18/5007/29/11
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"21" березня 2011 р. № 18/5007/29/11
Суддя Соловей Л.А., розглянувши
позовну заяву Прокурор Черняхівського району в інтересах держави в особі Житомирської обласної державної адміністрації (м.Житомир)
Головного управління Держкомзему у Житомирській області (м.Житомир)
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Колос-2005" (с.Забріддя Черняхівський район)
2) Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області (смт.Черняхів)
про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 28.02.2008р. №040822300114; визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Черняхівської РДА від 25.01.2008р. №29 та від 28.08.2007р. №316,
ВСТАНОВИВ:
Прокурором подано позов про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 28.02.08 №040822300114; визнання незаконними та скасування розпоряджень голови Черняхівської РДА від 25.01.2008р. №29 та від 28.08.2007р. №316.
Крім того, в прохальній частині позовної заяви прокурор просить вжити заходи до забезпечення позову, шляхом заборони відповідачам вчиняти будь-які дії відносно оспорюваної земельної ділянки.
Суд визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Щодо клопотання прокурора про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом заборони відповідачам вчиняти будь-які дії відносно оспорюваної земельної ділянки, суд вважає за необхідне зазначити наступне:
Відповідно до статті 66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Отже, єдиною підставою для застосування забезпечення позову вважається неможливість виконання рішення у майбутньому.
Застосування заходів до забезпечення позову може мати місце лише за наявності підстав, викладених у законі. При подачі заяви про забезпечення позову заявник насамперед повинен обґрунтувати звернення із заявою відповідними доказами, що підтверджують необхідність вжиття відповідних заходів.
З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Проте, прокурором не доведено належними доказами підстав для задоволення його клопотання про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом заборони відповідачам вчиняти будь-які дії відносно оспорюваної земельної ділянки; не надано обґрунтування, і з матеріалів справи цього не вбачається, чому невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання прокурора про вжиття заходів до забезпечення позову на даній стадії судового процесу.
Керуючись ст.ст.33, 34, 64, 65, 66, 67 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Розгляд справи призначити на "12" квітня 2011 р. об 11:00.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в кімнаті № 203.
3. Відмовити прокурору в задоволенні клопотання про вжиття заходів до забезпечення позову.
4. Зобов'язати прокурора та позивачів:
- надати для огляду в судовому засіданні оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- надати свідоцтво про державну реєстрацію, довідку з ЄДРПОУ позивачів (оригінали - для огляду в судовому засіданні, належним чином засвідчені копії - до матеріалів справи);
- надати довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про наявну в ньому інформацією щодо відповідачів станом на дату порушення провадження у справі;
- надати положення Головного управління Держкомзему у Житомирській області;
- інші докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини.
5. Зобов'язати відповідачів:
- надати господарському суду письмові відзиви на позовну заяву, наявні заперечення обґрунтувати документально (з посиланням на конкретні норми закону);
- надати свідоцтво про державну реєстрацію, довідку з ЄДРПОУ (оригінали - для огляду в судовому засіданні, належним чином засвідчені копії - до матеріалів справи).
6. Учасникам процесу письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України, а пояснення викласти письмово.
7. В судове засідання викликати уповноважених представників сторін та прокурора.
Попередити сторони, у разі нез'явлення у судове засідання позивача та не подання витребуваних судом документів, позовну заяву буде залишено без розгляду на підставі п.5 ст.81 ГПК України, а у разі нез'явлення у судове засідання відповідача, справу буде розглянуто за наявними в ній матеріалами у відповідності до ст. 75 ГПК України.
Суддя Соловей Л.А.
друк. 7 прим.1- в справу2,3- позивачам (рек. з повід.) 4,5- відповідачам (рек. з повід.) 6,7- прокурору
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2011 |
Оприлюднено | 31.03.2011 |
Номер документу | 14416643 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні