Рішення
від 15.11.2010 по справі 2-2265-2010
АМУР-НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 2-2265/10

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

15 листопада 2010 року Амур-Ниж ньодніпровський районний с уд м. Дніпропетровська в скла ді:

головуючого судді - Руден ко В.В.

при секретарі - Стрілец ь Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі с уду міста Дніпропетровська ц ивільну справу за позовом О СОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, третя особа: ор ган опіки та піклування Амур -Нижньодніпровського району про усунення перешкод в спіл кування з дитиною, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачі звернули сь до суду з позовом до відпов ідача про усунення перешкод в спілкуванні з дитиною, зазн ачивши, що від шлюбу позивача ОСОБА_1 з відповідачем у н их 13 січня 2001 народився син, О СОБА_5. Шлюбні стосунки з від повідачем були припинені, пі сля чого остання стала переш коджати по незрозумілим пози вачам причинам спілкуватись з дитиною. Після чого, позивач ОСОБА_1 звернувся до орга ну опіки і піклування в особі АНД виконкому м. Дніпропетро вська, рішенням виконавчого комітету Амур-Нижньодніпров ської районної в м. Дніпропет ровську ради від 17.08.2007 року пози вачу ОСОБА_1 були визначен ні дні побачень з сином ОСО БА_5 чотири рази на місяць: ко жну неділю місяця з 10-00 до 17-00 год ин. Проте, відповідач чинить п ерешкоди в спілкуванні з дит иною, не виконуючи вищезгада не рішення, а також заперечує проти спілкування бабки та д іда з внуком. Неодноразово на магалися вирішити питання ми рним шляхом, проте це їм не вда ється. Просять суд зобов' яз ати відповідача усунути пере шкоди в спілкуванні, вихован ні та розвитку ОСОБА_5, вст ановити дні побачень ОСОБА _1 з сином чотири рази на міся ць: кожну неділю місяця з 10-00 до 17-00 на нейтральній території, в становити дні побачень ОСО БА_3та ОСОБА_2 з внуком чо тири рази на місяць: кожну суб оту місяця з 10-00 до 17-00 годин; дозв олити ОСОБА_1 спільне пров едення з сином літньої відпу стки для оздоровлення строко м на 14 днів та новорічних свят строком на 7 днів кожного року , а також спільне святкування дня народження сина 13 січня к ожного року з 15-00 до 18-00 годин; доз волити ОСОБА_3 та ОСОБА_2 в робочі дні два рази на тиж день супроводжувати внука на розвиваючі позашкільні заня ття.

Позивачі та представ ник позивача ОСОБА_1 у суд овому засіданні позовні вимо ги підтримали та надали суду пояснення, аналогічні викла деним у позовній заяві.

Відповідач у судовом у засіданні позовні вимоги в изнала частково, не заперечу є проти зустрічей позивачів із сином у встановлені дні, ви значені рішенням виконкому А мур-Нижньодніпровської райо нної ради від 17.08.2007 року тільки в її присутності, оскільки бо їться, що позивачі навчать об ману сина ОСОБА_5..

Представник третьої особи вважав за доцільне зад овольнити позов частково та встановити позивачам дні поб ачень із ОСОБА_5 відповідн о до рішення виконавчого ком ітету Амур-Нижньодніпровськ ої районної ради м. Дніпропет ровська від 17.08.2007 року без прису тності матері на нейтральній території.

Суд, вислухавши пояснення позивачів і відповідача, пре дставника третьої особи, дос лідивши наявні докази, вважа є, що позов підлягає частково му задоволенню з наступних п ідстав.

Так, в судовому засід анні встановлено, що позивач ОСОБА_1 є батьком малоліт ньої дитини ОСОБА_5., ІНФ ОРМАЦІЯ_1, який проживає з ві дповідачем. Позивачі ОСОБА _3 та ОСОБА_2 відповідно є бабкою та дідом ОСОБА_5.

Рішенням виконавчог о комітету Амур-Нижньодніпро вської районної у м. Дніпропе тровську ради від 17 серпня 2007 р оку № 248 позивачу ОСОБА_1 пр изначені дні побачень з мало літнім ОСОБА_5, ІНФОРМАЦ ІЯ_1 р.н., 4 рази на місяць: кожн у неділю місяця з 10.00 до 17.00 годин на нейтральній території. По зивачам ОСОБА_3 та ОСОБА _2 орган опіки та піклування запропонував звернутись до суду для визначення днів поб ачень з онуком через неявку в ідповідача на засідання опік унської ради. Проте, відповід ач чинить перешкоди в спілку ванні з дитиною позивачам, що не заперечується сторонами і не підлягає доказуванню ві дповідно до вимог ст. 61 ЦПК Укр аїни.

Статтею 157 Сімейного К одексу України передбачено, що той із батьків, хто прожива є окремо від дитини, зобов' я заний брати участь у її вихов анні і має право на особисте с пілкування з нею; той з батькі в, з ким проживає дитина, не ма є права перешкоджати тому з б атьків, хто проживає окремо, с пілкуватись з дитиною та бра ти участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешко джає нормальному розвиткові дитини.

Відповідно до ст.159 Сім ейного Кодексу України, якщо той з батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди том у з батьків, хто проживає окре мо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема, якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та пікл ування, другий із батьків має право звернутись до суду з по зовом про усунення цих переш код. Суд визначає способи уча сті одного з батьків у вихова нні дитини, місце та час їхньо го спілкування, з урахування м віку, стану здоров' я дитин и, поведінки батьків, а також і нших обставин, що мають істот не значення.

Статтею 257 Сімейного кодек су України встановлено, що ба ба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати уч асть у їх вихованні; батьки ч и інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешк оджати у здійсненні бабою, ді дом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, п равнуків. Якщо такі перешкод и чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на зверне ння до суду з позовом про їх ус унення.

З огляду на вищевикладене, з урахуванням всіх обставин с прави, суд вважає, що позовні в имоги позивачів підлягають ч астковому задоволенню, а сам е необхідно визначити дні по бачень ОСОБА_1 з сином ОС ОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року н ародження, кожну суботу міся ця з 10.00 по 17.00 годину, а позивачам ОСОБА_3 та ОСОБА_2 визн ачити дні побачень з внуком, малолітнім ОСОБА_5, ІНФО РМАЦІЯ_1 року народження, ко жну суботу місяця з 17.00 по 20.00 год ину. Такий час для спілкуванн я з дитиною на думку суду буде достатнім для участі позива чів у вихованні сина та внука та буде відповідати інтерес ам малолітньої дитини. Крім т ого, суд вважає за доцільне н е визначати дні побачень поз ивачів з малолітнім сином та внуком за обов' язкової при сутності матері, відповідача по справі.

Суд не приймає до уваги запе речення проти позову відпові дача щодо побачень з сином ті льки в її присутності , оскіль ки будь-яких доказів щодо тог о, що участь позивачів у вихов анні сина та внука спричинит ь шкоду останньому, чи станов ить небезпеку для його психі чного та фізичного розвитку, без її присутності, суду не на дано.

Керуючись ст. 159, 257, 263 Сімейног о Кодексу України, ст. ст. 10,11,60,88,212- 215, ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБ А_4 про усунення перешкод в с пілкування з дитиною задово льнити частково.

Визначити дні побачень ОСОБА_1 з сином, малолітнім ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 рок у народження, кожну суботу мі сяця з 10.00 по 17.00 годину .

Визначити дні побачень О СОБА_2, ОСОБА_3 з внуком, м алолітнім ОСОБА_5, ІНФОР МАЦІЯ_1 року народження, кож ну суботу місяця з 17.00 по 20.00 годи ну.

В іншій частині позову відм овити.

Рішення може бути оскаржен е до апеляційного суду Дніпр опетровської області через А мур-Нижньодніпровський райо нний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі у десятиденни й строк з дня його проголошен ня апеляційної скарги .

Головуючий

СудАмур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення15.11.2010
Оприлюднено21.12.2010
Номер документу12911105
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2265-2010

Рішення від 15.11.2010

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Руденко Вікторія Василівна

Рішення від 01.07.2010

Цивільне

Замостянський районний суд м.Вінниці

Старинщук Ольга Василівна

Рішення від 14.04.2010

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв Ігор Миколайович

Рішення від 21.05.2010

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Наумова Ірина Йосипівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні