10/130
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2007 р. Справа № 10/130
м. Чернівці 13-00 год.
За позовом прокурора Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Кіцманського районного центру зайнятості, м. Кіцмань Чернівецької області
до дочірнього підприємства “Виноградівське” приватного сільськогосподарського підприємства “Запруття””, с. Нижні Станівці Кіцманського району Чернівецької області
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі 1005,71 грн.
Суддя Т.І. Ковальчук
Секретар судового засідання –Нікуліца І.С.
Представники:
Від позивача –Пантелюк В.В., головний спеціаліст-юрисконсульт, дор. № 305 від 19.02.2007 р.
Від відповідача –не з'явився
У засіданні приймали участь –прокурор Швець О.А.
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Кіцманського району Чернівецької області звернувся з позовом в інтересах позивача до відповідача про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття згідно з актом перевірки № 63 від 26.07.2007 р. у сумі 1005,71 грн., у тому числі 874,98 грн. недоїмки та 130,73 грн. пені.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на випадок безробіття й у відповідності до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” повинен своєчасно та у повному обсязі сплачувати страхові внески, однак проведеною перевіркою дотримання відповідачем вимог зазначеного Закону встановлено, що станом на 26.07.2007 р. відповідач допустив недоїмку по страхових внесках і має нараховану, але не сплачену пеню в заявлених сумах.
Провадження у справі відкрито ухвалою від 09.10.2007 р., справу до розгляду в судовому засіданні призначено на 06.11.2007 р. за участю представників сторін і прокурора, відповідачу запропоновано надати пояснення на позов. Ухвалою від 06.11.2007 р. розгляд справи відкладено на 27.11.2007 р. у зв'язку з неявкою представника відповідача в судове засідання та неподанням відзиву на позов.
У судове засідання 27.11.2007 р. представник відповідача повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, пояснень на позов відповідач не надав.
Наявними у справі доказами підтверджується належне повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи, тому неявка його представника та неподання пояснень на позов не перешкоджає вирішенню спору.
У судовому засіданні 27.11.2007 р. прокурор і представник позивача позов підтримали.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши та оцінивши надані докази, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні відносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Так, судом встановлено наступне.
Відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Кіцманському районному центрі зайнятості й у відповідності до ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” повинен своєчасно та у повному обсязі сплачувати страхові внески на випадок безробіття (а.с. 6).
Згідно з актом перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття № 63 від 26.07.2007 р. станом на 01.07.2007 р. виявлено прострочену заборгованість відповідача по платежах до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі –Фонд) в сумі 874 грн., за несвоєчасну сплату страхових внесків нараховано пеню в сумі 130,73 грн. (а.с. 7-10).
За результатами перевірки 10.09.2007 р. рішенням № 36 від 10.09.2007 р. до відповідача були застосовані фінансові санкції на суму 1005,71 грн., у тому числі 130,73 грн. пені та 874,98 грн. простроченої заборгованості, вказане рішення відповідачем отримане і не оскаржене в установленому порядку (а.с. 11, 18). Зазначену заборгованість відповідач не сплатив ані після отримання рішення № 39, ані після звернення позивача до нього з вимогою від 18.09.2007 р. (а.с. 14).
Відповідно до ст. 8 Закону “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі –Закон) для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг створено Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 12 Закону функції виконавчої дирекції Фонду покладено на органи державної служби зайнятості, в тому числі й функції з проведення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, представництва інтересів Фонду в судових та інших органах.
У відповідності до ст. 35 Закону роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному розмірі сплачувати внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Розмір страхових внесків на цей вид соціального страхування встановлений Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”.
Згідно з ч. 1 ст. 38 Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Статтею 39 Закону передбачено, що спори, які виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Будь-яких доказів на спростування позовних вимог від відповідача не надійшло.
За таких обставин позовні вимоги є обгрунтованими і підлягають задоволенню.
Судовий збір належить стягнути з відповідача на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 17, 94, 160-163, п.п. 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з дочірнього підприємства “Виноградівське” приватного сільськогосподарського підприємства “Запруття” (с. Нижні Станівці Кіцманського району Чернівецької області, код ЄДРПОУ 33129484, р/р 25678954 у ВАТ “Райффайзен банк Аваль”):
- на користь Кіцманського районного центру зайнятості (м. Кіцмань Чернівецької області, вул. Сторожинецька, 10, код ЄДРПОУ 21432436, р/р 371780332000006 в ОУДК в Чернівецької області, МФО 856135) 874,98 грн. недоїмки зі страхових внесків та 130,73 грн. пені;
- в доход Державного бюджету України 10,06 грн. судового збору (отримувач –УДК у м. Чернівці, Банк ГУДКУ Чернівецької області, МФО 856135, код 23246436, розрахунковий рахунок 31114095700002, стягувач –ДПІ у Кіцманському районі).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України , якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі, проголошена і підписана 27 листопада 2007 року.
Суддя Т.І. Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2007 |
Оприлюднено | 05.02.2008 |
Номер документу | 1323218 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні