Івано-франківський апеляційний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 344/11298/24
Провадження № 22-ц/4808/787/25
Головуючий у 1 інстанції Бабій О. М.
Суддя-доповідач Луганська
У Х В А Л А
17 липня 2025 року м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Луганської В.М.
суддів Баркова В.М., Девляшевського В.А.,
учасники справи
позивачі - ОСОБА_1 , ОСОБА_2
відповідач - ОСОБА_3
треті особи: приватний нотаріус Білоцерківського міського нотаріального округу Дуднік Ірина Володимирівна, приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу Шевченко Елла Вікторівна
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Івано-Франківського апеляційного суду клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про витребування доказів у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 17 березня 2025 року
за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: приватний нотаріус Білоцерківського міського нотаріального округу Дуднік Ірина Володимирівна, приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу Шевченко Елла Вікторівна про визнання недійсним заповіту та визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
Рішенням Івано-Франківськогоміського судуІвано-Франківськоїобласті від17березня 2025року у задоволенні позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання недійсним заповіту та визнання права власності в порядку спадкування відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , звернулись до суду з апеляційною скаргою.
Разом з апеляційною скаргою скаржниками подано клопотання про витребування доказів, в обґрунтування якого скаржники зазначили, що з метою належного здійснення посмертної судово-психіатричної експертизи є необхідним витребувати амбулаторні медичні картки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 з медичних закладів за його місцем проживання.
Просили суд витребувати у Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2», Білоцерківської районної ради «Білоцерківський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» амбулаторні медичні картки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У судовому засіданні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 підтримали заявлене клопотання, просили зазначене клопотання задовольнити.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечував.
Заслухавши суддю-доповідача, вислухавши учасників справи, вивчивши письмові матеріали справи, апеляційний суд вважає заявлене клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з вимогами статті 12 ЦПК України, на суд покладено певні обов`язки зі створення для сторін змагального процесу, суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи.
Відповідно до положень ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Ухвалою Івано-Франківського апеляційного суду від 17 липня 2025 року частково задоволено клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про призначення посмертної судової психіатричної експертизи та призначено по даній справі посмертну судово психіатричну експертизу.
Об`єктом посмертної судово-психіатричної експертизи є матеріали справи та медична документація.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши думку учасників справи, колегія суддів приходить до висновку, що з метою забезпечення виконання посмертної судово-психіатричної експертизи, призначеної ухвалою Івано-Франківського апеляційного суду від 17 липня 2025 року, клопотання про витребування медичної документації у медичних закладах за місцем проживання померлого ОСОБА_4 слід задовольнити.
Витребувати у Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2», Комунального підприємства Білоцерківської районної ради «Білоцерківський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» амбулаторні медичні картки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись ст.ст. 84, 381 ЦПК України, Івано-Франківський апеляційний суд,
у х в а л и в:
Клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2», ЄДРПОУ 01994600, місце знаходження: вул. Шевченка, 69, місто Біла Церква, Білоцерківський район, Київська обл., поштовий індекс 09117;
Комунального закладу Білоцерківської районної ради «Білоцерківський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» ЄДРПОУ 22208209, місце знаходження : вул. І. Мазепи, 65 А, місто Біла Церква, Білоцерківський район, Київська обл, поштовий індекс 09113 -
амбулаторні медичні картки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживав за адресою: АДРЕСА_1 .
Роз`яснити, Комунальному некомерційному підприємству Білоцерківської міськоїради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2», Комунальному закладу «Білоцерківському міському центру первинної медико-санітарної допомоги», що у відповідності до ч. ч. 7-9ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Копію ухвалидля їївиконання направитиКомунальному некомерційномупідприємству Білоцерківськоїміської ради«Міський центрпервинної медико-санітарноїдопомоги №2»,Комунальному закладу «Білоцерківському міському центру первинної медико-санітарної допомоги» строк виконання ухвали до 31 липня 2025 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її ухвалення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Повний текст ухвали складено 18 липня 2025 року.
Головуючий: В.М. Луганська
Судді: В.М. Барков
В.А. Девляшевський
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2025 |
Оприлюднено | 21.07.2025 |
Номер документу | 128944391 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Луганська В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні