Ухвала
від 21.12.2010 по справі б24/358-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

21.12.10р. Справа № Б24/358-10

Суддя господарського суд у Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.

при секретарі судового за сідання Невмержицька Т.М.

за участю представників ст орін:

від кредитора - Закоршев ський С.С., дов. № 491/7/10-022 від 19.01.10р.

від боржника - не з'явивс я

розглянувши справу

за заявою Марганецької об'єднаної державної податк ової інспекції, Марганець

до боржника Повного тов ариства "Топаз", ОСОБА_1., О СОБА_2. - "Ломбард", Марганець (вул.Радянська, 50, м. Марганець, 53400)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

08.12.10р. за заявою Марганецьк ої об'єднаної державної пода ткової інспекції, Марганець господарський суд Дніпропет ровської області порушив про вадження у справі № Б24/358-10 про ба нкрутство Повного товариств а "Топаз", ОСОБА_1., ОСОБА_2 . - "Ломбард", Марганець (вул.Рад янська, 50, м. Марганець, 53400).

Відповідно до вимог ст. 11 Зак ону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " (надалі - Закон) господарськи й суд оцінює подані документ и, заслуховує пояснення стор ін, розглядає обґрунтованіст ь заперечень боржника.

Боржник у судове засідання не з'явився, відгук на подану заяву кредитора суду не нада в.

Як свідчить з матеріалів сп рави, заборгованість боржник а перед бюджетом складає сум у 1 360,00грн., яка склад ається з фінансових санкцій. Відповідно до ч.2 ст. 41 Господар ського процесуального кодек су України, провадження у спр авах про банкрутство здійсню ється у порядку, передбачено му цим кодексом з врахування м вимог Закону норми якого, як спеціальні норми права, пере важають у застосуванні над з агальними нормами Господарс ького процесуального кодекс у України.

Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону провадження у справах про ба нкрутство регулюється цим За коном, Господарським процесу альним кодексом України та і ншими законодавчими актами У країни.

Відповідно до п.2 ст.6 Закону п раво на звернення до господа рського суду із заявою про по рушення справи про банкрутст во мають боржник, кредитор.

Ч.3 ст.6 Закону встановлено, що справа про банкрутство пору шується господарським судом , якщо безспірні вимоги креди тора до боржника сукупно скл адають не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, я кі не були задоволені боржни ком протягом 3-х місяців після встановленого для їх погаше ння строку, якщо інше не перед бачено цим Законом.

При цьому безспірність вим ог кредитора повинна підтвер джуватись документами, які к редитор зобов'язаний додати до заяви про порушення справ и про банкрутство.

Перелік цих документів міс титься в п.8 ст.7 Закону, в якому зокрема зазначається, що кре дитор повинен додати до заяв и виконавчі документи, чи інш і документи, які підтверджую ть визнання боржником вимог кредитора.

За приписами ч.8 ст.1 Закону, б езспірні вимоги кредиторів, визнанні боржником, інші вим оги кредиторів підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами за якими відповідно до закон одавства здійснюється списа ння коштів з рахунків боржни ка.

Ст. 52 Закону України "Про відн овлення платоспроможності б оржника або визнання його ба нкрутом", яка має назву "Особли вості банкрутства відсутньо го боржника", передбачає ці са мі "інші випадки" та особливос ті порушення справи про банк рутство, про які йдеться в ч.3 с т. 6 Закону, а саме,

- у разі, якщо громадянин , підприємець, боржник або кер івні органи боржника - юридич ної особи відсутні за її місц езнаходженням або у разі нен адання боржником протягом ро ку до органів державної пода ткової служби згідно із зако нодавством податкових декла рацій, документів бухгалтерс ької звітності, а також за ная вності інших ознак, що свідча ть про відсутність підприємн ицької діяльності боржника, заява про порушення справи п ро банкрутство відсутнього б оржника може бути подана кре дитором незалежно від розмір у його вимог до боржника та ст року виконання зобов'язань.

Виходячи з викладеного ч. 3 ст.6 Закону містить загальні н орми, а ст.52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулю ють банкрутство за спрощеною процедурою.

У відповідності до ст. 1 Зако ну неплатоспроможність - нес проможність суб'єкта підприє мницької діяльності виконат и після настання встановлено го строку їх сплати грошові з обов'язання перед кредиторам и, в тому числі по заробітній п латі, а також виконати зобов'я зання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язк ове державне пенсійне страху вання та інші види загальноо бов'язкового державного соці ального страхування, податкі в і зборів (обов'язкових пла тежів) не інакше як через відн овлення платоспроможності;

грошове зобов'язання - зо бов'язання боржника заплат ити кредитору певну грошову суму відповідно до цивіль но-правового договору та н а інших підставах, передб ачених цивільним законодав ством України. До складу гро шових зобов'язань боржника н е зараховуються недоїмка (п еня та штраф), визначена на д ату подання заяви до господа рського суду, а також зобов'я зання, які виникли внаслідо к заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язан ня з виплати авторської вина городи, зобов'язання перед з асновниками (учасниками) бор жника - юридичної особи, що вин икли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань , в тому числі розмір заборгов аності за передані товари, ви конані роботи і надані послу ги, сума кредитів з урахуван ням процентів, які зобов'язан ий сплатити боржник, визнача ються на день подачі в господ арський суд заяви про поруш ення провадження у справі п ро банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.

Тобто, неустойка (штраф, пе ня) зобов'язання, які виникли в наслідок заподіяння шкоди жи ттю та здоров'ю громадян, зобо в'язання з виплати авторсько ї винагороди, зобов'язання пе ред засновниками (учасником) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі не вра ховуються господарським суд ом у складі грошових зобов'яз ань при вирішенні питання пр о наявність підстав для пору шення провадження у справі п ро банкрутство.

Фінансові санкції не в ідносяться до обов'язкових п латежів і не можуть бути врах овані при порушенні провадже ння у справі про банкрутство .

Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 Г осподарського процесуально го кодексу України, обставин и справи, які відповідно до за конодавства повинні бути під твердженні повними засобами доказування, не можуть підтв ерджуватися іншими засобами доказування.

Зважаючи на вищеозначе не суд вважає, що дана справа п ро банкрутство Повного товар иства "Топаз", ОСОБА_1., ОСО БА_2. - "Ломбард", Марганець під лягає припиненню.

Керуючись ст. 41,ч. 2 ст. 34, п. 11 ст. 80, 86 Господарського процесуал ьного кодексу України, ст. 1, 7,1 1, 52 Закону України "Про відновле ння платоспроможності боржн ика або визнання його банкру том", суд

УХВАЛИВ:

Припинити провадження у справі № Б24/358-10 про банкрутс тво Повного товариства "Топа з", ОСОБА_1., ОСОБА_2. - "Ломб ард", Марганець (вул.Радянська , 50, м. Марганець, 53400) (ЄДРПОУ 36286196) .

Суддя

Л.М. Калиниченко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення21.12.2010
Оприлюднено13.01.2011
Номер документу13414986
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б24/358-10

Ухвала від 10.06.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Заріцька А.О.

Постанова від 15.02.2011

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Виноградник Ольга Михайлівна

Ухвала від 21.12.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Калиниченко Людмила Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні