Ухвала
від 07.05.2025 по справі 914/1491/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

07.05.2025Справа № 914/1491/24

м.Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Олени ЩИГЕЛЬСЬКОЇ, за участю секретаря Надії ВАШКЕВИЧ, розглянувши матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів», м.Львів

про скасування заходів забезпечення позову (вх.№1681/25 від 21.04.2025)

у справі №914/1491/24

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів», м. Львів

до відповідача: Дочірнього підприємства «Санаторій «Моршинкурорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», м. Моршин Стрийського району Львівської області

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», м. Київ

про стягнення заборгованості.

За участю представників сторін:

від позивача: Павлічко О.О. представник;

від відповідача: не з`явився

від третьої особи: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Львівської області перебувала справа №914/1491/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів» до Дочірнього підприємства «Санаторій «Моршинкурорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» про стягнення заборгованості за договором про надання послуг з постачання теплової енергії в розмірі 3 394 552,70 грн, з яких 3 246 721,23 грн заборгованості за надані послуги, 133 301,92 грн пені, 14 529,55 грн 3 % річних від простроченої суми боргу

Товариством з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів» 05.09.2024р. через систему «Електронний Суд» подано заяву за вх. №3324/24 про забезпечення позову у справі.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.09.2024р. заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів» про забезпечення позову за вх.№3324/24 від 05.09.2024 у справі №914/1491/24 задоволено частково; вжито заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти, що належать відповідачу в справі №914/1491/24 Дочірньому підприємству «Санаторій «Моршинкурорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», які знаходяться на всіх рахунках відповідача в усіх банківських або інших фінансово-кредитних установах, у тому числі, але не виключно на рахунках, відкритих в:

Державна казначейська служба України НОМЕР_1

АТ КБ «ПРИВАТБАНК» НОМЕР_2

АТ КБ «ПРИВАТБАНК» НОМЕР_3

АТ КБ «ПРИВАТБАНК» НОМЕР_4

АТ «ПУМБ» НОМЕР_5

ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» НОМЕР_6

ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» НОМЕР_6

ФІЛІЯ-ЛЬВІВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» НОМЕР_7

АТ КБ «ПРИВАТБАНК» НОМЕР_8

ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» НОМЕР_9

АТ КБ «ПРИВАТБАНК» НОМЕР_10

ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» НОМЕР_11

в межах суми 3 394 552,70 грн. В задоволенні решти вимог відмовлено.

10.09.2024р. від Дочірнього підприємства «Санаторій «Моршинкурорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» через систему «Електронний Суд» поступило клопотання за вх. № 3366/24 про скасування заходів забезпечення позову вжитих ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.09.2024 року у справі №914/1491/24.

З підстав викладених в ухвалі від 26.11.2024 суд постановив клопотання Дочірнього підприємства «Санаторій «Моршинкурорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» за вх. № 3366/24 про скасування заходів забезпечення позову вжитих ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.09.2024 року у справі №914/1491/24 задоволити частково; скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.09.2024 р. у справі № 914/1491/24 в частині накладення арешту на грошові кошти, що належать відповідачу в справі №914/1491/24 Дочірньому підприємству «Санаторій «Моршинкурорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (82482, Львівська обл., Стрийський р-н, місто Моршин, вул.Паркова площа, будинок 3; ідентифікаційний код 02649905), які знаходяться на всіх рахунках відповідача в усіх банківських або інших фінансово-кредитних установах, в межах суми 99 100,00 грн.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 27.11.2024 у справі №914/1491/24 в задоволенні клопотання відповідача про зменшення розміру штрафних санкцій на 75% - відмовлено. Позов задоволено частково. Стягнуто з Дочірнього підприємства «Санаторій «Моршинкурорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів» 3 143 621,23 грн боргу за надані послуги, 132 840,44 грн пені та 14 489,86 грн 3% річних та 40 734,63 грн судового збору. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Закрито провадження в частині стягнення суми основного боргу у розмірі 103 100,00 грн у зв`язку із відсутністю предмета спору.

Дане рішення залишене без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 12.03.2025 у справі №914/1491/24.

21.04.2025р. через систему «Електронний суд» позивачем подано до суду заяву про скасування заходів забезпечення позову, застосованих ухвалою суду від 06.09.2024 у справі №914/1491/24, з врахуванням ухвали суду від 26.11.2024 у даній справі (вх.№1691/25).

Ухвалою суду від 22.04.2025 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів» про скасування заходів забезпечення позову (вх.№1681/25 від 21.04.2025) призначено до розгляду в судовому засіданні на 30.04.2020 на 13:45 год.

Призначене на 30.04.2025 судове засідання не відбулося, у зв`язку із поступленням повідомлення про замінування будівлі Господарського суду Львівської області.

Ухвалою суду від 30.04.2025 призначено розгляд заяви на 07.05.2025.

Представник заявника (позивача) в судове засідання 07.05.2025 з`явився, в обґрунтування поданої заяви заявник зазначає, що у зв`язку з набранням законної сили рішенням Господарського суду Львівської області від 27.11.2024 у справі №914/1491/24, на даний час відпала необхідність в подальшому збереженні вказаних заходів забезпечення позову, оскільки такі заходи чинитимуть перешкоди при виконанні даного судового рішення в ході виконавчого провадження. Просив заяву задоволити.

Представники відповідача та третьої особи в судове засідання 07.05.2025 не з`явилися.

Розглянувши заяву позивача про скасування заходів забезпечення позову , суд зазначає наступне.

Порядок та підстави скасування вжитих заходів забезпечення позову врегульований ст. 145 ГПК України.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 145 ГПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

В залежності від обставин прийняття рішення про скасування заходів забезпечення позову може бути правом суду (частини 1-6 ст. 145 ГПК України), або обов`язком суду (частини 9, 13 ст. 145 ГПК України). Прийняття судом рішення про скасування заходів забезпечення позову з підстав, передбачених частинами 9, 13 ст. 145 ГПК України, є процесуальним наслідком прийнятих судових рішень у справі або процесуальних подій на стадії відкриття провадження у справі, і ці рішення не зумовлені будь-якими іншими обставинами.

Скасування заходів забезпечення позову в порядку частин 1-6 ст. 145 ГПК України має оціночний характер, дослідження якого потребує з`ясування існування критеріїв на цей час, визначених частиною 2 ст. 136 ГПК України, і які зумовили вжиття заходів забезпечення позову.

Верховний Суд неодноразово звертав увагу на те, що забезпечення позову застосовується як гарантія задоволення законних вимог позивача, господарський суд не повинен скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба у забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились певні обставини, що спричинили застосування заходів забезпечення позову, або забезпечення позову перешкоджає належному виконанню судового рішення.

Вказану правову позицію викладено Верховним Судом, зокрема, у постанові від 15.08.2019 у справі № 15/155-б.

Суд зазначає, що заходи забезпечення позову застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи і мають на меті гарантувати реальне виконання рішення суду. Тобто хоча забезпечення позову і має тимчасовий характер, але спрямоване саме на гарантування виконання майбутнього рішення господарського суду, та має бути скасоване господарським судом у разі, якщо потреба у такому забезпеченні відпала з певних причин.

Слід зазначити, що під час розгляду заяви про скасування заходів забезпечення позову суд не оцінює правомірність та доцільність вжиття ним заходів забезпечення позову, а лише з`ясовує, чи потреба у забезпеченні позову відпала або змінились певні обставини, що спричинили застосування заходів забезпечення позову, або забезпечення позову перешкоджає належному виконанню судового рішення.

Господарським судом враховано, що заходи забезпечення позову були застосовані на захист матеріально-правового інтересу позивача, але наразі потреба в існуванні вжитих судом заходів забезпечення позову відпала.

Отже, в даному випадку заявником подано обґрунтовану заяву про скасування заходів забезпечення позову та наведено доводи, які підтверджують, що заходи забезпечення позову слід скасувати.

Крім того, судом враховано, що скасування таких заходів не матиме наслідком порушення прав учасників судового процесу, оскільки заява про їх скасування надійшла до суду саме від особи, на вимогу якої такі заходи були вжиті.

Отже, враховуючи наведені норми законодавства та встановлені судом обставини, беручи до уваги надані пояснення представників сторін в судовому засіданні, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви позивача та скасування заходів забезпечення позову, які були вжиті ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.09.2024 у справі №914/1491/24, з урахуванням ухвали Господарського суду Львівської області від 26.11.2024 у справі №914/1491/24.

Керуючись ст.ст.136, 137, 145, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергозбереження Львів» (вх.№1681/25 від 21.04.2025) про скасування заходів забезпечення позову вжитих ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.09.2024 року у справі №914/1491/24 задовольнити.

2.Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.09.2024 р. у справі № 914/1491/24, з урахуванням ухвали Господарського суду Львівської області від 26.11.2024 у справі №914/1491/24.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку і строки визначені розділом IV Господарського процесуального кодексу України.

Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням:://court.gov.ua.

Суддя Щигельська О.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.05.2025
Оприлюднено09.05.2025
Номер документу127183902
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них

Судовий реєстр по справі —914/1491/24

Ухвала від 07.05.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 30.04.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 29.04.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 25.04.2025

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кондратова І.Д.

Ухвала від 22.04.2025

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Постанова від 12.03.2025

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 11.03.2025

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 06.01.2025

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні