Оболонський районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 756/6801/17
Провадження № 6/756/328/25
УКРАЇНА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2025 року місто Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Ткач М.М.,
за участі секретаря судових засідань - Тагієва Р.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: приватний виконавець Хоменко Вадим Валерійович, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про заміну сторони виконавчого провадження,
УСТАНОВИВ:
Представник заявника ОСОБА_1 адвокат Стойчев Р.В. звернувся до Оболонського районного суду міста Києва з вищезазначеною заявою.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що рішенням Оболонського районного суду міста Києва від 27.11.2018 у справі 756/6801/17 задоволено позовні вимоги ОСОБА_5 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 про стягнення боргу та стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 грошові кошти в розмірі 2 642 327, 00 грн та 2898, 40 грн судового збору; з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_5 грошові кошти в розмірі 2 010 658, 75 грн та 2203, 20 грн судового збору; з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 грошові кошти в розмірі 2 642 327, 00 грн та 2898, 40 грн судового збору. Постановою Київського апеляційного суду від 23.05.2019 та Постановою Верховного суду від 12.02.2020 рішення Оболонського районного суду міста Києва від 27.11.2018 в справі 756/6801/17 залишено без змін. На виконання вищезазначеного рішення суду видано виконавчі листи, які пред`явлені до примусового виконання. Стягувачем у всіх трьох виконавчих провадженнях №59432223, №59434144, № 72918559 є ОСОБА_5 . 18.03.2025 стягувач ОСОБА_5 помер в клінічній лікарні в місті Валенсія, Іспанія, про що свідчить запис про реєстрацію смерті №1742472502569 від 20.03.2025 відділу реєстрації актів цивільного стану Міністерства управління, юстиції та відносин з парламентом Іспанії. Відповідно до довідки приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Войтовського Валентина Сергійовича № 326/02-14 від 22.09.2025 ОСОБА_1 подала заяву про прийняття спадщини за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , 1954 року народження. До майна померлого ОСОБА_5 заведено спадкову справу №13/2025. Станом на 22.09.2025 в межах строків визначених законом на прийняття спадщини, заяв про прийняття спадщини від інших спадкоємців до приватного нотаріуса не надходило та в матеріалах спадкової справи відсутні. ОСОБА_1 являється єдиною спадкоємицею після померлого ОСОБА_5 . З урахуванням наведеного, заявник просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме, стягувача ОСОБА_5 на його правонаступника ОСОБА_1 .
Учасники справи у судове засідання не з`явилися, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином. При цьому, 11.11.2025 представник заявника подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, заяву підтримав.
Виходячи з того, що відповідно до вимог ст. 442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, суд вважає за можливе розглядати справу у їх відсутності.
Згідно із вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що рішенням Оболонського районного суду міста Києва від 27.11.2018 у справі № 756/6801/17 позов ОСОБА_5 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 про стягнення боргу задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_5 грошові кошти у розмірі 2010658,75 грн. та 2203,20 грн. судового збору. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 грошові кошти у розмірі 2642327,00 грн. та 2898,40 грн. судового збору. Стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 грошові кошти у розмірі 2642327,00 грн. та 2898,40 грн. судового збору. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного суду від 23.05.2019 рішення Оболонського районного суду міста Києва від 27.11.2018 залишено без змін. Постановою Верховного Суду від 12.02.2020 рішення Оболонського районного суду міста Києва від 27.11.2018 та постанову Київського апеляційного суду від 23.05.2019 залишено без змін.
На виконання вищезазначеного рішення суду 12.06.2019 було видано, зокрема, виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_5 грошових коштів у розмірі 2010658,75 грн та 2203,20 грн. судового збору, який пред`явлено до примусового виконання.
Відповідно до Дослівного відтворення запису про смерть Відділу реєстрації актів цивільного стану Міністерства управління, юстиції та відносин з парламентом Іспанії, стягувач ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , номер запису реєстрації смерті №1742472502569 від 20.03.2025.
Згідно із інформації про виконавче провадження отриманої з Автоматизованої системи виконавчого провадження, убачається, що рішення Оболонського районного суду міста Києва від 27.11.2018 у справі № 756/6801/17 не виконано.
Відповідно до довідки приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Войтовського В.С. від 22.09.2025 №326/02-14, ОСОБА_1 являється єдиною спадкоємицею після померлого ОСОБА_5 .
Згідно з частиною п`ятою статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частини другої статті 11 ЦК України).
Згідно з п.2 ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок правонаступництва.
Відповідно до ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до статті 1216 ЦК, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Зі змісту статті 1218 ЦК вбачається, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтею 1268 ЦК України передбачено, що здійснення права на спадкування реалізується особою шляхом прийняття спадщини.
Відповідно до частини першої, другої, п`ятої статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Норма статті 442 ЦПК України має імперативний характер, оскільки в ній прямо визначено правило поведінки, а саме: замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин.
Наявність судового рішення про задоволення вимог кредитора, яке не виконане боржником, не припиняє зобов`язальних правовідносин сторін. Зміна кредитора у зобов`язанні шляхом відступлення права вимоги із зазначенням у договорі обсягу зобов`язання, яке передається на стадії виконання судового рішення, не обмежує цивільних прав учасників спірних правовідносин.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України і судове рішення є обов`язковим до виконання.
У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Частиною першою статті 18 ЦПК України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином, заявником правомірно заявлено вимогу про заміну сторони виконавчого провадження - стягувача ОСОБА_5 на його правонаступника спадкоємця ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Оболонського районного суду міста Києва від 27 листопада 2018 року в справі №756/6801/17 за виконавчим листом від 12.06.2019 виданого Оболонським районним судом міста Києва про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_5 грошових коштів у розмірі 2010658,75 грн. та 2203,20 грн. судового збору, у зв`язку з чим заява ОСОБА_1 , підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 258-260, 354, 442 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: приватний виконавець Хоменко Вадим Валерійович, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
Замінити стягувача ОСОБА_5 на його правонаступника ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Оболонського районного суду міста Києва від 27 листопада 2018 року в справі №756/6801/17 за виконавчим листом від 12.06.2019 виданого Оболонським районним судом міста Києва про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_5 грошових коштів у розмірі 2010658,75 грн. та 2203,20 грн. судового збору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Якщо в судовому засіданні було підписано лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали суду складено 17.11.2025.
Суддя М. М. Ткач
| Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
| Дата ухвалення рішення | 17.11.2025 |
| Оприлюднено | 08.12.2025 |
| Номер документу | 132375248 |
| Судочинство | Цивільне |
| Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Ткач М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні