ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 36/387 01.12.10
За позовом Товариства з обмеженою ві дповідальністю «Українські інвестиційні системи»
До Фізичної особи - підприє мця ОСОБА_1
Про стягнення 15 899,28 грн.
Суддя Трофименко Т. Ю.
Представники:
від позивача:
від відповідача: Хмельницький О.М. - по дов. №б/н від 14.09.2010р.
ОСОБА_1. - СПД
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господа рського суду міста Києва пер едані позовні вимоги Товарис тва з обмеженою відповідальн істю «Українські інвестиці йні системи» про стягнення Ф ізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з заборгованості по орендній платі та платі за телефонні розмови в розмірі 15 899,28 грн.
В судовому засіданні пр едставником позивача подан а заява про зменшення розмір у позовних вимог, відповідно до якої заборгованість відп овідача становить 15 288, 79 грн.
Відповідач проти позов у заперечував та просив суд в ідмовити в задоволенні заявл ених позовних вимог у зв' яз ку з пропуском позивачем стр оку позовної давності, про що подана в судовому засіданні відповідна заява.
Розглянувши матері али справи, заслухавши поясн ення представників сторін, Г осподарський суд міста Києва , -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 509 Ци вільного кодексу України зоб ов' язанням є
правовідношення, в якому о дна сторона (боржник) зобов'яз ана вчинити на користь друго ї сторони (кредитора) певну ді ю (передати майно, виконати ро боту, надати послугу, сплатит и гроші тощо) або утриматися в ід певної дії, а кредитор має п раво вимагати від боржника в иконання його обов' язку. Зо бов' язання виникають з підс тав, встановлених статтею 11 ць ого Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникне ння цивільних прав та обов' язків. Цивільні права і обов' язки виникають як з передбач ених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Договір - це категорія цивільного права, яка визнач ається як домовленість двох або більше сторін, спрямован а на встановлення, зміну або п рипинення цивільних прав та обов' язків. До зобов' язань , що виникають з договорів, зас тосовуються загальні положе ння про зобов'язання, якщо інш е не випливає із закону або са мого договору. Як і будь-який п равочин, він є вольовим актом , оскільки виражає спільну во лю сторін, що втілюється у дог оворі. Змістом договору є, вла сне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати дог овір, і вони мають дотримуват ися взятих на себе зобов' яз ань.
30.12.2005р. між Товариством з обмеженою відповідальніст ю «Українські інвестиційні системи» та Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 бу в укладений договір оренди н ежитлового приміщення №1/4.
Відповідно до п. 1.1 дого вору позивач передав відпові дачу у строкове платне корис тування нежитлове приміщенн я, розташоване за адресою: А ДРЕСА_1, а саме: частину будів лі на першому поверсі загаль ною площею 30,00 кв.м. та частину б удівлі на третьому поверсі з агальною площею 16, 00 кв.м.
31.12.2005р. між сторонами бу в підписаний акт прийому - п ередачі нежитлових приміщен ь відповідно до умов договор у оренди.
Частина 5 ст. 762 Цивільно го кодексу України визначає, що плата за користування май ном вноситься щомісячно, якщ о інше не встановлено догово ром.
Згідно з умовами дого вору п. 3.1 орендна плата за об' єкт оренди складається з оре ндної плати за користування об' єктом оренди та компенса цією витрат на експлуатацію об' єкта оренди.
Відповідно до п. 3.2. Дого вору орендна плата за корист ування об' єктом оренди спл ачується орендарем, щомісячн о, не пізніше 10 - го числа пото чного місяця.
Договір, відповідно д о ст. 629 Цивільного кодексу Укр аїни, є обов'язковим для викон ання сторонами.
Відповідно до ст. 526 Цивільн ого кодексу України зобов'яз ання має виконуватися належн им чином відповідно до умов д оговору та вимог цього Кодек су, інших актів цивільного за конодавства, а за відсутност і таких умов та вимог - відпові дно до звичаїв ділового обор оту або інших вимог, що звичай но ставляться.
Відповідно до ст. 193 Господ арського кодексу України суб 'єкти господарювання та інші учасники господарських відн осин повинні виконувати госп одарські зобов'язання належн им чином та відповідно до зак ону, інших правових актів, дог овору. Порушення зобов' язан ь є підставою для застосуван ня господарських санкцій, пе редбачених цим кодексом, інш ими законами або договором.
Згідно зі ст. 610 Цивільного к одексу України порушенням зо бов'язання є його невиконанн я або виконання з порушенням умов, визначених змістом зоб ов'язання (неналежне виконан ня).
Відповідно до ч.1 ст. 612 Цивіль ного кодексу України боржник вважається таким, що простро чив, якщо він не приступив до в иконання зобов'язання або не виконав його у строк, встанов лений договором або законом.
Якщо у зобов' язанні встан овлений строк (термін) його в иконання, то воно підлягає ви конанню у цей строк (термін) (ч . 1 ст. 530 Цивільного кодексу Укр аїни).
При розгляді справи судом встановлено, що позива чем заявлені вимоги про стяг нення з відповідача 15 288, 79 грн. з аборгованості по орендній пл аті, експлуатаційним витрата м та телефонним розмовам за п еріод з 15.10.2005 року по 24.07.2008р.
В судовому засіданні представником позивача пода на заява про відмову від позо вних вимог в частині стягнен ня з відповідача заборгован ості за телефонні розмови в р озмірі 158, 52 грн. та припинення п ровадження по справі в цій ча стині.
Розглянувши дану зая ву та перевіривши повноважен ня особи, що її підписала, суд приходить до висновку про да на заява не протирічить чинн ому законодавству не порушує права інших осіб, а тому прийм ається судом і провадження п о справі в частині стягнення з відповідача заборгованост і за телефонні розмови в розм ірі 158, 52 грн. підлягає припинен ню на підставі п. 4 ч.1 ст. 80 Господ арського процесуального код ексу України.
При розгляді справи с удом встановлено, що після пр ед»явлення позову та поруше ння провадження у справі від повідач перерахував на рахун ок відповідача 2050 грн. в рахун ок погашення заборгованості по договору оренди, а тому про вадження по справі в цій част ині підлягає припиненню у зв ' язку із відсутністю предме ту спору на підставі п. 1-1 ст. 80 Го сподарського процесуальног о кодексу України.
Позивачем заявлені в имоги про стягнення з відпов ідача заборгованості по орен дній платі в сумі 4 425 грн. 00 коп., що виникла станом на 15.10.2005р.
Статтею 256 Цивільного к одексу України визначено, що позовна давність - це строк , у межах якого особа може звер нутися до суду з вимогою про з ахист свого права або інтере су.
Згідно ст. 257 Цивільного кодексу України загальний ст рок позовної давності для за хисту порушеного права встан овлено тривалістю у три роки .
Відповідно до ч. 1 ст. 261 Ци вільного кодексу України пер ебіг позовної давності почин ається від дня, коли особа дов ідалась або могла довідатися про порушення свого права аб о про особу, яка його порушила .
Враховуючи обставини с прави, а також ст.ст. 257, 261, 267 Цивіл ьного кодексу України суд пр иходить до висновку, що стано м на 19.09.2010 (звернення позивача з позовом до Господарського с удум. Києва ) позивач пропусти в строк позовної давності пр о стягнення заборгованості, що виникла станом на 15.10.2005р.
Пунктом 3 статті 267 Цивіл ьного кодексу України визнач ено, що позовна давність заст осовується судом лише за зая вою сторони у спорі, зроблено ї до винесення ним рішення.
Відповідач в подані й в судовому засіданні 01.12.2010р. з аяві посилається на пропущен ня позивачем строку позовної давності, у зв' язку з чим про сить відмовити в позові повн істю.
Згідно з п. 4 ст. 267 Цивіль ного кодексу України сплив п озовної давності, про застос ування якої заявлено стороно ю у спорі, є підставою для відм ови у позові.
Клопотання про понов лення пропущеного строку поз овної давності позивачем не заявлялось, поважності причи н його пропуску та мотивів по новлення позивачем не заявле но, не надано та не доведено.
Таким чином, суд прихо дить до висновку, що позиваче м пропущено строк позовної д авності стосовно стягнення з відповідача заборгованості орендній платі в сумі 4 425 грн. 00 коп.
В частині позовних ви мог про стягнення заборгован ості в розмірі 8655, 27 грн. позовні вимоги підлягають задоволен ню, оскільки підтверджуєтьс я матеріалами справи.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуаль ного кодексу України кожна с торона повинна довести ті об ставини, на які вона посилаєт ься як на підставу своїх вимо г чи заперечень.
Це стосується від повідача, який мав довести су ду, що він зобов' язання за с пірним договором виконав сво єчасно та в повному обсязі, ві дповідно до умов договору. Ві дповідач доказів відсутност і заборгованості по орендній платі та оплаті за телефонні розмови в сумі 8655, 27 грн. суду н е надав.
Відповідно до статті 4 9 Господарського процесуальн ого кодекс України судові ви трати понесені позивачем по кладаються судом на відповід ача пропорційно задоволеним позовним вимогам.
На підставі викладеного, к еруючись ст. ст. 49, п.1-1, п. 4 ч.1 ст. 80, 82-85 Господарського процесуаль ного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнит и частково.
Стягнути з Фізичної особ и - підприємця ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ НОМЕР _1) на користь Товариства з об меженою відповідальністю «У країнські інвестиційні сист еми»(04053, м. Київ, Львівська площ а, 8-А, код ЄДРПОУ 33695378) 8 655 грн. 27 коп. - заборгованості, 107 грн. 05 коп. де ржавного мита, 162 грн. 06 коп. витр ат на інформаційно- технічн е забезпечення судового проц есу.
В частині позовних вимог пр о стягнення 158 грн. 52 коп. провад ження у справі припинити.
В частині позовних вимог пр о стягнення 2050 грн. 00 коп. провад ження у справі припинити.
В іншій частині позов них вимог відмовити.
Видати наказ після наб рання рішенням законної сили .
Суддя Троф именко Т.Ю.
Повний текст рішення ск ладено
06.12.2010р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2010 |
Оприлюднено | 11.12.2010 |
Номер документу | 12755673 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні