Хортицький районний суд м.запоріжжя
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа №337/7165/23
Номер провадження 2/337/867/2025
УХВАЛА
17 квітня 2025 рокум. Запоріжжя
Суддя Хортицького районного суду м.Запоріжжя Салтан Л.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 про усунення недоліків позовної заяви,
ВСТАНОВИВ:
08.12.2023 року представник позивача ОСББ «Калина-54» звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Заочним рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 22.02.2024 року по цивільній справі заявлені вимоги задоволено, стягнуто з ОСОБА_3 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Калина-54» заборгованість за житлово - комунальні послуги в розмірі 11530,30 грн., витрати по сплаті судового збору у розмірі 2684,00 грн, витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 1260,00 грн., а всього 15474,30 грн.
26.12.2024 року ОСОБА_4 про перегляд заочного рішення по цивільній справі за позовом ОСББ «Калина-54» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, в якій просить суд скасувати заочне рішення посилаючись на ті обставини, що відповідачка була позбавлена можливості реалізувати свої процесуальні права та надати докази, які мають істотне значення для правильного вирішення справи.
24 лютого 2025 ухвалою суду заяву ОСОБА_4 про перегляд заочного рішення по цивільній справі за позовом ОСББ «Калина-54» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги задоволено, заочне рішення від 22.02.2024 року скасовано, призначено справу до розгляду у спрощеному провадженні, відповідачеві наданий строк на подання відзиву та на зустрічний позов.
10.04.2025 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСББ «Калина-54», в якому просила зобов`язати голову правління ОСББ «Калина-54» належним чином виконати свій обов`язок як управителя будинку, в частині виявлення та усунення причини їдкого каналізаційного запаху, стягнути з голови правління ОСББ «Калина-54» на її користь заподіяну моральну шкоду в розмірі 70000 грн та понесені судові витрати; а також надала відзив на позов, в якому виклала свої заперечення та клопотання про поновлення строку для подання зустрічного позову та відзиву, посилаючись на наявність поважних причин, що перешкоджали їй подати зазначені процесуальні заяви у визначений судом строк, що були пов`язані з її хворобою.
14 квітня 2025 року ухвалою суду продовжено ОСОБА_1 встановлений судом строк для подання зустрічної позовної заяви та відзиву, зустрічний позов залишено без руху. 16.04.2025 ОСОБА_1 усунула недоліки, зазначені судом, а тому зустрічний позов відповідає вимогам ст. ст. 119-121, 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення зустрічної позовної заяви без руху, її повернення відсутні.
Цивільне процесуальне законодавство гарантує відповідачеві право на захист від пред`явленого позову, шляхом подання зустрічного позову. За своєю суттю зустрічний позов є матеріально-правовою вимогою відповідача до позивача, яка заявляється для сумісного розгляду з первісним позовом.
За приписами ч. 2 ст. 193 ЦПК України умовами прийняття зустрічного позову до спільного розгляду з первісним позовом є: взаємопов`язаність зустрічного позову з первісним, що виявляється у тому, що вони виникають з одних правовідносин; доцільність сумісного розгляду основного і зустрічного позовів, оскільки це дозволяє більш повно і об`єктивно дослідити обставини справи, встановити фактичні взаємовідносини сторін, виключити ухвалення взаємосуперечливих чи взаємовиключних судових рішень.
Доцільним є сумісний розгляд первісного і зустрічного позову, якщо задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Зустрічний позов дозволяє розглянути в одному процесі вимоги обох сторін, що дає можливість заощадити час і сприяє більш швидкому захисту їхніх прав та інтересів, а також запобігає можливості винесення суперечливих і взаємовиключних судових рішень у цивільній справі.
Суд вважає,що позовнівимоги є взаємопов`язаними з вимогами зустрічного позову ОСОБА_1 та підлягають спільному розгляду з первісним позовом .
За ч.4 ст.193 ЦПК України у випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, суд вважає, що зустрічний позов слід прийняти до провадження, перейти до загального позовного провадження, розпочавши підготовче засідання у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19, 187 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження за зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСББ «Калина-54» про визнання бездіяльності голови правління ОСББ «Калина-54» протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, об`єднавши його з позовом ОСББ «Калина-54» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги в одне провадження.
Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання за справою у приміщенні Хортицького районного суду м. Запоріжжя на 05.05.2025 року на 14-00 год.
Визначити відповідачу строк для подання відзиву на зустрічну позовну заяву протягом 15-днів з дня отримання ухвали суду.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud0825ґ.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.Г. Салтан
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2025 |
Оприлюднено | 21.04.2025 |
Номер документу | 126711266 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Салтан Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні