23/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про припинення провадження у справі
06.07.2010 р. Справа № 23/15
до Приватного підприємства "Тореадор" (39740, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Рокитне, код ЄДРПОУ 24394067), (адреса боржника: м. Кременчук, вул. Ватутіна, б.3, кв.30 в редакції статуту, зареєстрованого в Кременчуцькій районній раді народних депутатів розпорядженням № 362 від 11.07.1996 року)
про визнання банкрутом
Суддя Ореховська О.О.
Представники сторін:
від кредитора: не з'явився
від боржника: не з'явився
в порядку ст. 4-4 ГПК України в судовому засіданні присутній представник Кременчуцької ОДПІ Васневська Ю.О. - довіреність від 16.06.2010 р. № 22898/10/10-044
Суть справи: Розглядається заява Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості про визнання банкрутом Приватного підприємства "Тореадор", в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкуртом".
Боржник в судове засідання не з'явився. Ухвала суду від 20.04.2010 року про відкладення розгляду справи , що надіслана боржнику за його місцезнаходженням: м. Кременчук, вул. Ватутіна, б.3, кв.30 ( адреса боржника в редакції Статуту МПП "Тореадор" , зареєстрованого в Кременчуцькій районній раді народних депутатів розпорядженням № 362 від 11.07.1996 року) отримана боржником, що підтверджується поштовим повідомленням № 59778 про вручення рекомендованого поштового відправлення.
Ухвала суду від 20.04.2010 року про відкладення розгляду справи , яка також надіслана боржнику за адресою вказаною ініціюючим кредитором в заяві - Полтавська область, Кременчуцький район, с. Рокитне повернута до суду поштовим віддленням з відміткою
" за адресою не проживає".
Крім цього, ухвала суду від 20.04.2010 року про відкладення розгляду справи направлена керівнику боржника - Криві Олександру Олександровичу ( згідно витягу з ЄДРПОУ) і отримана останнім, що підтверджується поштовим повідомленням № 59760 про вручення рекомендованого поштового відправлення.
Ініціюючий кредитор в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце судового засіданні повідомлений належним чином , що підтверджується поштовим повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення № 59751).
Ініціюючим кредитором не виконані вимоги п. 3 ухвали суду від 08.06.2010 р. щодо надання документально підтвердженого нормативно вмотивованого обґрунтування наявності підстав для визнання боржника - Приватного підприємства "Тореадор" банкрутом в порядку вимог ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Уповноважений представник Кременчуцької ОДПІ на виконання вимог п. 5 ухвали від 20.04. 2010 р. надав в судовому засіданні довідку про стан звітності боржника - Приватного підприємства "Тореадор" , відповідно до якої ПП "Тореадор " код ЄДРПОУ працює на спрощеній системі оподаткування за ставкою 10% . Останній розрахунок сплати єдиного податку суб"єктом малого підприємництва - ПП "Тореадор " подано 19.04.2010 р..
На виконання вимог п. 9 ухвали господарського суду Полтавської області від 22.03.2010 року Головним управлінням статистики у Полтавській області надано суду витяг з ЄДРПОУ боржника - Приватного підприємства "Тореадор", (вих. № 09/2-13-495з від 06.04.2010 року, вх. № 04793д від 08.04.2010 року), відповідно до якого адреса боржника - Полтавська область, Кременчуцький район, с. Рокитне.
На виконання вимог п. 8 вищевказаної ухвали господарського суду Полтавської області державним реєстратором Кременчуцької райдержадміністрації з супровідним листом (вих. № 42 від 07.04.2010 року, вх. № 04927д від 12.04.2010 року) надано копію статуту боржника, відповідно до якого, місцезнаходженням боржника є: м. Кременчук, вул. Ватутіна, б. 3, кв.30..
Відповідно до п.2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2010 р. № 01-08/140 "Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами в господарському судочинстві" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою , зазначеною у позовній заяві. У випадку нез"явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
В зв'язку з тим, що необхідних для подальшого розгляду справи доказів, наявних в матеріалах справи, достатньо, а неявка Сторін, повідомлених належним чином про дату, час і місце судового розгляду, не перешкоджає розгляду справи, справа розглядається за наявними в ній матеріалами, на підставі ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника Кременчуцької ОДПІ, суд, встановив:
Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представлений Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості (надалі в тексті - ініціюючий кредитор) звернулося до господарського суду Полтавської області з заявою від 16.03.2010 р. вих. № 1270 ( вх. № 884 від 17.03.2010 р.) про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства "Тореадор"код ЄДРПОУ 24394067
( надалі в тексті - Боржник) на підставі ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в обґрунтування свої вимог , зокрема , посилаючись на:
1) наявність у боржника заборгованості в загальній сумі 92 грн.02 коп. згідно постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 12.11.2008 р. по справі № 2-а-6533/08 та виконавчого листа виданого на примусове виконанння вищевказаної постанови , який направлений на виконання до ВДВС Кременчуцького районного Управління юстиції.
2) відповідь з Рокитнянської сільської ради , що ПП "Тореадор" на їхній території не знаходиться;
3) ПП" Тореадор" з 2008 р. по 2009 р. подає звіти до Кременчуцької ОДПІ про сплату єдиного податку з прочерками.
А також, ініціюючий кредитор в обгрунтування своїх вимог посилається на довідки Кременчуцької МБТІ та Кременчуцької ВРЕР про відсутьність реєстрації за боржником нерухомого та рухомого майна.
Дану заяву прийнято судом до розгляду та порушено провадження у справі № 23/15 про банкрутство Приватного підприємства "Тореадор" код ЄДРПОУ 24394067, згідно ухвали господарського суду від 22.03.2010 року.
Під час розгляду справи судом прийнято до уваги наступне.
Відповідно до вимог п. 1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( надалі в тексті –Закон) у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Отже, за змістом частини 1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" законодавцем визначені особливі підстави для порушення справи про банкрутство:
- відсутність за місцезнаходженням громадянина-підприємця –боржника або керівних органів боржника – юридичної особи;
- або ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності;
- а також наявність інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Зміст викладеної норми закону свідчить про те, що при вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону про банкрутство, слід враховувати, що наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника, передбачених частиною першою статті 52 Закону про банкрутство, є достатньою для порушення провадження у справі.
Відповідно до ст. 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців створюється Єдиний державний реєстр, який містить, зокрема, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дату та номер запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, дати та номери записів про внесення змін до нього, дату видачі або заміни свідоцтва про державну реєстрацію; дані про установчі документи, дати та номери записів про внесення змін до них (ст. 17 цього Закону).
Згідно зі статтею 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (частина друга), а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (частина п'ята). Згідно з частиною першою статті 18 цього Закону відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. А в статті 20 вказаного Закону визначено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб –платників податків; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру та довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується.
Тому відповідно до вимог статті 34 ГПК допустимими доказами, які можуть підтверджувати дані про відсутність керівних органів боржника – юридичної особи за її місцезнаходженням, є зазначені витяг чи довідка. ( п.105 Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство ).
Як зазначає Вищий господарський суд України в Постанові від 15.07.2009 року по справі № Б-21/14 при з'ясуванні обставин та встановленні факту відсутності за місцезнаходженням громадянина-підприємця – боржника або керівних органів боржника – юридичної особи слід керуватися положеннями, зокрема, ст.ст. 17-19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" та даними витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
При цьому, як зазначив Вищий господарський суд України у вищевказаній Постанові , аналіз положень ч. 8 ст. 7 Закону про банкрутство (документи, що додаються, до заяви кредитора про порушення справи про банкрутство) свідчить про те, що факт відсутності боржника за місцезнаходженням має існувати та підтверджуватися на момент звернення із заявою про порушення справи про банкрутство. Надання ж таких доказів після порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 52 Закону про банкрутство не є належним.
Боржник - МПП "Тореадор" зареєстрований Кременчуцькою районною державною адміністрацією 09.07.1996 року. Відповідно до статуту Малого приватного підприємства "Тореадор" ( зареєстрованого в Кременчуцькій районній раді народних депутатів розпорядженням № 362 від 11.07.1996 р. засновником підприємства і його власником є Крива Олександр Олександрович ( п. 1.1 Статуту) . Місцезнаходження МПП "Тореадор " - Полтавська область, Кременчуцький район, с. Рокитне, юридична адреса МПП "Тореадор" м. Кременчук, вул. Ватутіна, б.3, кв.30.
Відповідно до витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 20.03.2010 року, доданого ініціюючим кредитором до заяви про порушення справи про банкрутство боржника державним реєстратором в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів про проведення реєстраційних дій щодо Приватного підприємства "Тореадор" код ЄДРПОУ 24394067 не знайдено , оскільки відомості про юридичних осіб зареєстрованих до 01.07.2004 р. є не повними і Реєстр знаходиться у стані формування.
З огляду на вищевикладене посилання ініціюючого кредитора на лист Рокитненської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 06.07.2009 р. вих. № 265/02-47 , яким сільрада повідомляє , що ПП "Тореадор" на території Рокитненської сільради не знаходиться і не працію не може визнаватися належним доказом відсутності підприємства - боржника за його місцезнаходженням.
Також судом не приймається до уваги посилання ініціюючого кредитора в обгрунтування відсутності підприємницької діяльності звітування боржником до Кременчуцької ОДПІ з прочерками.
Відповідно до довідки Кременчуцької ОДПІ про стан звітності ПП "Тореадор "код 24394067 від 05.07.2010 р. , наданої в судовому засіданні, останній розрахунок сплати єдиного податку підприємство - боржник подало 19.04.2010 р.. Відсутність задекларованої виручки за звітний період не є належним доказом вісутності взагалі підприємницької діяльності. Також не є такими доказами відсутність зареєстрованого за боржником нерухомого та рухомого майна.
У разі наявності підстав, передбачених ч. 1 ст. 52 Закону, суд визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру, тобто продовжує рух справи про банкрутство, а за їх відсутності - припиняє провадження у справі на підставі ст. 80 ГПК України (див. постанову ВГСУ від 15.07.2008 року по справі № 15/701-б, п.36 Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство).
З огляду на те, що ініціюючим кредитором на момент звернення з заявою про порушення справи про банкрутство не надано суду належних доказів відсутності підприємства - боржника за його місцезнаходженням, ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності чи доказів, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника ПП "Тореадор" згідно ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі підлягає припиненню згідно п. 1-1 ст. 80 ГПК України.
Припинення провадження у справі про банкрутство з цих підстав не перешкоджає повторному зверненню з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом ознак неплатоспроможності.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 80 (п. 1-1), 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
УХВАЛИВ :
1. Провадження у справі припинити.
2. Копії ухвали направити кредитору, боржнику ( за двома адресами) , державному реєстратору виконкому Полтавської міської ради, державному органу з питань банкрутства.
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2010 |
Оприлюднено | 13.01.2011 |
Номер документу | 13416115 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні