11/95
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"22" грудня 2010 р. Справа № 11/95
Головуючий суддя Л.М.Якимчук розглянувши заяву приватного підприємства "Дельта" про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на все майно ТОВ "ІталТекс", а саме, будівлю цеху, розташовану за адресою: Берегівський район, с.Бовтрадь, вул.Сечені, 1а, обладнання, готову продукцію та інші цінності, грошові кошти, належні відповідачу ТОВ "ІталТекс"
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Дельта" звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІталТекс" про стягнення 1904720грн. збитків, заподіяних внаслідок пожежі в орендованому останнім приміщенні.
Одночасно з поданням позову позивач звернувся з клопотанням про забезпечення позову, яке обгрунтовує тим, що фактичним власником ТОВ "ІталТекс" є громадянин Італії Гамборото Гвідо, який проживає в Румунії (адреса невідома). Громадянину Гамборто Г. належить 89% статутного капіталу ТОВ "ІталТекс". Вказане підприємство займається пошивом одягу та працює на давальницькій сировині, а готову продукцію вивозить за кордон. Гроші на банківських рахунках ТОВ "ІталТекс" відсутні. З матеріальних цінностей у товариства є приміщення цеху (колишня колгоспна ферма) в с.Бовтрадь Берегівського району та приблизно 150 швейних машинок.
Після знищення пожежею готельно-ресторанного комплексу "Віта", який орендувало ТОВ "ІталТекс", Г.Гамборото та директор товариства Барта В.Б. обіцяли відновити знищений пожежею комплекс або вішкодувати вартість заподіяних збитків, однак, на даний час гр.Гамборото повністю відмовляється від відшкодування нанесених збитків, а директор товариства Барта В.Б. звільнений з посади.
Як стверджує заявник, гр.Гамборото Г. планує продати або вивезти за кордон швейні станки, а також продати будівлю цеху, щоб уникнути відшкодування збитків, що у випадку задоволення позову ПП "Дельта" про стягнення збитків ускладнить або унеможливить виконання судового рішення.
Відповідно до статті 66 Господарського процесуального кодексу України заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з ініціативи господарського суду як гарантія реального виконання рішення.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обгрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред"явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Викладені ПП "Дельта" у клопотанні обставини суд вважає такими, що заслуговують на увагу, разом з тим, суд вважає за можливе задоволити його частково, шляхом накладення арешту на майно ТОВ "ІталТекс" в межах суми позову та судових витрат, а саме, на суму 1924004грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Заяву Приватного підприємства "Дельта" задоволити частково.
2. Накласти арешт на майно Товариства з обмеженою відповідальністю "ІталТекс" (с.Батрадь Берегівського району, вул.Сечені-1 "а", код 35771446) на суму 1924004грн.
3. Ухвала набирає законної сили з дня її винесення.
Суддя Л.М.Якимчук
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2010 |
Оприлюднено | 10.01.2011 |
Номер документу | 13380092 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні