Б-50/26-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"14" грудня 2010 р. Справа № Б-50/26-10
вх. № 1527/2-50
Суддя господарського суду Усатий В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
За участю:
представника боржника - не з"явився
Розглянувши справу
за заявою ТОВ "Агроімпорт" м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Боржник ТОВ "Агроімпорт" звернувся до суду з заявою про визнання його банкрутом в порядку п. 5 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв"язку з тим, що він не має можливості у повному обсязі виконати грошові зобов"язання перед кредиторами та у разі задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.
В судовому засіданні 24.03.2010 р. представник боржника повідомив суд, що ТОВ "Агроімпорт" має заборгованість перед кредиторами в загальній сумі 81016000,00 грн., яку він не може погасили у зв"язку з недостатністю активів, проте витребувані судом документи щодо заборгованості по податках та зборах, кредиторської заборгованості та дебіторської заборгованості з розшифровкою по кожному кредитору та дебітору , а також заборгованість по заробітній платі надати не зміг з причин неможливості встановити об"єктивні дані по цім заборгованостям.
Ухвалою суду від 24.03.2010 р. для встановлення дійного фінансового становища боржника та того факту, чи неспроможний боржник на цей час виконати грошові зобов"язання перед кредиторами, враховуючи, що ці питання потребують спеціальних знань, суд призначив економічну експертизу, проведення якої доручено експертам Харківського науково-дослідного інституту імені засл. проф. Бокаріуса.
Враховуючи, що відповідно п.1 ч.2 ст.79 ГПК України, господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь у судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадку призначення господарським судом судової експертизи, суд зупинив провадження у справі.
04.10.2010 р. до суду надійшов висновок судової економічної експертизи.
Враховуючи повернення справи з Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. професора М.С.Бокаріуса, суд поновив провадження у справі та призначив її до розгляду в судовому засіданні 18.11.2010 р.
В судове засідання 18.11.2010 р. боржник не з"явився, витребуваних документів знов представив.
Враховуючи нез"явлення боржника та ненадання витребуваних документів, суд відклав розгляд справи на 14.12.2010 р.
В судове засідання засідання 14.12.2010 р. боржник знов не з"явився, причин неявки не повідомив, витребуваних документів не представив.
Розглянувши висновок судового експерта, суд зазначає, що боржником на вимогу експерта також не надані документи для встановлення розміру кредиторської та дебіторської заборгованості, що спричинило неможливість здійснення експертизи в цій частині.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Суд зазначає, що боржнику були створені належні умови для надання усіх необхідних доказів (надано достатньо часу для підготовки до судових засідань та представлення витребуваних документів).
Однак, представник боржника з"явився лише в перше судове засідання, а в наступні судові засідання 18.11.2010 р. та 14.12.2010 р. не з"явися та витребуваних документів, необхідних для прийняття відповідного рішення по цій справі боржником не представив.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно ч.1 ст. 7 Закону, заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування (прізвище, ім'я та по батькові) боржника, його поштову адресу; найменування кредитора, його поштову адресу, якщо кредитором є юридична особа, якщо кредитор - фізична особа, в заяві зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, а також місце його проживання; номер (код), що ідентифікує кредитора як платника податків і зборів (обов'язкових платежів); виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; перелік документів, що додаються до заяви.
Також, згідно ч.2 ст.7 Закону, заява боржника повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: суму вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями у розмірі, який не оспорюється боржником; розмір заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, по податках і зборах (обов'язкових платежах); розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди; відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості; найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.
Крім того, згідно ч.2 ст.7 Закону, до заяви боржника додаються, в тому числі, перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави та інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.
Відповідно до ч.5 ст.81 ГПК України, господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Таким чином, враховуючи, що боржник без поважних на те причин та документальних обґрунтувань не представив витребуваних ухвалами суду документів, чим затягує процес та виходячи з того, що зазначені докази є необхідними для подальшого розгляду справи, суд залишає без розгляду заяву боржника про визнання його банкрутом згідно п. 5 ст. 81 ГПК України.
Керуючись ст.4-1, п.5 ст.81, ст.86 ГПК України, ст.ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
Заяву ТОВ "Агроімпорт" про визнання його банкрутом залишити без розгляду.
Скасувати дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою суду 27.02.2010 р.
Дану ухвалу направити боржнику, державному органу з питань з банкрутства, державному реєстратору, ВДВС головного управління юстиції в Харківській області.
Суддя Усатий В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2010 |
Оприлюднено | 28.12.2010 |
Номер документу | 13063365 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні