Київський районний суд м.харкова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 638/3943/14
н/п 1-в/953/163/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" травня 2025 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний психоневрологічний диспансер № 3» ОСОБА_3 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за участю:
заявника - лікара-психіатра ОСОБА_5 ,
прокурора ОСОБА_6 ,
захисника - адвоката ОСОБА_7 ,
особи, стосовно якої розглядається подання ОСОБА_4 ,
В С Т А Н О В И В:
До Київського районного суду м. Харкова надійшла заява лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний психоневрологічний диспансер № 3» ОСОБА_3 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтуваннязаяви зазначає,що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,перебуває підспостереженням уКНП ХОР«ОПНД №3»з 23червня 2023року.21березня 2014року відповіднодо ухвалиДзержинського районного суду м. Харкова по справі N 638/3943/14-к, застосовано до ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації у психіатричний заклад із суровим наглядом, в зв`язку із скоєним злочином, передбаченим ч.1 ст.115 КК України. Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 06.06.2023 року ОСОБА_4 змінено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 21.12.2023 р. продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на шість місяців.
На даний час ОСОБА_4 за своїми психічним станом суспільної небезпеки не представляє; доступний мовному контакту; охоче відповідає на запитання; зовні впорядкований; привітний, доброзичливий; обманів сприйняття не виявляє; мислення в звичайному темпі з поодинокими зісковзуваннями тощо.
У звязку з чим ОСОБА_4 на теперішній час не потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 09 травня 2025 року призначено заяву лікаря-психіатра до судового розгляду, доручено Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням ОСОБА_4 та забезпечити його прибуття у судове засідання.
В судовому засіданні представник КНП ХОР «ОПНД № 3» ОСОБА_5 заяву підтримала в повному обсязі та просила її задовольнити.
Прокурор, захисник та ОСОБА_4 також підтримали вимоги заяви та просили її задовольнити.
Заслухавши пояснення учасників процесу, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 3 Закону України "Про психіатричну допомогу" діє презумпція психічного здоров`я, згідно з якою кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки наявність такого розладу не буде встановлено на підставах та в порядку, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 цього Закону особа, якій надається амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку, повинна оглядатися лікарем-психіатром не рідше одного разу на місяць, а комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про продовження чи припинення надання їй такої допомоги.
Згідно із ст. 95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно із ч. 2 ст. 95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу» продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів. Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або продовження застосування примусового заходу медичного характеру представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність зміни застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про зміну застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність зміни надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців. Питання про зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу або виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Судом встановлено,що ухвалою Дзержинського районного суду м.Харкова посправі N638/3943/14-к від 21 березня 2014 року застосовано до ОСОБА_4 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 115 КК України, у стані неосудності, примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації у психіатричний заклад із суворим наглядом.
Ухвалою Київськогорайонного судум.Полтави від03серпня 2021року усправі №638/3943/14-к змінено відносно ОСОБА_4 застосування примусових заходів медичного характеру з лікування в закладі з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом на лікування в закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом.
ОСОБА_4 перебуває під спостереженням у КНП ХОР «ОПНД № 3», згідно з рішенням Франківського районного суду м. Львова від 06.06.2023 року, ОСОБА_4 змінено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 21.12.2023 р. продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на шість місяців.
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів від 14.06.2024року №3, ОСОБА_4 страждає параноїдною шизофренією, безперервний тип перебігу із змішаним типом дефекту, стан ремісії С. За період спостереження за пацієнтом: умови застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді примусової амбулаторної психіатричної допомоги не порушував, своєчасно звертався на огляд лікаря-психіатра самостійно, щомісяця. Охоче приймав підтримуючу терапію. Продуктивної психотичної симптоматики та агресивних тенденцій не виявляв. В результаті лікування, яке проводилось, психічний стан пацієнта залишався стабільним, сформувалось критичне ставлення до скоєного правопорушення та хвороби, позитивна установка на відвідування диспансеру та отримання підтримуючої терапії, у зв`язку з чим на даний час застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги не потребує та може продовжити спостереження та лікування на загальних засадах.
Однак, в порушення ч. 5 ст. 12 Закону України "Про психіатричну допомогу" відсутні відомості про проходження огляду ОСОБА_4 комісією лікарів-психіатрів за останні 6 місяців. Висновок комісії лікарів-психіатрів, долучений до матеріалів заяви, датований 14.06.2023.
Висновок ЛКК КНП «ОПНД № 3» від 05.05.2025, на який лікар-психіатр посилається у заяві, до матеріалів справи не долучено.
З огляду на вищевикладене, відсутні підстави для задоволення заяви про припинення застосування примусових заходів медичного характеру.
Керуючись ст.92, 94,95 КК України,ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст.369-372, 376, 395, 514 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний психоневрологічний диспансер № 3» ОСОБА_3 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СУДДЯ: ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2025 |
Оприлюднено | 16.05.2025 |
Номер документу | 127357965 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Юрлагіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні