Ухвала
від 24.03.2010 по справі б-50/26-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"24" березня 2010 р. Справа № Б-50/26-10

вх. №

Суддя господарського суду Усатий В.О.

при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.

За участю:

представника боржника - ОСОБА_1, дов. від 20.01.2004 р.

представника ДПІ у Червонозаводському районі м.Харкова - ОСОБА_2, дов. № 17457 від 26.10.2009 р.

розглянувши справу за справу за заявою ТОВ "Агроімпорт" м. Харків

до ТОВ "Агроімпорт" м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Боржник ТОВ "Агроімпорт" звернувся до суду з заявою про визнання його банкрутом в порядку п. 5 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв"язку з тим, що він не має можливості у повному обсязі виконати грошові зобов"язання перед кредиторами та у разі задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.

В судовому засіданні 24.03.2010 р. представник боржника повідомив суд, що ТОВ "Агроімпорт" має заборгованість перед кредиторами в загальній сумі 81016000,00 грн., яку він не може погасили у зв"язку з недостатністю активів, проте витребувані судом документи щодо заборгованості по податках та зборах, кредиторської заборгованості та дебіторської заборгованості з розшифровкою по кожному кредитору та дебітору , а також заборгованість по заробітній платі надати не зміг з причин неможливості встановити об"єктивні дані по цім заборгованостям.

Заслухавши представника боржника, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Відповідно до ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з ч. 1 ст. 41 ГПК України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.

Відповідно до підпункт 1.2.6 пункту 1.2 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.101998 р. № 53/5, одним з видів експертиз є економічна експертиза.

В п. 127 Інструкції, передбачено, що економічна експертиза включає дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності; дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій, дослідження документів фінансово-кредитних операцій.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, що закріплено в ст. 34 ГПК України.

Таким чином, для встановлення дійного фінансового становища боржника та того факту, чи неспроможний боржник на цей час виконати грошові зобов"язання перед кредиторами, враховуючи, що ці питання потребують спеціальних знань, суд вважає за необхідне призначити економічну експертизу.

Враховуючи, що відповідно п.1 ч.2 ст.79 ГПК України, господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь у судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадку призначення господарським судом судової експертизи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі.

На підставі вказаного та керуючись статтями ч. 2 ст. 41, 34, 41, 79, 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

Призначити по справі судову економічну експертизу, проведення якої доручити експертам Харківського науково-дослідного інституту імені засл. проф. Бокаріуса, м. Харків-163, вул. Золочівська, 8-А, попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 Кримінального Кодексу України.

Н вирішення судової технічної експертизи поставити такі питання:

1. Яку суму складає дебіторська та кредиторська заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю "Агроімпорт" перед юридичними особами: ТОВ "Український промисловий банк", Акціонерне товариство "Український інноваційний банк" в особі Харківської філії, Публічне акціонерне товариство "Першій Український ОСОБА_3"?

2.Чи є ознаки неплатоспроможності товариства з обмеженою відповідальністю "Агроімпорт"?

Провадження у справі Б-50/26-10 зупинити .

Матеріали справи направити до Харківського науково-дослідного інституту імені засл.проф. Бокаріуса.

Ухвалу направити боржнику, Харківському науково-дослідному інституту імені засл.проф. Бокаріуса.

Суддя Усатий В.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.03.2010
Оприлюднено06.07.2015
Номер документу45979791
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-50/26-10

Ухвала від 18.11.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 05.10.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 24.03.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 27.02.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 14.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні