Ухвала
від 13.01.2011 по справі 6/151/7
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13.01.11 ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігі вської області



14000 м. Чернігів, проспект Ми ру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62

У Х В А Л А

12 січня 2011 року справа № 6/151/ 7

За позовом: прокурора Бобро вицького району,

вул. Незалежності, 38, м. Бобро виця, 17400 в інтересах держави

в особі: Бобровицької райо нної державної адміністраці ї,

вул. Незалежності, 46, м. Бобро виця, 17400,

до відповідача: сільськог осподарського виробничого к ооперативу „40 років Перемоги ”,

вул. Колгоспна, 1, с. Веприк, Б обровицький район, 17443,

Третя особа, яка не заявля є самостійних вимог на предм ет спору, на стороні позивача : Головне управління Держком зему у Чернігівській області ,

пр. Миру, 61, м. Чернігів, 14005,

про стягнення 248762,50 грн. шкоди та повернення земельної діл янки

Суддя Блохіна Ж.В.

Представники стор ін:

від позивача: не з' явив ся,

від відповідача: Шкурко В.І. - голова правління, Суга Я.І., довіреність №3336 від 19. 11.09р.,

від третьої особи: Тимош енко О.В. - провідний спеціал іст юридичного відділу, дові реність №07-06/4243 від 06.09.2010 року, Зало га О.В. - головний спеціаліст юридичного відділу, довірен ість №07-06/4243 від 06.09.2010р.,

за участю: Копистко Н.В. - прокурор відділу прокуратур и Чернігівської області, пос в. №НОМЕР_1 від 11.10.2010 року.

Прокурором Бобровицьког о району в інтересах держави в особі Бобровицької районн ої державної адміністрації, за участю третьої особи, яка н е заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні п озивача: Головного управлінн я Держкомзему у Чернігівські й області, подано позов до сіл ьськогосподарського виробн ичого кооперативу „40 років Пе ремоги” про:

- стягнення 248762,50 грн. шкоди, зав даної внаслідок самовільног о зайняття земельної ділянки ;

- зобов' язання повернути с амовільно зайняті земельні д ілянки у розпорядження Бобро вицької районної державної а дміністрації та приведення ї х у придатний для використан ня стан.

В судовому засіданні 07.12.2010 ро ку прокурор подав заяву про у точнення позовних вимог, в як ій просить:

- стягнути 248762,50 грн. шкоди, завд аної внаслідок самовільного заняття земельної ділянки, н а рахунок Бобровицького райо нного бюджету (р/р 35210001000530 в УДК в Ч ернігівській області, МФО 853592, код ЄДРПОУ 04061853);

- зобов' язати повернути са мовільно зайняті земельні ді лянки у розпорядження Бобров ицької районної державної ад міністрації та привести їх у придатний для використання стан.

Позивач в дане судове засід ання представника не направи в, але надіслав до суду клопот ання про розгляд справи буз у часті його представника.

Прокурор відділу прокурат ури Чернігівської області по дав заяву прокурора Бобровиц ького району від 11.01.2011р. №23 про ві дмову від позовних вимог в ча стині зобов' язання відпові дача повернути самовільно за йняті земельні ділянки у роз порядження Бобровицької рай онної державної адміністрац ії та приведення їх у придатн ий для використання стан та л ист Бобровицької районної де ржавної адміністрації від 12.01 .2011р. №01-17/97 „Про відмову у частині позовних вимог”, в якому пози вач не заперечує проти відмо ви від п.3 позовних вимог (зобо в' язання повернути самовіл ьно зайняті земельні ділянки у розпорядження Бобровицько ї районної державної адмініс трації та приведення їх у при датний для використання стан ).

Прокурор відділу прокурат ури Чернігівської області пр осить суд прийняти ці заяви, р озглянути та задовольнити, п осилаючись на те, що відмова в ід частини позовних вимог об умовлена тим, що на момент роз гляду справи спірні земельні ділянки не використовуються відповідачем, що встановлен о проведеною посадовими осо бами Бобровицької райдержад міністрації та відділу Держк омзему у Бобровицькому район і перевіркою, за результатам и якої складено акт від 16.12.2010р. Р ешту позовних вимог просить задовольнити.

Вислухавши прокурора, розг лянувши подані ним заяви, суд приймає відмову прокурора Б обровицького району та позив ача від позову в частині позо вних вимог про зобов' язання відповідача повернути самов ільно зайняті земельні ділян ки у розпорядження Бобровиць кої районної державної адмін істрації та приведення їх у п ридатний для використання ст ан, оскільки ці дії не супереч ать законодавству і не поруш ують чиї-небудь права і охоро нювані законом інтереси.

В зв' язку з прийняттям суд ом часткової відмови від поз овних вимог, провадження у сп раві в частині позовних вимо г про зобов' язання поверну ти самовільно зайняті земель ні ділянки у розпорядження Б обровицької районної держав ної адміністрації та приведе ння їх у придатний для викори стання стан підлягає припине нню.

Суд продовжує розгляд дано ї справи в частині позовних в имог про стягнення 248762,50 грн. шко ди, завданої внаслідок самов ільного зайняття земельної д ілянки.

Представники відпові дача позовних вимог не визна ють повністю, просять припин ити провадження у справі, пос илаючись на те, що жодних прет ензій до СВК „40 років Перемоги ” з питань використання земе ль державної власності ні Бо бровицька райдержадміністр ація, ні прокуратура Боброви цького району не пред' являл и, ніяких вимог про сплату буд ь-яких коштів відповідач не о тримував, а тому вважають, що у позовній заяві про стягненн я 248762,50 грн. збитків відсутній пр едмет спору.

Голова правління СВК „40 ро ків Перемоги” Шкурко В.І. у суд овому засіданні пояснив, що а кт перевірки дотримання вимо г земельного законодавства в ід 30.06.2010р. він відмовився підпис увати, а решту документів, а са ме: три акти обстеження земел ьних ділянок від 30.06.2010р., проток ол про адміністративне право порушення від 09.07.2010р., постанову про закриття справи від 09.07.2010р. , припис від 09.07.2010р., а також розра хунок розміру шкоди, заподія ної внаслідок самовільного з айняття земельної ділянки СВ К „40 років Перемоги”, складени х третьою особою, він не отрим ував і не підписував.

Представники третьої особ и підтримують позовні вимоги про стягнення з відповідача 248762,50 грн. шкоди, завданої внасл ідок самовільного зайняття з емельних ділянок. Також пред ставники заперечують твердж ення відповідача про неотрим ання вищевказаних документі в.

Відповідно до ст. 77 Господар ського процесуального кодек су України господарський суд відкладає в межах строків, вс тановлених статтею 69 цього ко дексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не мож е бути вирішено в даному засі данні, зокрема, в зв' язку з не обхідністю витребування нов их доказів.

Дослідивши матеріали спра ви, вислухавши прокурора, пре дставників сторін, третьої о соби, суд доходить висновку п ро необхідність витребуванн я нових доказів по справі, в зв ' язку з чим розгляд справи п ідлягає відкладенню.

Керуючись ст. ст. 22, 78, п.4 ст. 80 , ст. 77, 86 Господарського процес уального кодексу України, су д -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти відмову від позову в частині позовних ви мог про зобов' язання с ільськогосподарського виро бничого кооперативу „40 років Перемоги” повернути самовіл ьно зайняті земельні ділянки у розпорядження Бобровицько ї районної державної адмініс трації та приведення їх у при датний для використання стан .

2. Припинити проваджен ня у справі в частині позовни х вимог про зобов' язан ня сільськогосподарського в иробничого кооперативу „40 ро ків Перемоги” повернути само вільно зайняті земельні діля нки у розпорядження Бобровиц ької районної державної адмі ністрації та приведення їх у придатний для використання стан.

3. Відкласти розгляд сп рави на 17.01.2011 року на 11:00 год. Засідання відбудеться в при міщенні господарського суду за адресою: м.Чернігів, пр. Мир у, 20, зал судового засідання №2.

4. Третій особі надати: докази направлення або вруч ення СВК „40 років Перемоги” т рьох актів обстеження земель них ділянок від 30.06.2010р., протоко лу про адміністративне право порушення від 09.07.2010р., постанови про закриття справи від 09.07.2010р. , припису від 09.07.2010р., а також розр ахунку розміру шкоди.

Суддя Ж.В. Блохіна

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення13.01.2011
Оприлюднено27.01.2011
Номер документу13501801
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —6/151/7

Постанова від 19.02.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Кондес Л.О.

Ухвала від 29.01.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Кондес Л.О.

Рішення від 21.01.2011

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Блохiна Ж.В.

Ухвала від 13.01.2011

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Блохiна Ж.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні