Велика палата верховного суду
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУХВАЛА
25 червня 2025 року
м. Київ
справа № 990/312/23
провадження № 11-203заі25
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідачки Усенко Є. А.,
суддів Банаська О. О., Булейко О. Л., Воробйової І. А., Губської О. А., Ємця А. А., Короля В. В., Кравченка С. І., Кривенди О. В., Мазура М. В., Мартєва С. Ю., Пількова К. М., Погрібного С. О., Стефанів Н. С., Стрелець Т. Г., Ступак О. В., Ткача І. В., Уркевича В. Ю., Шевцової Н. В.
під час проведення підготовчих дій для апеляційного розгляду адміністративної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 02.04.2025 у справі № 990/312/23 за позовом ОСОБА_1 до Президента України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Служба безпеки України, Державна міграційна служба України, про визнання протиправним та скасування указу в частині
УСТАНОВИЛА:
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду (далі - Касаційний адміністративний суд) від 02.04.2025 рішенням від 02.04.2025 відмовив ОСОБА_1 в задоволенні позову про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 28.12.2022 № 898/2022 в частині припинення громадянства України у позивача.
Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 30.04.2025 відкрила апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на це рішення Касаційного адміністративного суду.
Згідно зі статтею 307 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) після проведення підготовчих дій суддя-доповідач доповідає про них колегії суддів, яка вирішує питання про проведення додаткових підготовчих дій у разі необхідності та призначення справи до розгляду. Про дату, час та місце розгляду справи повідомляються учасники справи, якщо справа відповідно до цього Кодексу розглядається з їх повідомленням.
Пунктом 1 частини першої статті 311 КАС передбачено, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.
Представник позивача подав клопотання про розгляд справи за його участю.
Клопотання представника позивача про участь в апеляційному розгляді справи, характер спірних правовідносин, а також наведені вище норми процесуального права дають підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
Згідно з доповіддю судді-доповідачки виконано всі необхідні дії, пов`язані з підготовкою справи до апеляційного розгляду, передбачені статтею 306 КАС.
Керуючись статтями 306, 307, 310 Кодексу адміністративного судочинства України, Велика Палата Верховного Суду
УХВАЛИЛА:
Призначити справу за позовом ОСОБА_1 до Президента України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Служба безпеки України, Державна міграційна служба України, про визнання протиправним та скасування указу в частині за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 02.04.2025 до апеляційного розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи на 10.07.2025 о 14 годині 00 хвилин у приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.
Надіслати учасникам справи копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідачка Є. А. УсенкоСудді:О. О. БанаськоС. Ю. Мартєв О. Л. БулейкоК. М. Пільков І. А. ВоробйоваС. О. Погрібний О. А. ГубськаН. С. Стефанів А. А. Ємець Т. Г. Стрелець В. В. КорольО. В. Ступак С. І. КравченкоІ. В. Ткач О. В. КривендаВ. Ю. Уркевич М. В. МазурН. В. Шевцова
Суд | Велика палата Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2025 |
Оприлюднено | 01.07.2025 |
Номер документу | 128485935 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них: |
Адміністративне
Велика палата Верховного Суду
Усенко Євгенія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні