18/112
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"08" грудня 2010 р.Справа № 18/112
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. при секретарі судового засідання Горловій М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №18/112
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми "Ескорт", Кіровоградська область, м. Світловодськ
про стягнення 35 112,11 грн.
Представники сторін:
від позивача - Петров А.О., довіреність №120-юр від 03.11.2010р.;
від відповідача - участі не брали.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Спільним підприємством товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" подано позовну заяву № 1425 від 22.09.2010 року про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Ескорт" боргу за теплову енергію в сумі 18 576,11 грн. та пені за несвоєчасне внесення плати в сумі 16 536,00 грн., а всього 35 112,11 грн.
Позовні вимоги мотивовано неналежним виконанням умов договору про постачання теплової енергії № 330 від 01.10.2001 року щодо своєчасної та повної оплати за спожиту теплову енергію.
Розгляд справи в судових засіданнях 04.11.2010 року та 25.11.2010 року відкладався з підстав, викладених в ухвалах господарського суду.
В судовому засіданні 08.12.2010 року представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач участі уповноваженого представника в судові засідання по даній справі не забезпечив, відзив на позов та інші витребувані документи до суду не подав, хоча належним чином обізнаний про дату, час і місце проведення судових засідань, що підтверджується повідомленнями органу зв'язку про вручення поштових відправлень (а.с. 26, 69,70).
Оскільки участь представника відповідача в судовому засіданні є правом останнього, враховуючи приписи статті 75 Господарського процесуального кодексу України щодо можливості розгляду справи за наявними в ній матеріалами, господарський суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.
При розгляді справи, господарський суд враховує, що правильним найменування відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Ескорт", ідентифікаційний код 22220437, згідно витягу з ЄДРПОУ є товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "Ескорт", ідентифікаційний код 22220437 (а.с. 28-29).
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та надавши їм відповідну оцінку, а також заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
01.10.2001 року між спільним підприємством товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (далі - Теплопостачальне підприємство) та товариством з обмеженою відповідальністю Фірмою "Ескорт" (Споживач) укладено договір про постачання теплової енергії № 330 (Далі - Договір, а.с. 8-9).
За умовами Договору Теплопостачальне підприємство зобов'язалось постачати теплову енергію Споживачу з метою гарячого водопостачання та опалення будівель, які знаходяться за адресами: м. Світловодськ, вул. Шевченка, 2, площею 32 кв.м. та м. Світловодськ, вул. Леніна, 1, площа з урахуванням змін від 19.09.2003 року становить 119,3 кв.м., а Споживач прийняв зобов'язання сплачувати за використану теплову енергію (п. 1.1., 2.1. Договору).
Кількість теплової енергії, яка подається Споживачу для опалення та вентиляції, встановлюється в залежності від температури повітря і максимального теплового навантаження та визначається по показниках контрольно-вимірювальних приладів, при відсутності приладів обліку - по розрахунку у відповідності з тепловим навантаженням і фактичним температурним перепадом (п.п. 2.3, 2.4 Договору).
В п. 1.1. Договору сторонами визначено розрахункові витрати тепла на опалення.
Споживач щомісячно на протязі опалювального періоду сплачує Теплопостачальному підприємству за опалення та гаряче водопостачання згідно затверджених Світловодським міськвиконкомом тарифів на підставі рахунків, які надаються Споживачу, не пізніше, ніж 20 числа наступного за розрахунковим місяцем (п.п. 3.1, 3.3. Договору).
Термін дії договору 1 рік з моменту його підписання. Якщо за місяць до закінчення терміну дії договору ні одна зі сторін не виявить бажання внести в нього зміни або доповнення, він продовжується на наступний рік (п. 7.1. Договору).
Договір про постачання теплової енергії № 330 від 01.10.2001 року укладений у письмовій формі, підписаний повноважними представниками сторін та скріплений круглими печатками підприємств.
В силу статті 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
Згідно статті 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Договір енергопостачання є консенсуальним, двостороннім та оплатним. Об'єктом договору постачання енергетичними та іншими ресурсами може виступати електрична і теплова енергія, природній газ, вода, нафта та інші ресурси, які надаються споживачеві (абонентові) через приєднану мережу електропроводів, трубопроводів тощо.
До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Згідно Закону України "Про теплопостачання" теплова енергія - це товарна продукція, що виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу; споживачем теплової енергії є фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору.
Відповідно до статті 25 названого Закону теплопостачальна організація зобов'язана забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії відповідно до умов договору та стандартів.
Основними обов'язками споживача теплової енергії відповідно до статті 24 Закону України "Про теплопостачання" є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії та додержання вимог договору і нормативно-правових актів.
Як вбачається з матеріалів справи, за період з жовтня 2007 року по квітень 2010 року позивачем відпущена відповідачу теплова енергія на загальну суму 27 229,46 грн., для оплати якої виставлено відповідні рахунки - фактури (а.с. 11-13, 35-37, 57-58).
Натомість, відповідач за відпущену йому теплову енергію розрахувався лише частково на суму 8 653,35 грн., внаслідок чого виникла заборгованість в розмірі 18 576,11 грн. За розрахунком позивача та згідно наявних у справі доказів, відповідачем не оплачена теплова енергія частково за грудень 2008 року та відсутня будь-яка оплата за поставлену теплову енергію з січня 2009 року (а.с. 42-47, 65).
Наявність боргу в сумі 18 576,11 грн. не заперечується відповідачем в акті звіряння взаєморозрахунків, складеним між сторонами (а.с. 48).
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України та статті 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, не допускається.
Згідно зі статтею 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
За приписами ч. 6 статті 19 Закону України "Про теплопостачання" споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
При викладених обставинах, відсутності заперечень відповідача, доказів належного виконання зобов'язань з оплати вартості теплової енергії, господарський суд вважає позовні вимоги в частині стягнення заборгованості за теплову енергію за договором про постачання теплової енергії № 330 від 01.10.2001 року в сумі 18 576,11 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Позивач також просить стягнути з відповідача пеню в розмірі 16 536,00 грн., згідно поданого розрахунку (а.с. 66-67).
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України кожна сторона повинна вжити всіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
За вимогами статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, у вигляді сплати неустойки.
Згідно ч. 4 статті 24 Закону України "Про теплопостачання" споживач теплової енергії несе відповідальність за порушення умов договору з теплопостачальною організацією, відповідних нормативно-правових актів та виконання приписів органів, уповноважених здійснювати державний нагляд за режимами споживання теплової енергії згідно із законом.
За ч. 5 статті 25 Закону України "Про теплопостачання" у разі несвоєчасної сплати платежів за споживання теплової енергії споживач сплачує пеню за встановленими законодавством або договором розмірами.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій" суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують нежилі будинки і приміщення, належні їм на праві власності або орендовані ними на підставі договору, для провадження цієї діяльності, за несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги сплачують пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу.
Сторонами в пункті 6.3. Договору передбачено, що при несвоєчасній оплаті за теплову енергію, стягується пеня в розмірі 1% від нарахованої суми за кожний день прострочки.
Вказані положення Договору відповідають наведеним вище нормам законодавства та вимогам статті 230 Господарського кодексу України і статтям 546, 547, 549, 551 Цивільного кодексу України.
Враховуючи прострочення відповідачем грошового зобов'язання та оскільки пеня розрахована позивачем у відповідності до зазначених вище правових норм і умов Договору та в межах фактичного строку прострочення ( а.с. 66-67), позовні вимоги в частині стягнення пені в розмірі 16 536,00 грн. є правомірними і підлягають задоволенню.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів належного виконання відповідачем своїх договірних зобов'язань по оплаті отриманої теплової енергії, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають повному задоволенню на суму 35 112,11 грн., з якої: 18 576,11 грн. борг за теплову енергію та 16 536,00 грн. пені.
З урахуванням вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.
Надмірно сплачене позивачем державне мито в сумі 20,41 грн. підлягає поверненню з державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 75, 82, 84, 85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Фірми "Ескорт" (юридична адреса: 27501, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Єгорова, 5, фактична адреса: 27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Леніна, 1, ідентифікаційний код 22220437, р/р 26004000639011 в Світловодській філії АТ "Укрінбанк", МФО 323505) на користь спільного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Крупської, 2-а, ідентифікаційний код 31678853, р/р 26000331201709 Кременчуцька філія АКБ "Східно-Європейський банк", МФО 331650) - заборгованість в сумі 35 112,11 грн., з якої: 18 576,11 грн. борг за теплову енергію та 16 536,00 грн. пені, а також державне мито в сумі 351,12 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повернути спільному підприємству товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Крупської, 2-а, ідентифікаційний код 31678853, р/р 26000331201709 Кременчуцька філія АКБ "Східно-Європейський банк", МФО 331650) з державного бюджету надмірно сплачене державне мито в сумі 20,41 грн., сплаченого за платіжним дорученням № 1435 від 03.09.2010 року.
Платіжне доручення № 1435 від 03.09.2010 року залишається в матеріалах справи № 18/112.
Довідку видати.
Згідно частини 5 статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дане рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя В.В.Тимошевська
Повне рішення складено 10.12.2010 року.
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2010 |
Оприлюднено | 23.12.2010 |
Номер документу | 12954248 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні