ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 4-611/10
2010 рік
13 липня 2010 року Подільський районний суд м. Києва
в складі
головуючого - судді Декаленко В.С.
при секретарі Пасюк О.А.
за участю прокурора Карпюк Т.С.
розглянувши подання слідчого СВ ЛУ в метрополітені підпорядкованого ГУ МВС України в м. Києві Дьордяй І.В. про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого, 09.06.2009 року за ст. 309 ч. 1 КК України на 1 рік позбавлення волі та звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік, обвинуваченого у вчиненні злочину передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ ЛУ в метрополітені підпорядкованого ГУ МВС України в м. Києві Дьордяй І.В. за погодженням з Київським транспортним прокурором, вніс до суду подання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту відносно ОСОБА_2, 1966 року народження, обвинуваченого у вчиненні злочину передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України.
Своє подання слідчий мотивує тим, що 08.07.2010 року о 12 год. 15 хв. у вестибюлі станції метро «Вокзальна» КП «Київський метрополітен» в м. Києві, працівником міліції був затриманий ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 у якого працівник міліції при огляді одягу та речей, в присутності двох запрошених понятих, виявив та вилучив з його ніг, з під штанів чотири поліетиленові пакети, по два один в одному з кожної ноги, що містили суху, подрібнену речовину, зеленого кольору, рослинного походження із характерним запахом коноплі, а саме особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, вагою 279,3 г., який він незаконно виготовив, придбав, зберігав та перевозив при собі для власного вживання без мети збуту.
Зазначає, що 10.07.2010 року СВ ЛУ в метрополітені підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві відносно ОСОБА_2 порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 309 КК України.
10.07.2010 року ОСОБА_2 затриманий в порядку ст. 115 КПК України.
10.07.2010 року ОСОБА_2 пред'явлено обвинувачення у вчиненні ним злочину передбаченого ч. 1 ст.309 КК України.
Посилається, що приймаючи до уваги вище викладене, а також те, що ОСОБА_2 раніше судимий за аналогічний злочин, знову вчинив умисний злочин за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років, обвинувачується в незаконному виготовленні, придбанні, зберіганні та перевезенні особливо небезпечного наркотичного засобу, а також те, що ОСОБА_2 в місті Києві і Київській області немає постійного місця проживання та реєстрації, знаходячись на волі може продовжувати злочинну діяльність, ухилятися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень. У звязку з чим просить обрати запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
В судовому засідання слідчий подання підтримує з вищевикладених підстав, обґрунтувавши поясненнями просить задовольнити, прокурор подання слідчого підтримує, просить задовольнити.
Обвинувачений в судовому засіданні просить суд не обирати відносно нього запобіжний захід у вигляді взяття під варту, мотивуючи тим, що він буде зявлятися на виклики слідчого, переховуватись немає наміру.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали подання та кримінальної справи, суд вважає за необхідне подання задовольнити, виходячи з наступних підстав.
Так, стаття 148 КПК України визначає, що запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігати спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкоджати встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність.
Згідно із ст. 150 КПК України, при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу, крім обставин, зазначених у статті 148 цього Кодексу, враховуються тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоровя, сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що її характеризують.
Згідно зі ст. 155 КПК України, взяття під варту як запобіжний захід застосовується в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад три роки.
У виняткових випадках цей запобіжний захід може бути застосовано в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі і на строк не більш трьох років.
Згідно за ст. 165 КПК України , запобіжний захід у вигляді взяття під варту застосовується лише за вмотивованою постановою судді чи ухвалою суду.
Як встановлено в судовому засіданні, 08.07.2010 року о 12 год. 15 хв. у вестибюлі станції метро «Вокзальна» КП «Київський метрополітен» в м. Києві, працівником міліції був затриманий ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 у якого працівник міліції при огляді одягу та речей, в присутності двох запрошених понятих, виявив та вилучив з його ніг, з під штанів чотири поліетиленові пакети, по два один в одному з кожної ноги, що містили суху, подрібнену речовину, зеленого кольору, рослинного походження із характерним запахом коноплі, а саме особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, вагою 279,3 г., який він незаконно виготовив, придбав, зберігав та перевозив при собі для власного вживання без мети збуту.
10.07.2010 року СВ ЛУ в метрополітені підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві відносно ОСОБА_2 порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 309 КК України.
10.07.2010 року ОСОБА_2 затриманий в порядку ст. 115 КПК України.
10.07.2010 року ОСОБА_2 пред'явлено обвинувачення у вчиненні ним злочину передбаченого ч. 1 ст.309 КК України.
Крім того судом встановлено, що обвинувачений свою вину у вчиненому злочині не заперечує.
Оцінюючи в сукупності надані докази, встановленні в судовому засіданні обставини, а також враховуючи особу обвинуваченого, який раніше судимий, не працюючий, вчинив умисний злочин середньої тяжкості, немає постійного місця проживання та реєстрації в м. Києві та Київській області, може ухилитися від слідства та суду, перешкодити встановленню істини по кримінальній справі, або продовжити злочину діяльність, а тому суд приходить до висновку, що подання слідчого знайшло своє доведення в судовому засіданні, ґрунтується на вимогах закону і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 148, 150, 155, 165, 165-1, 165-2 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Обрати відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого, 09.06.2009 року за ст. 309 ч. 1 КК України на 1 рік позбавлення волі та звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік, обвинуваченого у вчиненні злочину передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України запобіжний захід у вигляді взяття під варту з подальшим утриманням у Київському СІЗО № 13 ДДУ з питань виконання покарань.
Контроль за виконанням постанови покласти на Київського транспортного прокурора.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва, через Подільський районний суд м. Києва протягом трьох діб з дня її винесення.
Суддя:
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2010 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 12960968 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Декаленко Валентина Степанівна
Кримінальне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Маштак Кирило Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні