КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3049/10/2670 Головуючий у 1-й ін станції: Арсірій Р.О.
Суддя-доповідач: Данило ва М. В.
У Х В А Л А
Іменем України
"25" листопада 2010 р. м. Київ
Колегія суддів Київс ького апеляційного адмініст ративного суду у складі:
головуючого - су дді Данилової М. В.,
суддів: Бєлової Л.В., Кучми А.Ю.
при секретарі с удового засідання Горбачові й Ю.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті К иєві апеляційну скаргу Держа вної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва на постанову Окружного адмі ністративного суду м. Києва в ід 09 червня 2010 року у справі за а дміністративним позовом Тов ариства з обмеженою відповід альністю «Науково-виробниче підприємство «Алма»до Держа вної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва про визнання нечинним та ска сування податкових повідомл ень - рішень, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до су ду з позовом, в якому просив в изнати нечинним та скасувати повністю податкове повідомл ення рішення від 17 лютого 2010 ро ку №0000482301/0 та від 17 лютого 2010 року № 0000492301/0.
Постановою Окружного адмі ністративного суду м. Києва в ід 09 червня 2010 року позовні вим оги задоволено.
Заслухавши суддю-доповіда ча, перевіривши матеріали сп рави, доводи апеляційної ска рги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід зали шити без задоволення, а оскар жувану постанову суду - зали шити без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 К АС України, суд апеляційної і нстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суд у - без змін, якщо визнає, що с уд першої інстанції правильн о встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з д одержанням норм матеріально го і процесуального права.
Задовольняючи позовн і вимоги суд першої інстанці ї зазначив, що відповідачем н е доведено правомірність при йнятих ним рішень.
Колегія суддів погод жується з висновками суду пе ршої інстанції.
Відповідно до п.п.7.4.4 , 7.4.5 п.7.4 ст.7 ЗУ «Про податок на дода ну вартість»визначено, що як що платник податку придба ває (виготовляє) матеріальн і та нематеріальні актив и (послуги), які не признача ються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума по датку, сплаченого у зв'язку з т аким придбанням (виготовлен ням), не включається до склад у податкового кредиту. Не під лягають включенню до складу податкового кредиту суми сп лаченого (нарахованого) под атку у зв'язку з придбанням т оварів (послуг), не підтверд жені податковими накладним и чи митними деклараціями (іншими подібними документа ми згідно з підпунктом 7.2.6 ць ого пункту). У разі коли на м омент перевірки платника по датку органом державної под аткової служби суми податку , попередньо включені до
с кладу податкового кредит у, залишаються не підтверд женими зазначеними цим підп унктом документами, платник податку несе відповідальні сть у вигляді фінансових санкцій, установлених закон одавством, нарахованих на суму податкового кредиту, н е підтверджену зазначеними ц им підпунктом документами.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 ЗУ «Про оподаткування п рибутку підприємств»визнач ено, що до складу валови х витрат включаються суми б удь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звіт ного періоду у зв'язку з підго товкою, організацією, веденн ям виробництва, продажем п родукції (робіт, послуг) і ох ороною праці, у тому числі витрати з придбання електри чної енергії (включаючи р еактивну), з урахуванням о бмежень, установлених пункт ами 5.3-5.7 цієї статті.
Відповідно до п.п.5.3.9 п .5.3 ст.5 ЗУ «Про оподаткування пр ибутку підприємств»визначе но, що виплату винагород або і нших видів заохочень пов'яза ним з таким платником податк у фізичним чи юридичним осо бам у разі, якщо немає докуме нтальних доказів, що таку вип лату або заохочення було про ведено як компенсацію за ф актично надану послугу (ві дпрацьований час). За наявн ості зазначених документал ьних доказів віднесенню до с кладу валових витрат підляг ають фактичні суми виплат (з аохочень), але не більші ніж с уми, розраховані за звичайни ми цінами. Не підлягають від несенню до складу валових витрат суми збитків платник а податку, понесених у зв'язку з продажем товарів (робіт, по слуг) або їх обміном за цінами , що нижчі за звичайні, пов'яз аним з таким платником подат ку особам. У разі коли сума вип лат (заохочень) або її частина пов'язаним фізичним особам н е визнаються валовими витрат ами, така сума (або її частин а) є базою для нарахування вн есків на соціальні заходи, пе редбачені пунктом 5.7 цієї стат ті. Не належать до складу ва лових витрат будь-які витрат и, не підтверджені відповідн ими розрахунковими, платіжн ими та іншими документами, о бов'язковість ведення і збер ігання яких передбачена прав илами ведення податкового об ліку. У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених док ументів платник податку має право письмово заявити про це податковому органу та з дійснити заходи, необхідні для поновлення таких докум ентів. Письмова заява має бу ти надіслана до/або разом з поданням розрахунку податко вих зобов'язань звітного пер іоду. Якщо платник податку не подасть у такий строк письм ову заяву та не поновить за значених документів до закін чення податкового періоду, щ о настає за звітним, непідтв ерджені відповідними докум ентами витрати не визнаютьс я валовими витратами і на сум у недосплаченого податку на раховується пеня у розмір і облікової ставки Націон ального банку України, збіль шеної в 1,2 раза. Якщо платник по датку поновить зазначені док ументи у наступних періодах, підтверджені витрати (з ур ахуванням сплаченої пені) вк лючаються до валових витра т податкового періоду, на я кий припадає таке поновлення .
Як вбачається з мате ріалів справи, відповідачем було проведено планову виїзн у перевірку позивача з питан ь до дотримання вимог податк ового законодавства за періо д з 01 січня 2009 року по 30 вересня 200 9 року, за результатами якої ск ладено акт №538/23-2/23158347.
В даному акті зазначено, що позивачем порушено п.п.5.2.1, п.5.2 , п .п.5.3.9 п.5.3 ст.5 ЗУ «Про оподаткуван ня прибутку підприємств»в ре зультаті чого занижено подат ок на прибуток підприємств н а загальну суму 38 467,00 грн. та п.п.7 .4.4, 7.4.5 п.7.4 ст.7 ЗУ «Про податок на д одану вартість». А саме заниж ено податок на додану вартіс ть на загальну суму 30 773,00 грн.
На підставі даного акту ві дповідачем прийнято податко ве повідомлення - рішення ві д 17 лютого 2010 року №0000492301/0 донарах овано податок на додану варт ість в сумі 30 773,00 грн. та штрафни х санкцій в сумі 15 387,00 грн., всьог о 46 160,00 грн.
Відповідач в своєму акті з азначив, що податковий креди т сформований на підставі по даткових накладних, виданих ТОВ «Порада ЛТД», яке припине но, але не знято з обліку. Тако ж відповідачем зазначено, що договір між позивачем та ТОВ «Порада ЛТД»від 05 листопада 2 008 року №051108-1 про надання реклам них послуг підписаний невста новленими особами, тобто є ні кчемним. Отже, видані на підст аві даного договору податко ві накладні не дають позивач у право на формування податк ового кредиту.
Колегія суддів не погоджує ться з такими твердженнями, о скільки на момент здійснення господарських операцій ТОВ «Порада ЛТД»було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних о сіб підприємців, а також мало свідоцтво про реєстрацію як платника податків.
Відповідно до ч.3 ст .18 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних о сіб - підприємців»якщо від омості, які підлягають внес енню до Єдиного
державн ого реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути в икористані в спорі з третьо ю особою, крім випадків, коли т ретя особа знала або могла зн ати ці відомості.
Крім того, відповідно до вимог чинного законодавс тва не включаються до складу податкового кредиту сум мож ливе тільки у разі відсутнос ті податкової накладної, тоб то інших підстав для не включ ення до складу податкового к редиту витрат по сплаті пода тку на додану вартість закон ом не передбачено.
Податкове повідомлення м - рішенням від 17 лютого 2010 року №0000482301/0, донараховано 38 467,00 грн. по датку на прибуток підприємст в та штрафні санкції в сумі 15 35 1,00 грн., всього 53 818,00 грн.
Як встановлено судом перш ої інстанції та вбачається з матеріалів справи, на підтве рдження факту отримання посл уг від ТОВ «Порада ЛТД»під ча с проведення перевірки відпо відачу були надані акти вико наних робіт та податкові нак ладні. Отже, дані витрати пози вачем правомірно віднесено д о валових витрат, оскільки це є витратами, пов' язаними з г осподарською діяльності.
Враховуючи вищевикладене , колегія суддів приходить до висновку, що відповідачем у в ідповідності до ч.2 ст.71 КАС Укр аїни не доведено правомірніс ть прийнятих ним рішень.
Колегія суддів погоджуєт ься з висновками суду першої інстанції та вважає, що суд пе ршої інстанції правильно вст ановив обставини справи та п рийняв рішення з дотриманням норм матеріального та проце суального права.
Доводи апеляційної скарг и не спростовують висновки с уду першої інстанції, а тому а пеляційну скаргу потрібно за лишити без задоволення, а оск аржувану постанову суду без змін.
Керуючись статтями 160, 196, 198, 20 0, 205, 206, 212 КАС України, колегія суд дів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Держ авної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва - залишити без задоволення .
Постанову Окружного адмін істративного суду м. Києва ві д 09 червня 2010 року - залишити б ез змін.
Ухвала набирає законної си ли з моменту проголошення та може бути оскаржена протяго м двадцяти днів з дня її склад ення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного су ду України.
Головуючий:
Судді:
Повний текст виготовл ено 01.12.2010
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2010 |
Оприлюднено | 09.12.2010 |
Номер документу | 12696629 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Данилова М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні