ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
05 травня 2025 року Черкаси справа №925/338/24(925/473/25)
Вх.суду № 6712/25 від 30.04.2025
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., розглянувши позовну заяву від 29.04.2025
позивача, боржника у особі ліквідатора банкрута,
до відповідачів, 1) Білоцерківського відділу державної виконавчої служби у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ); 2) ОСОБА_1 ; 3) Державного підприємства "Сетам",
про визнання недійсними електронних торгів, проведених Державним підприємством "Сетам" 05.08.2024, оформлених протоколом №617625
подану у межах справи за заявою
ініціюючого кредитора, Товариства з обмеженою відповідальністю "Корсунська"
до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Дізарт плюс",
про банкрутство юридичної особи
УСТАНОВИВ:
1. Боржником у особі ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Демчана О.І., у межах справи про банкрутство подано позовну заяву від 29.04.2025 з вимогами:
прийняти до розгляду та задовольнити позовну заяву;
визнати недійсними електронні торги, проведені Державним підприємством "Сетам" із реалізації лоту № 556144, а саме: напівпричепа MERCERON M-343RD VIN/номер шасі (кузова рами): НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 2002 рік випуску, результат яких оформлено протоколом проведення торгів № 617625 від 05.08.2024;
зобов`язати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер обліквової картки платника податків НОМЕР_3 ) повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Дізарт Плюс" напівпричепа MERCERON M-343RD VIN/номер шасі (кузова рами): НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 2002 рік випуску;
судові витрати покласти на відповідача Білоцерківський відділ державної виконавчої служби у Білоцерківському райони Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ).
Враховуючи, що позовну заяву подано з додержанням вимог ГПК України та Кодексу України з процедур банкрутства, що відповідно до ч.2 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за необхідне відкрити провадження за позовною заявою.
2. Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження по суті заявлених вимог у судовому засіданні з повідомленням усіх учасників справи.
3. Одночасно позивач просив забезпечити його участь в усіх судових засіданнях з розгляду цієї позовної заяви в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon або за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Відповідно до ч.1-3 ст.197 Господарського процесуального кодексу України: учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (...) за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (...) Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (...) не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання (...) Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (...) без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Оскільки клопотання надійшло не пізніш як за п`ять днів до призначеного судового засідання, заявлене клопотання підлягає задоволенню.
Щодо проведення усіх наступних судових засідань в режимі відеоконференції за участю цього представника суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на таке.
Ухвала про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції є судовим рішенням. Суд постановляє рішення виходячи з конкретно установлених обставин (фактів) і доказів. Судове рішення не може бути "умовним", тобто визначати конкретне право чи обов`язок виходячи з обставин, які можуть настати, а можуть і не настати. Розгляд справи позовного провадження здійснюється безперервно і завершується прийняттям відповідного рішення по суті, яке підлягає оскарженню тобто це є обставина, яка настане.
Особливістю розгляду справи про банкрутство є те, що вона на не розглядається безперервно, а в межах цієї справи суд здійснює розгляд окремих заяв (позовних заяв, клопотань) чи процедурних питань, розгляд яких розпочинається відкриттям провадження за кожною заявою та завершується прийняттям відповідних рішень, які підлягають оскарженню; що в межах справи про банкрутство приймається (як правило) не менше чотирьох судових рішень, які підлягають оскарженню; що для розгляду кожної заяви (процедурного питання) судом визначається як окремий специфічний склад учасників, так і обов`язковість чи необов`язковість явки кожного конкретного учасника справи, тобто заявник судом може бути і не включений до числа осіб, за участю яких буде розглядатися конкретна заява чи процедурне питання.
Тому суд вважає можливою участь позивача у судових засіданнях в режимі відеоконференції (якщо вони будуть призначені ухвалами суду) виключно з розгляду заяви (заяв), які вказані у п.1 мотивувальної частини цієї ухвали суду.
4. У зв`язку з необхідністю повідомлення фізичної особи ОСОБА_1 про час та місце проведення судового засідання та відсутністю у справі офіційних відомостей про його зареєстроване місце проживання (перебування), суд вважає за необхідне, відповідно до ч.6 ст.176 ГПК України, звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування (Узинській міській територіальній громаді) щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) цієї особи. За наявними у справі відомостями вказана фізична особа проживає за такою адресою: ОСОБА_1 - за адресою АДРЕСА_1 .
5. Позивач у позові зазначив третіми особами Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Полковничий Хутір" та Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Ропа Україна", однак клопотання про залучення їх до участі у справі не заявив.
З позову вбачається, що на виконанні у Білоцерківському відділі державної виконавчої служби у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) перебували виконавчі провадження НОМЕР_5 та НОМЕР_6 про стягнення з ТОВ "Дізарт плюс" грошових коштів на користь вказаних вище осіб; що у межах цих виконавчих проваджень виконавцем було здійснено реалізацію майна ТОВ "Дізарт плюс" на прилюдних торгах під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, у зв`язку з чим і подано цей позов; що на цей час виконавче провадження НОМЕР_5 завершено на підставі п.3 ч.1 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження" у зв`язку з припиненням юридичної особи боржника (залишок нестягнутої суми становить 223 511,07 грн.); що виконавче провадження НОМЕР_6 завершено на підставі п.9 ч.1 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження" у зв`язку з повним фактичним виконанням; що разом з тим, зазначені виконавчі провадження були відкриті з порушенням правил територіальної юрисдикції; що на запити ліквідатора про те, яке майно та інші активи банкрута під час здійснення заходів у виконавчих провадженнях НОМЕР_5 та НОМЕР_6, останній отримав відповіль, що 12.03.2024 виконавцем було здійснено опис та арешт транспортного засобу боржника: марка ТЗ: MERCERON, модель ТЗ: M-343RD, категорія ТЗ: напівпричіп; рік виробництва ТЗ: 2002; VIN: НОМЕР_1 ; номер шасі: НОМЕР_1 ; номерний знак: НОМЕР_2 ; колір ТЗ: білий; що разом з тим, відповідна інформація в АСВП відсутня; що через невчинення виконавцем дій щодо опису та арешту майна боржника порушено порядок його реалізації у виконавчому провадженні.
Суд вважає за необхідне залучити до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідачів, Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Полковничий Хутір" та Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Ропа Україна", оскільки рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки.
Керуючись ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 12, 120, 121, 170, 242, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі №925/338/24(925/473/25) за позовною заявою боржника у особі ліквідатора банкрута від 29.04.2025 та призначити її для розгляду у спрощеному провадженні по суті у судове засідання на 12 год. 30 хв. 29 травня 2025 року.
2. Залучити участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмет спору, на стороні відповідачів:
1) Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Полковничий Хутір" (09431, Київська область, с.Полковниче, вул.Поповича, буд.35, ідентифікаційний код 32320388);
2) Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "Ропа Україна" (09431, Київська область, с.Полковниче, вул.Поповича, буд.35, ідентифікаційний код 32710583)
Зобов`язати позивача невідкладно направити копію позовної заяви з доданими документами третім особам (ч.3 ст.176 ГПК України).
3. Усі судові засідання з розгляду виключно вказаної у п.1 мотивувальної частини цієї ухвали суду заяви (заяв), провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів
арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича тел. НОМЕР_4 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1
Довести до відома представника, що він має право з`явитися до зали судового засідання Господарського суду Черкаської області та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.
4. Визнати явку обов`язковою та викликати у судове засідання: ТОВ "Дізарт плюс" в особі його ліквідатора, арбітражного керуючого Демчана О.І. (позивача); Білоцерківський відділ державної виконавчої служби у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Федька Романа Васильовича, Державне підприємство "Сетам" (відповідачів); ТОВ з іноземними інвестиціями "Полковничий Хутір", ТОВ з іноземними інвестиціями "Ропа Україна" (третіх осіб).
5. Особам, які з`являться у судове засідання мати з собою: а) документ, що підтверджує особу (паспорт чи інший згідно із законом про єдиний державний демографічний реєстр - в.т.ч. адвокату); б) документ, що підтверджує повноваження (адвокату - довіреність або ордер; посадовій особі - докази повноважень на самопредставництво юридичної особи відповідно до ст.56 ГПК України); в) оригінали документів, які подано до суду в копії; г) засоби індивідуального захисту.
6. Встановити наступні строки для подання (надходження) до суду: відзиву (ст.165 ГПК України) - п`ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали; відповіді на відзив - три дні з дня вручення відзиву; заперечення - три дні з дня вручення відповіді.
7. Встановити залученим цією ухвалою третім особам наступні строки з дня отримання цієї ухвали: для підготовки заяв і клопотань (ст.168 ГПК України) - п`ять днів; для їх подання (надходження) у канцелярію суду - не пізніш як за один день до дати судового засідання, визначеного цією ухвалою.
8. Роз`яснити учасникам справи наступне.
8.1. Заяви (клопотання) подаються суду в оригіналі (ч.8 ст.42 ГПК): або у формі письмового паперового документа через канцелярію суду (за підписом особи, яка його створила); або у формі електронного документа через систему "Електронний суд". До заяви по суті додаються докази її надіслання учасникам справи (ч.5 і 6 ст.165, ч.3 статей 166,167,168 ГПК).
8.2. Письмові докази, які подаються до суду у паперовій формі, мають відповідати вимогам ст.80, 91 ГПК України і п.2.2 постанови пленуму ВГС України від 26.12.2011 №18; подані суду копії посвідчуються написом "згідно з оригіналом" і зазначенням посади, прізвища, дати та підпису особи, яка має оригінал доказу. Електронні докази мають відповідати вимогам ст.80, 96 ГПК України і подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним підписом. Електронні копії паперових доказів мають бути виготовлені з наявного в учасника (заявника) оригіналу доказу; посвідчені електронним підписом фотографічні зображення копій документів не є доказами. Посилання на докази, які приєднано до справи, має містити вказівку на том і аркуш справи. Докази надсилаються іншим учасникам справи (ч.9 ст.80 ГПК України).
8.3. У разі неявки: наслідки неявки у судове засідання передбачені наступними нормами ГПК України: п.4 ч.1 ст.226 (для заявника), ст.202, ст.135 ГПК (штраф у сумі від одного до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб); учасники справи, явка яких визнана обов`язковою, зобов`язані повідомляти причини неявки; причини неявки мають підтверджуватись належно засвідченими доказами; неможливість явки одного представника (в т.ч. з причин хвороби, відрядження, відпустки, участі в іншому судовому засіданні, відсутності штатних працівників), не позбавляє можливості керівника чи фізичної особи призначити іншого або представляти інтереси особисто; обставини тимчасової непрацездатності (хвороби, самоізоляції, обсервації у зв`язку з карантином), засвідчуються документами, передбаченими Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13.11.2011 №455 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 04.12.2001 за №1005/6196, постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №328 (п.16 і 18 Порядку).
9. Звернути увагу учасників справи, що ч.7 ст.42 ГПК України установлено їх обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет в системі "Електронний суд" (https://id.court.gov.ua/)
10. Зобов`язати Узинську територіальну громаду (відповідно до ч.1 ст.176 ГПК України):
надати суду (за даними електронного реєстру територіальної громади або за даними в паперових адресних картках) відомості про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи:
Федько Роман Васильович (наявні у суду відомості: адреса - АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 );
забезпечити надходження відомостей у канцелярію суду протягом п`яти днів з моменту отримання цієї ухвали, але не пізніше дати судового засідання, визначеного п.1 цієї ухвали.
У разі, якщо вказані особи були зареєстровані і надалі вибули, то вказати до якої територіальної громади така особа вибула. За наявності кількох осіб з однаковим прізвищем, ім`ям та по-батькові - надати відомості про усіх осіб.
Ухвала суду набрала законної сили 05.05.2025.
Направити цю ухвалу позивачу та рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачам (3), третім особам (2), Узинській міській територіальній громаді (09161, Київська область, Білоцерківський р-н, місто Узин, вул.Незалежності, будинок 16/1, e-mail адреса: uzyn_gov@ukr.net)
Для забезпечення прав ОСОБА_1 бути поінформованим про час і місце проведення судового засідання розмістити інформацію про його виклик на офіційній сторінці Господарського суду Черкаської області веб-порталу судової влади.
Суддя Ю.А. Хабазня
Я-8
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2025 |
Оприлюднено | 08.05.2025 |
Номер документу | 127077079 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: інші вимоги до боржника |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Хабазня Ю.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні