ЄУН: 336/1000/25
Провадження №: 2/336/2486/2025
УХВАЛА
Іменем України
28 квітня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Оріхівської міської військової адміністрації Пологівського району Запорізької області, ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини за законом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Оріхівської міської військової адміністрації Пологівського району Запорізької області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини за законом після смерті батька ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , терміном у три місяці з дати набрання рішенням суду законної сили.
Статтею 31ЦПКУкраїнивизначено,щосудпередаєсправунарозглядіншомусуду,якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред`являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача, згідно зі ст. 28 ч. 15 ЦПК України.
За ст. 30 ч. 1 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
З тексту позовної заяви вбачається, що позивач просить надати додатковий строк для прийняття спадщини в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_1 . Позовні вимоги не стосуються нерухомого майна, при цьому в межах розгляду цивільної справи про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини не встановлюється обсяг спадщини, а рівно і вартість її складових.
Жодних підстав вважати, що основна частина нерухомого майна знаходиться на території Оріхівського району Запорізької області, немає, а обсяг спадщини, яка відкрилась після смерті спадкодавця, не визначений, тож справа не підлягає розгляду Шевченківським районним судом м. Запоріжжя.
Посилання, наведені в ухвалі Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 01.04.2025 року, некоректні, адже у справі № 911/2390/18 розглядався позов про стягнення заборгованості з орендної плати за оренду нежитлових приміщень, отже справа стосувалась оренди конкретно визначеного нерухомого майна.
Між тим позов ОСОБА_1 нерухомого майна не стосується, а позовні вимоги заявлені щодо визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, склад спадкового майна на момент відкриття провадження у справі визначити неможливо.
П. 1. 2 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України визначено, що при зверненні спадкоємця у зв`язку з відкриттям спадщини нотаріус з`ясовуєвідомості стосовно факту смерті спадкодавця, часу і місця відкриття спадщини, статусу території, яка є місцем відкриття спадщини, кола спадкоємців, наявності заповіту, наявності спадкового майна, його складу та місцезнаходження, необхідність вжиття заходів щодо охорони спадкового майна.
Таким чином, з`ясування складу спадкового майна здійснюється нотаріусом та виключно після подання заяви про прийняття спадщини та заведення спадкової справи, що може бути здійснено у разі визначення спадкоємцю додаткового строку для прийняття спадщини.
Враховуючи вищевикладене, цивільна справа не підлягає розгляду Шевченківським районним судом м. Запоріжжя, у зв`язку з чим цивільну справу належить направити на розгляд за місцезнаходженням відповідача Оріхівської міськоївійськової адміністраціїПологівського районуЗапорізької області(м.Запоріжжя,пр.Соборний,164) до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27, 30, 31, 353, 354 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Оріхівської міської військової адміністрації Пологівського району Запорізької області, ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини за законом передати на розгляд до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя.
Надіслати копію ухвали позивачеві.
Цивільну справу передати на розгляд до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарженню ухвали, а у разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення до Запорізького апеляційного суду.
Суддя О.І. Дацюк
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2025 |
Оприлюднено | 29.04.2025 |
Номер документу | 126902564 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дацюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні