Касаційний господарський суд верховного суду
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУХВАЛА
02 червня 2025 року
м. Київ
cправа № 905/1442/24
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Багай Н. О. - головуючого, Дроботової Т. Б., Чумака Ю. Я.,
розглянувши заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях
про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги до Верховного Суду
на постанову Східного апеляційного господарського суду від 15.04.2025 та рішення Господарського суду Донецької області від 17.01.2025 у справі
за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Слов`янська керамічна компанія "Укрресурси"
про стягнення заборгованості в розмірі 98 709,29 грн,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях 02.05.2025 звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Східного апеляційного господарського суду від 15.04.2025 та рішення Господарського суду Донецької області від 17.01.2025 у справі № 905/1442/24.
Верховний Суд ухвалою від 19.05.2025 відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях на постанову Східного апеляційного господарського суду від 15.04.2025 та рішення Господарського суду Донецької області від 17.01.2025 у справі № 905/1442/24 на підставі пункту 1 частини 1 статті 293 Господарського процесуального кодексу України.
22.05.2025 від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях до Верховного Суду надійшла заява про повернення судового збору в розмірі 6056,00 грн, сплаченого відповідно до платіжної інструкції від 01.05.2025 № 101 за подання касаційної скарги на постанову Східного апеляційного господарського суду від 15.04.2025 та рішення Господарського суду Донецької області від 17.01.2025 у справі № 905/1442/24.
Верховний Суд, розглянувши подану заяву, дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення з огляду на таке.
Відповідно до частини 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
З огляду на викладене заява Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях про повернення судового збору підлягає задоволенню, а судовий збір - поверненню.
Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", частиною 2 статті 123, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на постанову Східного апеляційного господарського суду від 15.04.2025 та рішення Господарського суду Донецької області від 17.01.2025 у справі № 905/1442/24, задовольнити.
2. Повернути Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях (61057, місто Харків, майдан Театральний, будинок 1; ідентифікаційний код: 43023403) з Державного бюджету України судовий збір у сумі 6056,00 грн, сплачений згідно з платіжною інструкцією від 01.05.2025 № 101.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Н. О. Багай
Судді Т. Б. Дроботова
Ю. Я. Чумак
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2025 |
Оприлюднено | 04.06.2025 |
Номер документу | 127788356 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них про державну власність, з них щодо оренди |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Багай Н.О.
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Білоусова Ярослава Олексіївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Демідова Поліна Віталіївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Демідова Поліна Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні