ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції
15 квітня 2025 року м. Житомир справа № 826/3417/18
категорія 111030100
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Горовенко А.В.
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Лятошинського Бориса, 5, клопотання представника позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ротенбергер-центр" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
встановив:
До Окружного адміністративного суду м.Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Ротенбергер-центр" із позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві , в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення від 06.12.2017 року № 3092615147 та № 3102615147.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.06.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019, позов задоволено.
Постановою Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 18.11.2019 рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.06.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.12.2019 справу передано для розгляду судді Окружного адміністративного суду м. Києва Головань О.В.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.01.2020 справу прийнято до свого провадження та призначено підготовче засідання.
У зв`язку з ліквідацією Окружного адміністративного суду міста Києва на виконання Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, справи з ліквідованого суду були передані на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами.
Згідно з витягу із протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07 березня 2025 року головуючим суддею для розгляду даної адміністративної справи визначено суддю Горовенко А.В.
Ухвалою суду від 17 березня 2025 року прийнято до провадження адміністративну справу №826/3417/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ротенбергер-центр" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, та призначено підготовче засідання.
14 квітня 2025 року від представника позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Ротенбергер-центр" через систему "Електронний суд" надійшло клопотання (за вх. №28936/25) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
В обґрунтування клопотання вказує, що зважаючи на ситуацію яка склалася на території України у зв`язку з введенням воєнного стану, представник позивача бажає взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Розглянувши клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 4 ст. 195 КАС України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
17 серпня 2021 року Вища рада правосуддя рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі ЄСІТС).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку.
Пунктами 46, 49 розділу 3 Положення передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
У відповідності до п. 50 розділу 3 Положення, суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Оскільки законодавством України визначено право учасників справи брати участь у розгляді справи в режимі відеоконференції ( з використанням власних технічних засобів в підсистемі відеоконференцзв`язку "ВКЗ"), то суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду 01 травня 2025 року о 15 год 00 хв.
Керуючись статтями 195, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
ухвалив:
1. Клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів в підсистемі відеоконференцзв`язку "ВКЗ", - задовольнити.
2. Судовий розгляд адміністративної справи №826/3417/18, який призначений на 01 травня 2025 року о 15:00 год, провести в режимі відеоконференції у приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду (м.Житомир, вул. Лятошинського Бориса, 5, зал судового засідання №5) в підсистемі відеоконференцзв`язку "ВКЗ".
3. Товариству з обмеженою відповідальністю "Ротенбергер-центр" забезпечити участь уповноваженого представника в судовому засіданні, призначеному на 01 травня 2025 року о 15:00 год в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів "ВКЗ".
4. Роз`яснити заявнику, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
5. Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
6. Відеоконференція проводитиметься в підсистемі відеоконференцзв`язку "ВКЗ", яке може бути встановлене за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.
7. Копію даної ухвали невідкладно надіслати на адресу заявника.
8. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя А.В. Горовенко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2025 |
Оприлюднено | 18.04.2025 |
Номер документу | 126659603 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на прибуток підприємств |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні