Код суду 2023
Справа № 6-109/2010 рік
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 р. м. Куп’янськ
Куп’янський міськрайонний суд Харківської області у складі: судді Шиховцової А.О., при секретарі – Шевченко О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» про зміну способу та порядку виконання рішення,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 08 червня 2010 року задоволені позовні вимоги п ублічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, звернення стягнення на предмет іпотеки та стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» загальну суму заборгованості за кредитним договором № 8/08-7 від 14.07.2008 року у розмірі 30075 грн. 30 коп. (тридцять тисяч сімдесят п’ять гривень 30 коп.), а також, в повернення судові витрати: 300 грн. 75 коп. судового збору та 120 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. В рахунок погашення заборгованості ОСОБА_1 за кредитним договором № 8/08-7 від 14.07.2008 року в розмірі 30075,30 грн., а також судових витрат по сплаті судового збору в розмірі 300 грн. 75 коп., витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. – звернути стягнення на предмет іпотеки згідно договору Іпотеки № 8/08-7 від 14.07.2008 року, а саме: на нерухоме майно – двокімнатну квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 48,9 кв.м., житловою площею 25,9 кв.м, та належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 13.03.2008 року, виданого згідно розпорядження від 13.03.2008 року № 11367, з укладанням від свого імені договору купівлі-продажу предмета іпотеки будь-якій особі-покупцеві на умовах та в порядку викладеному в ст. 38 Закону України «Про іпотеку», з отриманням витягу з Державного реєстру прав власності в Комунальному підприємстві «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», а також з наданням Публічному акціонерному товариству акціонерний банк «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» всіх повноважень, необхідних для здійснення продажу.
Банк звернувся до суду з заявою про зміну способу та порядку виконання рішення, посилаючись на те, що банк не може взяти на баланс нерухоме майно – двокімнатну квартиру АДРЕСА_1, а тому не є можливим укладення від імені банку договору купівлі-продажу предмета іпотеки з будь-якою особою-покупцем.
У зв’язку з чим, заявник просить суд змінити спосіб та порядок виконання рішення Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 08.06.2010 р. – звернути стягнення на предмет іпотеки шляхом реалізації з прилюдних торгів в межах процедури виконавчого провадження.
У судове засідання сторони не з’явилися. Про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Причини не явки суду не повідомлені.
Відповідно до ст. 373 ЦПК України, за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім’ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до ст. 590 ЦК України, звернення стягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суду, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно п.п. 6.3., 6.4. договору іпотеки №8/08-7 від 14.07.2008 р., звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється зокрема на підставі рішення суду та задоволення вимог Іпотекодержателя може здійснюватися шляхом набуття права власності на предмет іпотеки або шляхом укладення довіреності на реалізацію предмету іпотеки. П. 6.4.1 договору іпотеки передбачено, що Іпотекодержатель набуває предмет іпотеки у власність за вартістю, визначеною на момент такого набуття на підставі оцінки предмета іпотеки суб’єктом оціночної діяльності. У разі набуття права власності на предмет іпотеки Іпотекодерджатель зобов’язаний відшкодувати Іпотекодавцям перевищення 90% вартості предмета іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог Іпотекодерджателя. Згідно п.6.6. договору іпотеки, у випадку набуття права звернення стягнення на предмет іпотеки Іпотекодержатель набуває право від свого імені продати предмет іпотеки будь-якій особі на підставі на підставі договору купівлі-продажу з дотриманням умов, встановлених Законом України «Про іпотеку».
Згідно ст. 33 Закону України «Про іпотеку», у разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов’язання Іпотекодержатель, яким є позивач, вправі задовольнити свої вимоги за основними зобов’язаннями шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Звернення стягнення на предмет іпотеки може бути здійснено на підставі рішення суду. Так, відповідно до ст. 39 Закону України «Про іпотеку», у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду зазначаються: загальний розмір вимог та всі його складові, що підлягають сплаті іпотекодержателю з вартості предмета іпотеки; опис нерухомого майна, за рахунок якого підлягають задоволенню вимоги іпотекодержателя; заходи щодо забезпечення збереження предмета іпотеки або передачі його в управління на період до його реалізації, якщо такі необхідні; спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом проведення прилюдних торгів або застосування процедури продажу, встановленої ст. 38 цього Закону.
Відповідно до п.6.8. вищезазначеного договору іпотеки, реалізація предмета іпотеки, на який звертається стягнення за рішенням суду проводиться, якщо інше не передбачено рішенням суду, шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, передбаченої Законом України «Про виконавче провадження» та з дотриманням вимог Закону України «Про іпотеку».
Згідно ст. 62-1 Закону України «Про виконавче провадження» № 60-ХІУ від 21 квітня 1999 року, із змінами та доповненнями, у разі звернення стягнення на предмет іпотеки за рішенням суду орган державної виконавчої служби здійснює реалізацію предмета іпотеки в порядку, встановленому іпотечним договором. Відчуження предмета іпотеки здійснюють органи державної виконавчої служби. Відповідно до ст. 62 цього Закону, реалізація належних боржникові будинку, квартири та іншого нерухомого майна провадиться відповідно до закону шляхом продажу з прилюдних торгів.
Позивачем у вищезазначеній позовній заяві не було вказано яким саме способом і і в якому порядку він просить суд звернути стягнення на предмет іпотеки, тому суд, п риймаючи рішення по справі за позовом п ублічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, звернення стягнення на предмет іпотеки, визначаючи спосіб і порядок виконання рішення, керувався нормами чинного законодавства.
Та, оскільки при виконанні рішення суду, у заявника виникли труднощі, суд вважає за можливе, задовольнити заяву позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 373, України, суд -
УХВАЛИВ :
Заяву публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» в особі Харківської філії АБ «Укргазбанк» - задовольнити.
Змінити спосіб та порядок виконання рішення Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 08.06.2010 р. – звернути стягнення на предмет іпотеки, а саме: на нерухоме майно – двокімнатну квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 48,9 кв.м., житловою площею 25,9 кв.м, належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 13.03.2008 року, виданого згідно розпорядження від 13.03.2008 року № 11367, шляхом реалізації з прилюдних торгів в межах процедури виконавчого провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп’янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали, апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.О.Шиховцова
Суд | Куп'янський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2010 |
Оприлюднено | 24.12.2010 |
Номер документу | 12977326 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Судацький міський суд Автономної Республіки Крим
Лісовська Валентина Володимирівна
Цивільне
Куп'янський міськрайонний суд Харківської області
Шиховцова Анна Олександрівна
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Бездідько Володимир Миколайович
Цивільне
Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим
Самойлова Олена Василівна
Цивільне
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим
Кисельов Євген Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні