінального правопорушення особа користувалась банківським рахунком № НОМЕР_1 , що відкритий у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Однак, слідчим суддею встановлено, що ухвалою слідчого судді Франківського районного суду м. Львова від 15.01.2025 (справа 465/1166/21, провадження 1-кс/465/92/25) в межах даного кримінального провадження внесеного до ЄРДР №12019040730001886 від 23.08.2019, задоволено клопотання слідчої та надано тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО НОМЕР_2 , МФО національного банку України НОМЕР_3 , ЄРДПОУ НОМЕР_4 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій таких документів у паперовому вигляді та на магнітних носіях у відділенні Західного ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
- документів щодо відкриття банківського рахунку № НОМЕР_1 , що відкритий у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в тому числі заяви про відкриття рахунку, відомості про осіб, уповноважених на здійснення використання коштів по такому рахунку, інформації щодо логін-файлів, які містять ІР-адреси входу та портів, що використовувались для роботи з програмою «Клієнт-банк» по рахунку, всіх інших документів, пов?язаних з отриманням віддаленого доступу для здійснення переказів коштів з рахунку чи рахунків в електронній системі банку, в тому числі заяв про ознайомлення з правилами банку щодо використання паролів та логінів доступу, розписок чи інших документів про отримання програмно-апаратних чи апаратних носіїв відкритих ключів, електронних цифрових підписів, інших засобів віддаленого доступу до банківських рахунків та здійснення платежів посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в електронній системі здійснення платежів з метою їхньої автентифікації та верифікації, розписок про ознайомлення/попередження про відповідальність та інші документи щодо правил зберігання та використання програмно-апаратних чи апаратних носіїв відкритих ключів, електронних цифрових підписів, інших засобів доступу до банківських рахунків та здійснення платежів, повідомлень (в разі наявності) отриманих АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від користувачів платіжних засобів, пов?язаних та емітованих банком для використання та обслуговування банківських рахунків про виявлення факту втрати та/або проведення платіжних операцій, які ними (користувачами) не виконувались, в тому числі втрату програмно-апаратних чи апаратних носіїв відкритих ключів, електронних цифрових підписів, інших засобів доступу до вказаних банківських рахунків для здійснення електронних платежів, зміни реквізитів чи ір-адрес та обладнання для доступу до вказаних банківських рахунків для здійснення електронних платежів;
- дату, час, місце зняття та переводу грошових коштів по рахунку № НОМЕР_1 за період часу з 01.01.2019 по 01.01.2025, в тому числі дату, час, місце зняття грошових коштів з доданням фото та відео матеріалів в момент зняття;
- ІР-адрес входу в інтернет - банкінг " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (з вказанням точної дати та часу, ІМЕІ пристрою (в десятковій системі числення), мобільний номер телефону, який використовувався для входу в інтернет - банкінг.
Разом із тим слідча необгрунтовує необхідності повторного надання тимчасового доступу до документів, що становлять банківську таємницю.
Також, слідчою не зазначено причин виконання чи не виконання ухвали слідчого судді від 15.01.2025.
Слідча суддя звертає увагу, що клопотання слідчої від 11.04.2025, за своєю суттю є аналогічне попередньому.
Наведене позбавляєслідчогосуддю можливості встановити необхідність застосування таких заходів кримінального провадження, як тимчасовий доступ до вказаних речей та документів, а тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання є необгрунтованим.
Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до положень ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Статтею 132 КПК Українивизначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження.
Серед таких обставин у п. 2 ст.3ст.132 КПК Українизазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Зважаючи на вищевикладене, а також враховуючи необґрнутованість в клопотанні слідчою потреби досудового розслідування, які б виправдовували такий ступінь втручання у права і свободи, про які ідеться в клопотанні, слідчий суддя, дійшла висновку, що в задоволенні такого слід відмовити в повному обсязі.
Як вбачається зі змісту норми ч. 7ст. 163 КПК України, розпорядження про надання можливості вилучення документів, є взаємопов`язаним з рішенням про задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів.
Оскільки слідчий суддя дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів, питання щодо надання можливості вилучення вказаних документів не розглядається.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-164, 309 КПК України,
постановив:
У задоволенні клопотання слідчої ВРЗЗС СВ Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого із прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019040730001886 від 23.08.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України відмовити.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2025 |
Оприлюднено | 17.04.2025 |
Номер документу | 126616761 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Коліщук З. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні