Справа № 2-1070/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 року м. Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі :
головуючого - судді Вилки С.С.
секретаря Томин Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Галичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі про нарахування та виплату підвищення до пенсії як дитині війни,-
в с т а н о в и в:
Позивачка свої позовні вимоги підтримала повністю, справу просила розглянути без неї. (а.с.6 )
Представник відповідача позов не визнав і просив справу розглядати без нього. (а.с.17 )
Суд, дослідивши та перевіривши наявні у справі письмові докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає до задоволення частково.
Закон України "Про соціальний захист дітей війни" від 18 листопада 2004 року (зі змінами та доповненнями станом на час розгляду спірних правовідносин), який набрав чинності з 1 січня 2006 року, встановлює правовий статус дітей війни, визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.
ОСОБА_1 у відповідності до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус дитини війни, що підтверджується пенсійним посвідченням. (а.с. 10,11 )
Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Пунктом 12 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» було зупинено на 2007 рік .
Рішенням Конституційного Суду України N 6-рп/2007 від 9 липня 2007 року у справі N 1-29/2007 про соціальні гарантії громадян визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) пункт 12 статті 71, стаття 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" від 19 грудня 2006 року , яким була зупинена на 2007 рік дія статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".
Підпунктом 2 пункту 41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року, що набрав чинності з 1 січня 2008 року, стаття 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" викладена в новій редакції, яка передбачає, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, тобто на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Вищезазначені зміни Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). У рішенні Конституційного суду України було зазначено, що положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Відповідно до резолютивних частин вказаних рішень Конституційного Суду України, вони мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними. Також рішення Конституційного Суду України є обов’язковими для виконання на всій території України.
С таттею 152 Конституції України передбачено, що Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
А тому з 09 липня 2007 року норми Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» та з 22 травня 2008 року норми Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік», які визнані рішеннями Конституційного Суду України неконституційними втратили чинність.
Таким чином , суд приходить до висновку , що управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі Івано-Франківської області неправомірно не нарахував і не виплатив позивачці підвищення до пенсії, як дитині війни у розмірі встановленому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Позивачка в своєму позові просить стягнути з відповідача визначену суму недоплаченого підвищення до пенсії, однак суд вважає що вирішуючи таку позовну вимогу судом фактично буде проведено нарахування недоплаченого підвищення до пенсії, що стане підміною функцій управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі.
Судовий збір не підлягає стягненню з відповідача, оскільки Пенсійний фонд України згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільнений від його сплати.
На підставі викладеного, ст. 152 Конституції України, ст. ст. 1, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008, Конституційного Суду України N 6-рп/2007 від 9 липня 2007 року у справі N 1-29/2007, п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», п.п 2 п.41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007р., керуючись, ст. ст.79-81 , 208, 213-215 ЦПК України, суд,
Р і ш и в:
Позов з адовольнити частково.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі Івано-Франківської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 та з 22 травня 2008 року по 01 вересня 2010 року встановленому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з врахуванням виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Івано-Франківської області через Галицький районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги.
Суддя:
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2010 |
Оприлюднено | 21.12.2010 |
Номер документу | 12915599 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Куликівський районний суд Чернігівської області
Морозов Олексій Борисович
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Мануйлова Наталія Юріївна
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Заярний Андрій Миколайович
Цивільне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Шміло Володимир Іванович
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Костюкевич Олександр Костянтинович
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
Вилка Степан Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні