Рішення
від 06.09.2010 по справі 2-617
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-617\2010

ПОСТАНОВА

Іменем  України

06 вересня 2010 року   Вишгородський районний суд  Київської області в складі:

    головуючого - судді                                Заріцького С.М.,

    при секретарі                                          Смілянець І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді адміністративну справу за позовною заявою   фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 до Вишгородської міської ради та Вишгородського міського голови про  зобов’язання вчинити певні дії, -

встановив:

    ОСОБА_1, як фізична особа звернувся в суд із позовною заявою до Вишгородської міської ради та  Вишгородського міського голови про  зобов’язання вчинити певні дії, яку обґрунтував тим, що відповідач не вчиняє передбачених договором оренди землі дій щодо перегляду розмірів орендної плати, тому на підставі ст. 124, п.12 перехідний положень ЗК України, ст. 42 Закону України  «Про місцеве самоврядування в України», ч.1 ст. 55 Конституції України позивач просив визнати незаконними дії відповідачів та зобов’язати міського привести договір оренди до вимог законодавства.

У судове засідання ОСОБА_1  не з’явився, своєю заявою підтримуючи позовні вимоги просив розглядати справу за його відсутності.

Представник Вишгородської міської ради Київської області заперечив проти задоволення позову.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідно до п.3 рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради № 495 від 21.09.2004 року позивачу було затверджено проект на відведення земельної ділянки площею 0,0785 га у м. Вишгород на розі вулиць Дніпровської та Шолуденка під розміщення магазину та сімейного кафе.

На підставі вказаного рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради між ОСОБА_1 та Вишгородською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки № 260 від 21.09.2004 року строком на 25 років.

    Згідно п. 13 Договору розмір орендної плати переглядаються щороку у разі прийняття Вишгородською міською радою рішення про зміну розмірів орендної плати.

    30.06.2009 року Вишгородською міською радою прийнято рішення № 28\6 «Про заходи  щодо збільшення  надходжень до бюджету м. Вишгорода від плати за землю», в якому зазначено, що плата за земельні ділянки, повинна відповідати розміру, встановленому Закону України «Про плату за землю», враховуючи нормативну грошову оцінку, затверджену рішенням Вишгородської міської ради № 13\7 від 13.12.2007 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Вишгорода та Порядку її визначення».

24.06.2010 року ОСОБА_1 звернувся до Вишгородської міської ради з письмовою заявою про внесення змін в договір оренди земельної ділянки № 260 від 21.09.2004 року в частині зміни орендної плати, але позивачу було в цьому  відмовлено.

    Зазначені обставини підтверджуються копією заяви ОСОБА_1 від 24.06.2010 року та відповіддю Вишгородської міської ради № 2-16\983 від 12.08.2010 року.

    Таким чином вбачається, що позивач у встановленому законодавством порядку набув право користування земельною ділянкою.

    Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

    Статтею 71 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує поти позову.

    В судовому засіданні представник відповідача не довів, що не вчинення міською радою та міським головою дій на приведення договору оренди у відповідність до вимог закону є правомірним.

    Положеннями ст . 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що міський голова укладає договори від імені територіальної громади та на підставі рішень ради.

    Згідно з ч. 1 ст. 124 ЗК України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що бездіяльність відповідачів призводить до невиконання умов договору оренди земельної ділянки, тому позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню шляхом зобов’язання відповідачів вчинити визначені чинним законодавством дії щодо укладення договору оренди, який повинен відповідати Типовому договору оренди землі, що затверджений постановою КМУ від 03.03.2004р. №220.

Керуючись ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.123, 124  ЗК України, постановою КМУ від 03.03.2004р. №220.

на підставі ст.ст. 2,6,71, 158 – 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

    Позов  фізичної особи – підприємця ОСОБА_1   - задовольнити.

    Зобов’язати Вишгородського міського голову вчинити дії, спрямовані на приведення договору оренди земельної ділянки площею 0,0785 га у м. Вишгороді на розі вулиць Дніпровської та Шолуденка під розміщення магазину та сімейного кафе у відповідність до чинного законодавства шляхом укладення з фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 договору оренди.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення. .

Головуючий:

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.09.2010
Оприлюднено25.01.2011
Номер документу13479957
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-617

Рішення від 29.10.2010

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Кулеша Л. М.

Рішення від 29.10.2010

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Кулеша Л. М.

Рішення від 13.09.2011

Цивільне

Новоселицький районний суд Чернівецької області

Оленчук І. В.

Рішення від 22.03.2011

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Прокулевич В. С.

Рішення від 15.11.2010

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Грицьків Віталій Теофільович

Рішення від 06.09.2010

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Заріцький Сергій Миколайович

Рішення від 21.10.2010

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Безусов Володимир Іванович

Рішення від 02.09.2010

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Ратушняк Ігор Олександрович

Рішення від 16.08.2010

Цивільне

Великобілозерський районний суд Запорізької області

Яцун Оксана Олександрівна

Рішення від 30.09.2010

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Якименко Людмила Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні