Ухвала
від 13.05.2025 по справі 951/180/25
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 951/180/25

Провадження №2/951/130/2025

УХВАЛА

про витребування доказів

13 травня 2025 року селище Козова

Козівський районний суд Тернопільської області у складі:

головуючого судді Лавренюк О.М.,

за участю секретаря судового засідання Горохівської Ю.О.,

представника позивача адвоката Моленя Р.Б. (в режимі відеоконференції),

відповідача ОСОБА_1 ,

представника відповідача адвоката Прийдуна В.М.,

розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданні узалі судув порядкузагального позовногопровадження цивільнусправу запозовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування Козлівської селищної ради про визначення місця проживання дитини разом із батьком,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування Козлівської селищної ради про визначення місця проживання дитини разом із батьком.

Ухвалою судді від 10.04.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами загального позовного провадження. Призначено у справі підготовче засідання на 29.04.2025.

Ухвалою суду від 29.04.2025 відкладено підготовче засідання у вказаній справі на 13.05.2025.

У підготовче судове засідання позивач ОСОБА_2 не з`явився.

Представник позивача адвокат Молень Р.Б. у підготовчому судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, також підтримав заявлене у позовній заяві клопотання про витребування доказів, у якому просив витребувати у КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради інформацію про те, чи перебуває на обліку у лікаря ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи перебувала на лікуванні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то у який період, який встановлено діагноз, які скарги має ОСОБА_1 та як встановлений їй діагноз впливає на її соціальне життя. На підтвердження неможливості самостійного подання таких доказів надав відповідь з КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради.

Відповідач ОСОБА_1 та її представник адвокат Прийдун В.М. у підготовчому судовому засіданні позовні вимоги не визнали у повному обсязі, проти клопотання представника позивача про витребування доказів заперечили, зазначивши, що вказана інформація є конфіденційною, містить особисті дані та не має значення для розгляду цієї справи.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування Козлівської селищної ради у підготовче судове засідання не з`явився, будучи повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суду не повідомив, жодних заяв та клопотань не подавав.

Заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання представника позивача, суд зазначає наступне.

Згідно з частинами першою та другою статті 83 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до частини першої статті 84ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Як убачається зі змісту позовної заяви, в обґрунтування позовних вимог позивач вказує на наявність у відповідача стійкого хронічного психічного розладу, що впливає на можливість ОСОБА_1 належно виконувати батьківські обов`язки відносно малолітнього сина ОСОБА_3 , який проживає разом з матір`ю.

З метою підтвердження вказаної обставини 03.03.2025 адвокат Молень Р.Б. скерував до КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради адвокатський запит, у якому просив надати інформацію чи перебуває на обліку у лікаря ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи перебувала на лікуванні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то у який період, який встановлено діагноз, які скарги має ОСОБА_1 та як встановлений їй діагноз впливає на її соціальне життя (а.с. 15).

З відповіді від 06.03.2025 №869/1, наданої КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради, слідує, що адвокату Моленю Р.Б. відмовлено у наданні запитуваної інформації, так як вказана інформація є лікарською таємницею та ОСОБА_1 не надавалася письмова згода на розголошення такої інформації (а.с. 16).

Таким чином, представник позивача не може самостійно надати докази щодо психічного стану відповідача та про її лікування, оскільки така інформація є конфіденційною.

Статтею 32Конституції України визначено, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (частина перша статті 5 ЦПК України).

Відповідно до частини восьмої статті 7 Сімейного кодексу України (далі СК України), регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

Частинами 1, 2 статті 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989, ратифікованої Верховною Радою України 27.02.1991, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.

Відповідно до частини першої статті 161 СК України під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення.

Під час підготовчого засідання у справі про визначення місця проживання дитини встановлено, що витребовувана інформація, яка становить об`єкт медичної таємниці, необхідна для реалізації позивачем своїх батьківських прав, а її отримання спрямоване на захист прав та інтересів дитини.

При цьому згідно з вимогами статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

На підставі викладеного, оскільки інформація, яку просить витребувати представник позивача, стосується предмету доказування у даній справі та має суттєве значення для правильного її вирішення, а також з метою забезпечення якнайкращих інтересів дитини, повного, всебічного дослідження всіх обставин справи, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити та витребувати у КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради відомості, що містять лікарську таємницю, а саме інформацію про те, чи перебувала на лікуванні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то у який період, який встановлено діагноз, які скарги має ОСОБА_1 та як встановлений їй діагноз впливає на її соціальне життя.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відтак підготовче засідання у даній справі слід відкласти.

Керуючись статтями 83, 84, 189, 197, 198, 247, 258, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача - адвоката Моленя Ростислава Богдановича задовольнити.

Витребувати у Комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради (46027, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 27):

- інформацію про те, чи перебуває на обліку у лікаря ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

- інформацію про те, чи перебувала на лікуванні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то у який період, який встановлено діагноз, які скарги має ОСОБА_1 та як встановлений їй діагноз впливає на її соціальне життя.

Витребувані докази надати суду у строк до 23 травня 2025 року включно.

Роз`яснити, що відповідно до вимог статті 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Копію ухвали надіслати Комунальному некомерційному підприємству «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради для виконання.

Підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: орган опіки та піклування Козлівської селищної ради про визначення місця проживання дитини разом із батьком відкласти на 28 травня 2025 року на 11 год. 00 хв., яке відбудеться в залі судових засідань Козівського районного суду Тернопільської області за адресою: вул. Соборна, 2, селище Козова, Тернопільський район, Тернопільська область, 47601.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя О.М. Лавренюк

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення13.05.2025
Оприлюднено15.05.2025
Номер документу127295082
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —951/180/25

Ухвала від 13.05.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

Ухвала від 29.04.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

Ухвала від 23.04.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

Ухвала від 10.04.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

Ухвала від 26.03.2025

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Лавренюк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні