21/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.04.2007 Справа № 21/13
за позовом Приватного виробничо-господарського підприємства “Спецмаш”, м.Полтава
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Полтавський газовий завод”, м.Полтава
про визнання права власності на майновий комплекс
Суддя Тимченко Б.П.
Представники:
від позивача: Козирь Т.О. (дов. б/н від 18.04.2007 р.)
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ: Розглядається позовна заява ПВГП “Спецмаш” про визнання права власності на майновий комплекс, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Заводська, 3 і придбаний ПВГП “Спецмаш” по договору купівлі-продажу від 28.09.2006 р., зареєстрованому у реєстрі за № 4436.
По договору купівлі-продажу від 28.09.2006 р., зареєстрованому у реєстрі за № 4436 ПВГП “Спецмаш” придбало у власність будівлю складу паливно-мастильних матеріалів літер АЛ-1 та інше майно, що входить до складу майнового комплексу складу паливно-мастильних матеріалів у відповідності до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради № 332 від 30.11.2005 р. “Про дозвіл ТОВ “Полтавській газовий завод” на проектування та реконструкцію складу хімічних реагентів вул. Заводській, 3 під склад паливно-мастильних матеріалів”; робочого проекту реконструкції складу хімічних реагентів по вул. Заводська, 3 у м. Полтаві під склад паливно-мастильних матеріалів, розроблений у 2005 році; розпорядження виконавчого комітету Полтавської міської ради № 389-р від 11.07.2006 р. “Про призначення державної комісії по прийманню в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів”; акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта; рішення виконавчого комітету № 236 від 26.07.2006 р. “Про затвердження актів державних комісій по прийманню в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів”.
Незважаючи на чітко визначений статус об'єкта нерухомості та іншого майна, як майнового комплексу складу ППМ, сторони помилково визначають предмет договору, як будівлю складу ПММ.
Відповідач відмовляється вносити в договір купівлі-продажі відповідні зміни, чим фактично не визнає за позивачем право власності на майновий комплекс складу ППМ. .
Відповідачем ТОВ “Полтавський газовий завод” був поданий відзив на позовну заяву, в якій відповідач заперечує проти позову з тих підстав, що предметом договору купівлі-продажу була будівля складу ПММ, в зв'язку з чим він не може визнати за позивачем право власності на майновий комплекс складу ПММ.
Представник ПВГП “Спецмаш” позовні вимоги підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві, посилаючись на наявність проектної документація, яка свідчить про те, що будівля складу ПММ та інше майно, передане за актом приймання-передачі від 28.09.2006 р. мали статус майнового комплексу складу ПММ.
Представник ТОВ “Полтавський газовий завод” в судове засідання не з'явився, просив розглянути справу без його участі з урахуванням заперечень, викладених у відзиві від 18.04.2007 р.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача ТОВ “Полтавський газовий завод” за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази та заслухавши представника позивача, суд встановив:
28.09.2006 р. між ТОВ “Полтавський газовий завод” та ПВГП “Спецмаш” був укладений договір купівлі-продажу, зареєстрований в реєстрі за № 4436, відповідно до якого ПВГП “Спецмаш” прийняло у власність 2/125 (дві сто двадцять п'ятих) частики нежитлових будівель, а саме: будівлю складу паливно-мастильних матеріалів літер АЛ-1, цегляну, загальною площею 74,4 кв. м, що знаходиться в м. Полтаві по вул. Заводській, 3. Згідно з актом приймання-передачі від 28.09.2006 р. до договору купівлі-продажу від 28.09.2006 р. відповідач передав позивачу залізні резервуари РГС-75 в кількості 1 шт., залізні резервуари РГС-50 в кількості 7 шт., залізні РГС-40 в кількості 2 шт., залізні резервуари РГС-28 в кількості 1 шт., залізні резервуари РГС-50-П в кількості 5 шт., залізні резервуари РГС-5 в кількості 3 шт., залізні резервуари РГС-3 в кількості 5 шт., залізну наливну естакаду в кількості 1 шт., залізну зливну естакаду в кількості 1 шт., майданчики обслуговування, технологічних трубопровід змонтований з агрегатами електронасосними, лічильниками та резервуарним парком, систему пожежної сигналізації та спостереження.
28.09.2006 р. по акту приймання-передачі ПВГП “Спецмаш” отримало від ТОВ Полтавський газовий завод” супровідну документацію, а саме: рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради № 332 від 30.11.2005 р. “Про дозвіл ТОВ “Полтавській газовий завод” на проектування та реконструкцію складу хімічних реагентів вул. Заводській, 3 під склад паливно-мастильних матеріалів”; робочий проект реконструкції складу хімічних реагентів по вул. Заводська, 3 у м. Полтаві під склад паливно-мастильних матеріалів, розроблений у 2005 році (1,2 томи); дозвіл на виконання будівельних робіт № 49 від 02.02.2006 р.; погодження № 1715 від 26.06.2006 р., видане Головним управлінням у справах містобудування та архітектури; витяг з розпорядження виконавчого комітету Полтавської міської ради № 389-р від 11.07.2006 р. “Про призначення державної комісії по прийманню в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів”; акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта; витяг з рішення виконавчого комітету № 236 від 26.07.2006 р. “Про затвердження актів державних комісій по прийманню в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів”.
30.11.2005 р. рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради № 332 ТОВ “Полтавський газовий завод” було дозволено запроектувати та відповідно до розробленого проекту провести реконструкцію складу хімічних реагентів по вул. Заводьській, 3 під склад паливно-мастильний матеріалів.
На основі рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради був розроблений проект реконструкції складу хімічних реагентів під склад паливно-мастильний матеріалів, в якому враховані вимоги ВБН В.2.-58.1.-94 “Проектування складів нафти і нафтопродуктів з тиском насичених парів не вище 93.3 кПа”, “Правил механической экспуатации и охраны труда на страционарных, контейнерных и передвидных автозаправочных станциях»Киев 1998 г. по забезпеченню безпечною експлуатації при обслуговувані автотранспорту, прийому палива із залізничних цистерн і зберігання нафтопродуктів.
Реконструкція була проведена на підставі дозволу на виконання будівельних робіт відповідно44 до проектної документації, узгодженої з Головним управлінням у справах містобудування та архітектури (погодження № 1715 від 26.06.2006 р.).
По закінченні реконструкції майновий комплекс складу паливно-мастильних матеріалів був прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією і затверджений рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради № 236 від 26.07.2006 р.
Згідно з робочим проектом до складу майнового комплексу паливно-мастильних матеріалів входять будівля складу паливно-мастильних матеріалів літер АЛ-1, залізні резервуари РГС-75 в кількості 1 шт., залізні резервуари РГС-50 в кількості 7 шт., залізні РГС-40 в кількості 2 шт., залізні резервуари РГС-28 в кількості 1 шт., залізні резервуари РГС-50-П в кількості 5 шт., залізні резервуари РГС-5 в кількості 3 шт., залізні резервуари РГС-3 в кількості 5 шт., залізна наливна естакада в кількості 1 шт., залізна зливна естакада в кількості 1 шт., майданчики обслуговування, технологічний трубопровід змонтований з агрегатами електронасосними, лічильниками та резервуарним парком, система пожежної сигналізації та спостереження.
Метою створення майнового комплексу складу ПММ згідно з робочим проектом є забезпечення підприємств та організацій моторним паливом і заправка автотранспорту.
Вищеперелічені обставини визнаються відповідачем, про що зазначається у відзиві від 18.04.2007 р.
Відповідно до пункту 1 договору купівлі-продажу будівля складу ПММ літер АЛ-1 площею 74,4 кв. м знаходиться на земельній ділянці державного фонду, площею 30662 кв. м., яка використовується ТОВ “Полтавський газовий завод” на підставі договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого 10.10.2005 р.
Будівля складу ПММ разом із резервуарним парком, естакадами, майданчиками обслуговування та технологічним трубопроводом знаходяться на одній земельній ділянці і являються господарським об'єктом з завершеним циклом надання послуг, що підтверджується схемою та експлікацією земельною ділянки, приведеними у технічному паспорті.
Таким чином, на момент укладення договору купівлі-продажу будівля складу ПММ з іншим майном, переданим позивачу за актом приймання-передачі від 28.09.2006 р. мали статус майнового комплексу складу паливно-мастильних матеріалів.
Відповідно до п. 9 договору купівлі-продажу право власності у ПВГП “Спецмаш” виникає з моменту державної реєстрації договору (ч. 4 ст. 334 ЦК України). Державна реєстрації договору купівлі-продажу була проведена 28.09.2006 р., що підтверджується витягом з Державного реєстру правочинів № 2948905.
З моменту набуття права власності на будівлю складу ПММ та інше майно у ПВГП “Спецмаш” виникло право на захист свого права власності у встановленому законом порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Відповідач не визначає за позивачем право власності на майновий комплекс ПММ, з тих підстав, що предметом договору купівлі-продажу була будівля складу ПММ та інше індивідуальне визначене майно.
Частиною 1 ст. 656 ЦК України передбачено, що предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору.
Як вбачається з матеріалів справи і підтверджується проектною документацією та актом вводу в експлуатацію, на момент укладення договору купівлі-продажу відповідач був власником саме майнового комплексу складу ПММ.
За таких обставин, суд визнає необґрунтованою відмову відповідача від визнання за позивачем право власності.
Враховуючи наведені законодавчі норми та обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ПВГП “Спецмаш” підлягають задоволенню.
На підставі зазначеного і керуючись ст.ст. 2, 4, 45, 47, 12, 13, 34, 49, 69, 74, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Визнати за Приватним виробничо-господарським підприємством “Спецмаш” (36008 м. Полтава. вул. Кагамлика, 35, код ЄДРПОУ 30668561) право власності на майновий комплекс складу паливно-мастильних матеріалів, що знаходиться в місті Полтаві по вулиці Заводській, 3 і до складу якого входять: будівля складу паливно-мастильних матеріалів літер АЛ-1, цегляна, загальною площею 74,4 кв. м; залізні резервуари РГС-75 в кількості 1 шт., залізні резервуари РГС-50 в кількості 7 шт., залізні РГС-40 в кількості 2 шт., залізні резервуари РГС-28 в кількості 1 шт., залізні резервуари РГС-50-П в кількості 5 шт., залізні резервуари РГС-5 в кількості 3 шт., залізні резервуари РГС-3 в кількості 5 шт., залізна наливна естакада в кількості 1 шт., залізна зливна естакада в кількості 1 шт., майданчики обслуговування, технологічний трубопровід змонтований з агрегатами електронасосними, лічильниками та резервуарним парком, система пожежної сигналізації та спостереження.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Полтавський газовий завод” (36007 м. Полтава, вул. Заводська, 3; р/р 26001111630000 в АКІБ УкрСиббанк м. Полтава, МФО 331865, код ЄДРПОУ 32256754) на користь Приватного виробничо-господарського підприємства “Спецмаш” (36008 м. Полтава, вул. Кагамлика, 35; р/р № 2600101641115 в Укрексімбанку в м. Полтава МФО 331649, код ЄДРПОУ 30668561) витрати по сплаті державного мита в розмірі 85,00 грн. та витрати по сплаті інформаційно-технічних послуг в розмірі 118,00 грн.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Суддя Тимченко Б.П.
Згідно з оригіналом
Помічник судді О.С.Мацко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2007 |
Оприлюднено | 24.01.2008 |
Номер документу | 1288125 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні