Західний апеляційний господарський суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"09" червня 2025 р. Справа №870/17/25
Головуючий суддя Кравчук Н.М
розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Окко-Бізнес» від 29.05.2025 (вх. № апеляційного суду 01-05/1669/25 від 02.06.2025)
у справі № 870/17/25
про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Всеукраїнська інвестиційна асоціація від 15 травня 2025 року у справі № 453/03.25 (третейський суддя - Лопатинська Я.Р.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Окко-Бізнес, селище Славсько, Стрийський район, Львівська область
до відповідача-1 Фермерського господарства «Максім-А», с. Маяки, Тульчинський район, Вінницька область
до відповідача-2 ОСОБА_1 , с. Журавліка, Тульчинський район, Вінницька область
про стягнення грошових коштів
В С Т А Н О В И В :
02 червня 2025 року до Західного апеляційного господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Окко-Бізнес» від 29.05.2025 (вх. № ЗАГС 01-05/1669/25 від 02.06.2025) про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Всеукраїнська інвестиційна асоціація від 15 травня 2025 року у справі №453/03.25 (третейський суддя Лопатинська Я.Р.) за позовом ТзОВ Компанія Окко-Бізнес до ФГ «Максім-А», ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів.
Відповідно до ст. 352 ГПК України питання видачі наказу на примусове виконання рішення третейського суду розглядається судом за заявою особи, на користь якої прийнято рішення третейського суду. Заява про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду подається до апеляційного господарського суду за місцем проведення третейського розгляду протягом трьох років з дня ухвалення рішення третейським судом.
Перевіривши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Окко-Бізнес про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду, суд визнає подані матеріали достатніми для прийняття заяви та призначення її до розгляду в судовому засіданні.
Частиною 1 ст. 354 ГПК України передбачено, що заява про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду розглядається суддею одноособово протягом п`ятнадцяти днів з дня її надходження до суду в судовому засіданні з повідомленням сторін. Неявка сторін чи однієї із сторін, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду заяви.
При розгляді заяви про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду за клопотанням однієї із сторін господарський суд витребовує справу з постійно діючого третейського суду, в якому вона зберігається. Справа має бути направлена до господарського суду протягом п`яти днів від дня надходження вимоги. У такому разі строк розгляду заяви про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду продовжується до тридцяти днів з дня її надходження до суду (ч. 2 ст. 354 ГПК України).
Поряд з тим, згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 56 ЗУ Про третейські суди заява про видачу виконавчого документа може бути подана до компетентного суду протягом трьох років з дня прийняття рішення третейським судом. Така заява підлягає розгляду компетентним судом протягом 15 днів з дня її надходження до суду. Про час та місце розгляду заяви повідомляються сторони, проте неявка сторін чи однієї із сторін не є перешкодою для судового розгляду заяви. При розгляді заяви про видачу виконавчого документа компетентний суд повинен витребувати справу з постійно діючого третейського суду, в якому зберігається справа, яка має бути направлена до компетентного суду протягом п`яти днів від дня надходження вимоги. У такому випадку строк вирішення заяви про видачу виконавчого документа продовжується до одного місяця.
Поряд з цим, Західний апеляційний господарський суд звертає увагу учасників судового провадження, що з 18 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами від 29 червня 2023 року №3200-IX. Зокрема, частиною шостою статті 6 Господарського процесуального кодексу України (з урахуванням змін) передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Керуючись, ст. ст. 114, 234, 352, 353, 354 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд,
постановив :
1. Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Окко-Бізнес про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Всеукраїнська інвестиційна асоціація від 15 травня 2025 року у справі № 453/03.25.
2. Справу № 870/17/25 призначити до розгляду в судовому засіданні на _18.06.2025 о 14 год 30 хв. у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81, зал судових засідань №6.
3. Боржнику до дати судового засідання надати суду письмову інформацію про наступне:
·чи наявне третейське застереження і чи не визнавалось воно недійсним;
·чи не скасоване рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації Всеукраїнська інвестиційна асоціація від 15 травня 2025 року у справі № 453/03.25
4. Витребувати у Постійно діючого третейського суду при Асоціації Всеукраїнська інвестиційна асоціація прошиту та пронумеровану справу №453/03.25 (третейський суддя Лопатинська Я.Р.).
5. Звернути увагу відповідача 1 на виконання вимог ст.6 ГПК України (з урахуванням змін) щодо обов`язку зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
6. Копії ухвали суду надіслати сторонам у справі та Постійно діючому третейському суду при Асоціації Всеукраїнська інвестиційна асоціація.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий (суддя-доповідач)Кравчук Н.М.
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2025 |
Оприлюднено | 12.06.2025 |
Номер документу | 128029842 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи щодо оскарження рішень третейських судів та про видачу наказів на примусове виконання рішень третейських судів справи про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Кравчук Наталія Миронівна
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Кравчук Наталія Миронівна
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Кравчук Наталія Миронівна
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Кравчук Наталія Миронівна
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Кравчук Наталія Миронівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні