ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" травня 2025 р. Справа № 925/473/21(925/515/25)
м. Черкаси
Господарський суд Черкаської області у складі судді Дорошенка М.В., розглянувши заяву комунального підприємства "ВодГео" (пров. Я. Водяного, 45, м. Сміла, Черкаський район, Черкаська область, 20705, код ЄДРПОУ 30794986) до боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення 2029,27 грн. боргу,
УСТАНОВИВ
Ухвалою від 12.05.2021 Господарський суд Черкаської області у складі судді Дорошенка М.В. за заявою комунального підприємства "ВодГео" відкрив провадження у справі №925/473/21 про банкрутство комунального підприємства "ВодГео" (код ЄДРПОУ 30794986).
17 травня 2021 року на офіційному сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет було розміщено повідомлення про відкриття провадження у справі №925/473/21 про банкрутство комунального підприємства "ВодГео".
Наразі справа №925/473/21 про банкрутство комунального підприємства "ВодГео" перебуває на розгляді в Господарському суді Черкаської області у процедурі розпорядження майном.
7 травня 2025 року до Господарського суду Черкаської області надійшла заява комунального підприємства "ВодГео" від 07.05.2025 до боржника ОСОБА_1 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення 2029,27 грн. заборгованості, у тому числі: 1565,59 грн. боргу за надані послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення та 463,68 абонентське обслуговування.
Заявник також просить господарський суд стягнути з боржника на свою користь 242,24 грн. сплаченого за подання заяви судового збору.
Автоматизована система документообігу Господарського суду Черкаської області для розгляду вказаної заяви комунального підприємства "ВодГео" визначила суддю Дорошенка М.В., у провадженні якого перебуває справа №925/473/21 про банкрутство комунального підприємства "ВодГео".
Частиною другою статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Згідно з частиною першою статті 148 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В обґрунтування своєї заяви від 07.05.2025 про видачу судового наказу комунальне підприємство "ВодГео" зазначило, що публічний договір від 07 серпня 2021 року про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення розміщений на офіційному веб-сайті комунального підприємства "ВодГео" (https://vodgeo.com.ua/individualniy-dogovir). Співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , що приєднаний до міської централізованої мережі водопостачання та водовідведення, не було обрано моделей організації договірних відносин щодо надання послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення, тому зі споживачами - власниками квартир даного будинку відповідно до норм Закону України "Про житлово-комунальні послуги" комунальним підприємством "ВодГео" укладено публічний індивідуальний договір про надання комунальної послуги, у спосіб передбачений статтею 13 цього Закону, а це означає, що і між комунальним підприємством "ВодГео" та споживачем - Завадським Павлом Васильовичем, власником (користувачем) квартири АДРЕСА_3 фактично був укладений типовий індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення від 07 серпня 2021 року, що є публічним договором приєднання. Станом на 30.04.2025 Завадський Павло Васильович заборгував комунальному підприємству "ВодГео" за надані останнім на виконання типовий індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення від 07 серпня 2021 року послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення в сумі 1565,59 грн. та за абонентське обслуговування в сумі 463,68 грн.
Частиною першою статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено, що договір про надання комунальної послуги укладається між виконавцем відповідної послуги та споживачем або особою, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача, або з управителем багатоквартирного будинку з метою постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку.
Згідно з частиною п`ятою статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання. Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
Статтею 633 Цивільного кодексу України визначені такі правила щодо публічного договору: 1. Публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). 2. Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. 3. Підприємець не має права надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом. 4. Підприємець не має права відмовитися від укладення публічного договору за наявності у нього можливостей надання споживачеві відповідних товарів (робіт, послуг), разі необґрунтованої відмови підприємця від укладення публічного договору він має відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою. 5. Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов`язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору. 6. Умови публічного договору, які суперечать частині другій цієї статті та правилам, обов`язковим для сторін при укладенні і виконанні публічного договору, є нікчемними.
Згідно з частиною першою статті 634 Цивільного кодексу України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Статтею 205 Цивільного кодексу України встановлено, що 1. Правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. 2. Правочин, для якого законом не встановлена обов`язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків. 3. У випадках, встановлених договором або законом, воля сторони до вчинення правочину може виражатися її мовчанням.
Відповідно до частини першої та другої статті 207 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або надсилалися ними до інформаційно-комунікаційної системи, що використовується сторонами. У разі якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, зміст такого правочину також може бути зафіксовано шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.
Таким чином, враховуючи, що згідно з частиною п`ятою статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", статтями 633, 634 Цивільного кодексу України укладення індивідуального договору про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, не передбачає його підписання сторонами і фактично він не був підписаний ними, тому такий договір відповідно до частини другої статті 207 Цивільного кодексу України не можна вважати укладеним у письмовій формі.
Тож вимога комунального підприємства "ВодГео" до ОСОБА_1 про стягнення 2029,27 грн. боргу, за якою заявник просить видати судовий наказ, не відповідає вимогам статті 148 Господарського процесуального кодексу України через відсутність договору, укладеного між комунальним підприємством "ВодГео" і ОСОБА_1 в письмовій (в тому числі електронній) формі, що відповідно до пункту 3 частини першої статті 152 Господарського процесуального кодексу України є підставою для відмови у видачі судового наказу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 148, 152, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Черкаської області
УХВАЛИВ:
Відмовити комунальному підприємству "ВодГео" у видачі судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 2029,27 грн. боргу
Ця ухвала набрала законної сили з моменту її підписання суддею і протягом десяти днів може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя М.В. Дорошенко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2025 |
Оприлюднено | 19.05.2025 |
Номер документу | 127393655 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Дорошенко М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні