Ухвала
від 12.05.2025 по справі 420/26020/24
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/26020/24

УХВАЛА

12 травня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРІКОМП» в порядку ст.382 КАС України про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по справі №420/26020/24, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРІКОМП» до Головного управління ДПС в Одеській області, Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.

Рішенням суду від 17.10.2024 року, залишеним без змін постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2025 року, адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області №96247 від 13.08.2024 року про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРІКОМП» п.8 критеріїв ризиковості платника податку.

Зобов`язано Комісію з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області у день надходження рішення суду, яке набрало законної сили, по даній справі, виключити Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРІКОМП» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податків на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Визнано протиправними та скасовано рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області №11544035/45010485 від 01.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 03.07.2024 року, №11588635/45010485 від 06.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 05.07.2024 року, №11588636/45010485 від 06.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 08.07.2024 року, №11588634/45010485 від 06.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 11.07.2024 року, №11588633/45010485 від 06.08.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 12.07.2024 року.

Зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРІКОМП» №1 від 03.07.2024, №2 від 05.07.2024, №3 від 08.07.2024, №4 від 11.07.2024, №5 від 12.07.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних днем їх надходження на реєстрацію.

12.02.2025 року Одеським окружним адміністративним судом на виконання рішення від 17.10.2024 року видано виконавчі листи.

До суду 07.05.2025 за вхід. №43884/25 надійшла заява представника ТОВ «АГРІКОМП» про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, у якій він просить суд зобов`язати Державну податкову службу України подати звіт щодо виконання рішення суду. В обґрунтування заяви зазначено, що станом на дату звернення із заявою до суду судове рішення не виконано. Між тим, порядком №1246 чітко визначено, що реєстрація податкових накладних здійснюється у день набрання рішення суду законної сили.

Розглянувши подану в порядку ст.382 КАС України заяву, суд дійшов наступного висновку.

Згідно з ст.129-1 Конституції України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Відповідно до ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Частиною 1 статті 382 КАС України встановлено, що суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Частинами 1,2,4 ст.382-1 КАС України встановлено, що суд розглядає заяву про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення (крім заяви, передбаченої ч.5 ст.382 цього Кодексу) протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду. За наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Суд може зобов`язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення особисто керівника суб`єкта владних повноважень.

Відповідно до ч.3 ст.382-3 КАС України у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Суд вважає необхідним встановити судовий контроль за виконанням рішення суду від 17.10.2024 року та зобов`язати Державну податкову службу України надати до суду звіт про виконання рішення суду до 16.06.2025 року, роз`яснивши наслідки неподання звіту та невиконання рішення суду.

Керуючись ст.248, 382, 382-1, 382-3 КАС України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Зобов`язати Державну податкову службу України подати у строк до 16.06.2025 року звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17.10.2024 року щодо зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРІКОМП» №1 від 03.07.2024, №2 від 05.07.2024, №3 від 08.07.2024, №4 від 11.07.2024, №5 від 12.07.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних днем їх надходження на реєстрацію. .

Роз`яснити Державній податковій службі України, що відповідно до ч.3 ст.382-3 КАС України у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Зобов`язати Державну податкову службу України надати до суду відомості про керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили у порядку ст.256 КАС України.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя Е.В. Катаєва

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.05.2025
Оприлюднено14.05.2025
Номер документу127265357
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)