8/440
КИЇВСЬКИЙ МІЖОБЛАСНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
01033, м.Київ, вул.Жилянська 58-б тел. 284-37-31
Іменем України
П О С Т А Н О В А
19.02.08 р. № 8/440
Київський міжобласний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Мостової Г.І.,
суддів: Агрикової О.В.,
Фаловської І.М.
при секретарі судового засідання Рустам'яні Е.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал»на рішення господарського суду Полтавської області від 26.11.2007 р.
у справі № 8/440 (суддя Плеханова Л.Б.)
за позовом Полтавського обласного комунального підприємства «Полтававодоканал», м.Полтава
до Госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці №5, м. Полтава
про спонукання до укладення договору
за участю представників сторін:
від позивача: Гавриленко Т.А. –дов. №юр/383 від 10.12.2007 р.
від відповідача: Януш А.І. –дор. б/н від 04.01.2008 р.
встановив:
Рішенням господарського суду Полтавської області від 26.11.2007 р. в задоволенні позовних вимог Обласного комунального підприємства «Полтававодоканал»до госпрозрахункової житлово-експлуатаційної дільниці №5 про спонукання до укладення договору було відмовлено повністю.
Комунальне підприємство Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», не погоджуючись з прийнятим рішенням подало апеляційну скаргу №376 від 06.12.2007 р. (вх. суду № 2-04/2/1014/3134 від 17.12.2007 р.), в якій заявник вважає прийняте рішення незаконним у зв'язку з неправильним застосуванням норм матеріального права та у зв'язку з невідповідністю висновків, викладених у вказаному рішенні місцевого суду, обставинам справи.
Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 25.12.2007 р. вказана апеляційна скарга була прийнята до провадження та розгляд справи №8/440 призначено на 05.02.2008 р. на 10-15. В судовому засіданні 05.02.2008 р. оголошувалась перерва на 19.02.2008 р. на 10-00.
Представник позивача вимоги, викладені в апеляційній скарзі підтримав, вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Представник відповідача проти апеляційної скарги заперечує з підстав, викладених у відзиві №15-80 від 25.01.2008 р. (вх. суду №2-05/353/н від 05.02.2008 р.), в якому просить рішення місцевого суду залишити без змін.
Дослідивши матеріали справи, матеріли апеляційної скарги, відзиву на неї, заслухавши пояснення представників сторін, колегія апеляційного суду встановила наступне.
Відповідно до ст.179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Комунальне підприємство Полтавської обласної ради «Полтававодоканал»23.04.2007 р. направило госпрозрахунковій житлово-експлуатаційній дільниці №5 для розгляду та належного оформлення договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення. Як вбачається з матеріалів справи, відповідачу був запропонований типовий договір який наведений у додатку №4 до Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України затверджених наказом Державного Комітету України по житлово-комунальному господарству №65 від 01.07.1994 р..
Відповідно до ч.5 ст.181 ГК України сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона —виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими (ч.7 ст.181 ГК України).
Проте, відповідач не погодився з умовами даного договору (а.с.10-27) та 15.05.2007 р. позивач отримав протокол розбіжностей до даного договору, однак, умови цього протоколу не були прийнятими позивачем (а.с.28-32).
Відповідно до ч.3 ст.184 ГК України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених ст.179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами ст.181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Відповідно до ч.1. ст.187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду (п.4 ст. 188 ГК України).
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»відносини між учасниками договірних відносин в сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства, а відсутність договору, оформленого належним чином, фактично унеможливлює надання таких послуг відповідачу (ч.1 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Підсумовуючи викладене, колегія апеляційного господарського суду не погоджується з висновком місцевого господарського суду про відмову у задоволенні позовних вимог у зв'язку з тим, що укладання цього договору не є обов'язковим, та вважає, що відповідно до ч. 1. ст. 187, ч.4 ст.188 ГК України, ч.1 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»позовні вимоги про зобов'язання укласти договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення підлягають частковому задоволенню з врахуванням пропозицій відповідача, а саме:
щодо пункту 1.4. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
Стаття 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»поділяє житлово-комунальні послуги залежно від функціонального призначення на: комунальні послуги; послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій; послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків; послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд.
Як вбачається з п.1.1. спірного договору його предметом є комунальні послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. А пункт 1.2. договору визначає, що КП «Полтававодоканал»зобов'язується надавати послуги з водопостачання та водовідведення, а Абонент (ГЖЕД-5) зобов'язується своєчасно здійснювати оплату за споживання і користування послугами на умовах цього договору.
Дослідивши матеріали справи, колегія апеляційного суду встановила, що підстави для включення в договір про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення житлових будинків як об'єкту договору, - відсутні, враховуючи наступне.
Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 р. встановлюють, що централізоване постачання холодної води та водовідведення - це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у холодній воді та відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньо будинкових систем холодного водопостачання та водовідведення. Втрата води в житлових будинках внаслідок аварійних ситуацій, не є комунальною послугою, а є складовою послуг з технічного обслуговування внутрішньо будинкових мереж житлових будинків та на підставі п.13 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій»№560 від 12.07.2005р. має регулюватись окремим договором про обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення, в якому і будуть визначені істотні умови договору щодо переліку послуг, їх вартості та порядку їх відшкодування.
Оскільки, комунальними послугами з водопостачання та водовідведення в житлових будинках користується населення, з яким позивач перебуває в договірних відносинах, а відповідач (ГЖЕД-5) не користується послугами з водопостачання та водовідведення в багатоквартирних житлових будинках, об'єктами спірного договору про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення можуть бути тільки ті приміщення, в яких відповідач (ГЖЕД-5) користується відповідними комунальними послугами, а саме: контора, що розташована за адресою: м.Полтава, вул. Красіна, 63 та майстерня, що розташована за адресою: м.Полтава, пров. Спілчанський, 2.
За таких обставин, житлові будинки по прямих розрахунках не можуть бути включені як об'єкт користування послугами з водопостачання та водовідведення в спірний договір та пункт 1.4. підлягає включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача (ГЖЕД-5).
щодо пункту 1.5. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
Пункт 1.12. Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, визначає мережі, які передаються забудовником на баланс водоканалу для подальшої експлуатації та не встановлює межу розподілу відповідальності за стан та експлуатацію мереж. Відповідно до п.9 Зразкового договору на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до комунальної каналізації, затвердженого Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству №165 від 22.07.1994 р., між абонентом та водоканалом повинен встановлюватися розподіл відповідальності за стан та експлуатацію водопровідних мереж, але тільки тих приміщень, які є об'єктом користування послуг з водопостачання та водовідведення.
Враховуючи викладене та те, що пункт 1.4. підлягає включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача (ГЖЕД-5), то абзаци 4-7 пункту 1.5. договору, що встановлюють межу відповідальності в обслуговуванні водопровідних і каналізаційних мереж між водоканалом і абонентом по житлових будинках, підлягають виключенню.
За таких обставин, пункт 1.5. підлягає включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача (ГЖЕД-5).
щодо пункту 2.1. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
Пункт 11.3 Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України визначає, що в окремих випадках (сезонне водоспоживання, незначні витрати води, недоцільність установки водолічильника тощо) розрахунок витрат води абонентами, що не мають вимірювальних приладів, за узгодженням з водоканалом виконується згідно з нормами водоспоживання, затвердженими місцевими органами державної виконавчої влади - за кількістю календарних днів користування водопроводом за цей період.
Цими Правилами затверджено норми витрат води згідно з БНіП 2.04.01-85 Внутрішній водопровід і каналізація будинків. Згідно з Розрахунком вартості послуг (Додаток №3 до спірного договору) сума договору на рік складає 1179,78 грн.
Відповідач обґрунтовує недоцільність встановлення водолічильника в конторі та майстерні ГЖЕД-5 незначним витрачанням води в цих приміщеннях та тим, що придбання та встановлення лічильників є фінансово неможливим, оскільки ГЖЕД-5 є комунальним підприємством та інших доходів, окрім квартирної плати не отримує.
За таких обставин, пункт 2.1. підлягає включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача.
щодо пунктів 2.2., 2.3., 2.4., 2.6. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
Враховуючи те, що пункти 1.4., 2.1. підлягають включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача (ГЖЕД-5), то пункти 2.2., 2.3., 2.4., 2.6. договору, що регулюють порядок розрахунків КП «Полтававодоканал»з населенням із встановленням водолічильників, підлягають виключенню. За таких обставин, пункти 2.5., 2.7., 2.8. спірного договору вважати відповідно пунктами 2.2., 2.3., 2.4. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
щодо пункту 3.6. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
Пункт 12.3. Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України встановлює, що розрахунки за воду здійснюються в такому порядку і в такі строки: а) з підприємствами (за винятком ЖЕО) як правило один раз на місяць. Проте Водоканал має право вести розрахунок в порядку: попередньої оплати...з остаточним розрахунком по закінченні місяця; планових платежів...; б) з житлово-експлуатаційним організаціями та ЖБК - один раз на місяць.
Відповідно до п.18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р. розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Оскільки, ГЖЕД-5 є комунальним підприємством та інших доходів не отримує, окрім квартирної плати, яку мешканці сплачують у строк до 10 числа місяця наступного за звітним, пункт 3.6. підлягає включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача (ГЖЕД-5).
щодо пунктів 4.1.2., 4.1.3., 5.1.3., 5.2.1. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
Відповідно до п. 9.6. Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, при виявленні представником Водоканалу витоку води в мережах абонента внаслідок їх пошкодження або нераціонального водокористування, коли водолічильник на вводі відсутній або не працює з вини абонента, Водоканал виконує розрахунок витрат води у такому порядку: за пропускною здатністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2 м/сек. та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Розрахунок проводиться за фактичний час витоку води по день її ліквідації. Якщо час, протягом якого відбувався витік, встановити не вдається, то розрахунок здійснюється за останній поточний місяць. Наявність витоку оформлюється актом відповідно до п. 12.15 цих Правил. Усі посилання на п. 9.6, що мають місце в цих Правилах, відносяться виключно до порядку проведення розрахунків витрат води.
Відповідно до п. 12.9. Правил рахунки або інші платіжні документи за воду підлягають оплаті абонентами у триденний строк після їх подачі Водоканалом.
Відповідно до п. 13.3. Правил водоканал має право, завчасно попередивши абонента, припинити йому подачу води у разі:
а) незадовільного технічного стану водопровідних та каналізаційних мереж, пристроїв і споруд, які перебувають на балансі абонента, невиконання абонентом вимог Водоканалу щодо усунення порушень технічної експлуатації, виявлених Водоканалом;
б) проведення Водоканалом ремонтних робіт з обслуговування водопровідних і каналізаційних мереж та пристроїв, до яких приєднаний абонент, а також виконання робіт з приєднання нових абонентів;
в) відмови абонента у приєднанні до водопровідних і каналізаційних мереж та пристроїв, які перебувають на балансі субабонентів, що мають дозвіл Водоканалу на приєднання;
г) невиконання абонентом умов договору;
д) несвоєчасного внесення плати за воду, при цьому подача води припиняється по закінченні двох тижнів від моменту подачі рахунку або платіжного документа;
є) недопуску абонентом представника Водоканалу до водолічильника й водопровідних пристроїв, споруджень локального очищення виробничих стічних вод, а також неподачі відомостей, потрібних для розрахунку води, що витрачається (кількість мешканців, орендарів, наявність свійських тварин, худоби тощо). При цьому подача води припиняється по закінченні тижневого строку після попередження Водоканалу;
ж) самовільного приєднання до комунальної водопровідної мережі або мережі водовідведення;
з) заяви абонента про припинення користування водопроводом, якщо воно не вплине на водопостачання інших абонентів (субабонентів);
і) недопускання абонентом представника Водоканалу для регулювання подавання води та накладання пломб у тих випадках, коли абонентом перевитрачений встановлений йому ліміт відпуску води, а також накладання пломб на запірно-регулюючу арматуру внутрішньої мережі абонента;
к) недотримання абонентами визначеного режиму водоспоживання і водовідведення та невиконання у визначений Водоканалом строк заходів щодо зниження витрат води;
л) невиконання вимог щодо забезпечення якісного обліку води, що споживається;
м) самовільного вмикання резервних вводів, опломбованих Водоканалом, без попередження Водоканалу, за винятком потреби гасіння пожежі;
н) відмови водоспоживача укласти договір з Водоканалом на надання послуг у водопостачанні та водовідведенні, прийняти рахунок чи платіжний документ за витрачену воду та каналізацію, неусунення причин, що перешкоджають зніманню показників водолічильника в строк, встановлений Водоканалом.
У випадках, зазначених у пунктах в, ж, і, к, л, подача води припиняється не менш як за дві доби після попередження Водоканалом, а у випадках, зазначених в інших пунктах, - за 5 діб.
Враховуючи те, що пункти 1.4., 2.1. підлягають включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача (ГЖЕД-5), то абз.5 п.п.«а»пункту 4.1.3. договору щодо «пошкодження або несправностей дворової внутрішньо будинкової мережі, що призводять до витоку води, що перебуває на балансі Абонента», підлягає виключенню.
За таких обставин, оскільки пункти 4.1.2., 4.1.3. (крім абз.5 п.п.«а»пункту 4.1.3. договору щодо «пошкодження або несправностей дворової внутрішньо будинкової мережі, що призводять до витоку води, що перебуває на балансі Абонента»), 5.1.3., 5.2.1. договору чітко відповідають вимогам п.п. 9.6., 12.9., 13.3 Правил, підстави для їх виключення з договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення, - відсутні.
щодо пункту 5.2.2. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
Враховуючи те, що пункти 1.4., 2.1. підлягають включенню в договір №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в редакції відповідача (ГЖЕД-5), то пункт 5.2.2. договору, що регулюють порядок використання підвальних приміщень, підлягає виключенню. За таких обставин, пункти 5.2.3., 5.2.4., 5.2.5., 5.2.6. спірного договору вважати відповідно пунктами 5.2.2., 5.2.3., 5.2.4., 5.2.5. договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення.
щодо додатків №№1-1 – 1-12 до договору №431-7 про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення, то вони є невід'ємною частиною договору в частині що стосується приміщень, в яких відповідач (ГЖЕД-5) користується комунальними послугами, а саме: контори, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Красіна, 63 та майстерні, що розташована за адресою: м. Полтава, пров. Спілчанський, 2.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.99-105 ГПК України, Київський міжобласний апеляційний господарський суд, -
п о с т а н о в и в :
1. Апеляційну скаргу комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал»на рішення господарського суду Полтавської області від 26.11.2007 р. у справі №8/440 задовольнити частково.
2. Рішення господарського суду Полтавської області від 26.11.2007 р. у справі №8/440 скасувати, з прийняттям нового рішення.
3. Позовні вимоги задовольнити частково.
4. Зобов'язати госпрозрахункову житлово-експлуатаційну дільницю №5, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Красіна, 63 (код ЄДРПОУ 13961758) укласти з комунальним підприємством Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», що розташоване за адресою: м. Полтава, вул. П.Комуни, 40а (код ЄДРПОУ 03361661) договір про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення в наступній редакції:
ДОГОВІР №431-7
про надання комунальних послуг з водопостачання та водовідведення
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ», далі ВОДОКАНАЛ, в особі генерального директора ЧЕНЧЕВОГО ВАЛЕРІЯ ГЕННАДІЙОВИЧА, що діє на підставі Статуту підприємства, з однієї сторони, та ГОСПРОЗРАХУНКОВА ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНА ДІЛЬНИЦЯ № 5, далі АБОНЕНТ, в особі начальника ГЖЕД - 5 ПАЛЬОХА ВАЛЕРІЯ МИКОЛАЙОВИЧА, що діє на підставі Статуту ,з другої сторони, уклали цей договір про наступне :
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ:
1.1. Предметом договору є такі комунальні послуги :
- централізоване водопостачання;
- централізоване водовідведення.
1.2. Водоканал зобов'язується надавати послуги з водопостачання та водовідведення, а Абонент зобов'язується своєчасно здійснювати оплату за споживання і користування послугами на умовах цього договору.
1.3. Сторони зобов'язуються керуватися діючими «Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України»(далі «Правила...»), затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу України від 1 липня 1994 р. № 65 та зареєстрованих Мін'юстом України 22.07.1994 р. за № 165/374, «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», затвердженими наказом Держбуду України 19.02.2002 р. №37 та зареєстрованими Мін'юстом України 26.04.2002 р. за № 403/6691.
1.4. Об'єкти користування послугами:
- контора, вул. Красіна, 63;
- майстерня, пров. Спілчанський, 2.
1.5. Межею розподілу відповідальності за стан інженерних комунікацій з водозабезпечення та водовідведення є межа балансової належності.
Межа розподілу водопроводу та каналізації по конторі (вул. Красіна, 63) відсутня, так як водопостачання та водовідведення здійснюється від внутрішніх мереж житлового будинку № 63.
Межею розподілу водопроводу по майстерні (пров. Спільчанський, 2) є колодязь із запірною арматурою на магістральному водопроводі. Абонент обслуговує ввід від другого фланцю після відключаючої засувки, на каналізації - обріз труби в першому колодязі на дворовій мережі (додаток до договору №1-2 в частині що стосується контори, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Красіна, 63 та майстерні, що розташована за адресою: м. Полтава, пров. Спілчанський, 2).
2. ОБЛІК ПОСЛУГ:
2.1. Облік кількості використаної води по адміністративному приміщенню та майстерні (додаток №2 в частині що стосується контори, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Красіна, 63 та майстерні, що розташована за адресою: м. Полтава, пров. Спілчанський, 2) здійснюєтеся згідно з нормами водоспоживання, затвердженими рішенням міськвиконкому.
2.2. Розрахунок водоспоживання та водовідведення по об'єктах виконаний згідно з поданою заявкою та на підставі норм витрат води для різних споживачів (додаток № 2 в частині що стосується контори, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Красіна, 63 та майстерні, що розташована за адресою: м. Полтава, пров. Спілчанський, 2).
2.3. Ліміт водоспоживання Абоненту визначається згідно з поданою заявкою-розрахунком на наступний рік з урахуванням фактичного водоспоживання за попередній рік і діє до строку перегляду. Примітка: ліміт водоспоживання може корегуватися протягом року, в залежності від оплати за надані послуги за попередній квартал.
2.4. Облік кількості стічних вод, що надходять до каналізації Водоканалу, здійснюється за кількістю води, що надходить Абоненту з комунального водопроводу ( додаток № 2 в частині що стосується контори, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Красіна, 63 та майстерні, що розташована за адресою: м. Полтава, пров. Спілчанський, 2).
3. ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ І ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ:
3.1. Розрахунки за воду, використану Абонентом і прийняті від нього стічні води здійснюються згідно з главою 12 та п. 15.9, 21 «Правил...».
3.2. Вартість наданих послуг по водопостачанню та водовідведенню визначається Водоканалом по регульованим (встановленим) органами виконавчої влади та виконавчих органів місцевих рад тарифам. Строк введення та дія їх визначається вказаними органами влади.
3.3. На момент укладання договору тарифи з ПДВ на послуги становлять :
- вода 4,50 грн. за куб. м.;
- стоки 2,92 грн.. за куб. м.
3.4. Розрахунок вартості послуг в межах ліміту (додаток №3 в частині що стосується контори, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Красіна, 63 та майстерні, що розташована за адресою: м. Полтава, пров. Спілчанський, 2).
3.5. У разі зміни тарифів, діючих на час укладання договору, оплата Абонентом за фактично отримані послуги здійснюється за новими тарифами з дня їх введення в дію без змін всіх інших умов договору. Документом, підтверджуючим зміну тарифів, являється виставлений Водоканалом рахунок за послуги водопостачання та водовідведення надані Абоненту.
3.6. Абонент розраховується за надані послуги в строк до 10 числа місяця наступного за звітним при наявності рахунку на оплату послуг.
3.8. У разі несвоєчасного перерахування коштів за послуги водопостачання та водовідведення Абонент сплачує Водоканалу пеню у розмірі 1% від суми платежів за кожний прострочений день, але не більше 100 % боргу.
3.9. Всі грошові кошти Абонента, що надходять на розрахунковий рахунок Водоканалу, незалежно від призначення платежу, розподіляються в наступній послідовності:
а) оплата поточних платежів;
б) погашення боргових зобов'язань;
в) оплата пені (якщо вона є);
г) відшкодування збитків, що нанесені Водоканалу (якщо вони є);
д) частина грошових коштів, що залишилась (якщо вона є), вважається передплатою.
4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ВОДОКАНАЛУ :
4.1. Водоканал має право:
4.1.1. Здійснювати контроль за одержанням послуг шляхом проведення обстеження технічного стану систем водопостачання та водовідведення Абонента, та вимагати Абонента виконання своїх пропозицій спрямованих на поліпшення якості обліку води, технічного стану мереж.
4.1.2. При виявленні представником Водоканалу витоку води в мережах Абонента або нераціонального використання води розрахунок витрат проводиться згідно з п. 9.6. «Правил...»за пропускною здатністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2м/ сек.. та її повним перерізом протягом 24 годин на добу. Розрахунок проводиться за фактичний час витоку води по день її ліквідації, якщо час, протягом якого відбувався витік, встановити не вдасться, то розрахунок здійснюється за останній поточний місяць. Наявність витоку оформляється актом, на основі якого виписується додатковий рахунок Абоненту.
4.1.3. Тимчасово припинити або обмежити подачу води Абоненту :
а/ Без попередження в разі:
- припинення подачі електроенергії підприємству Водоканал,
- необхідності збільшення подачі води до місць виникнення пожеж,
- стихійного лиха,
- аварій на зовнішніх мережах водопроводу і каналізації, а також . інженерних комунікаціях будівель та споруд,
б / З попередженням за 5 діб до відключення у разі :
не надання необхідних документів для розрахунків спожитої води і кількості скинутих стоків,
самовільного включення резервних вводів, опломбованих Водоканалом. без попередження Водоканалу за виключенням необхідності гасіння пожежі, а також самовільного збільшення об'єму стічних вод,
невиконання Абонентом умов договору.
несвоєчасної оплати рахунку за надані послуги,
4.2. Водоканал бере на себе зобов'язання:
4.2.1. Забезпечувати Абонента питною водою, яка відповідає нормативам встановленим Держстандартом та МОЗ України, ГОСТу «Вода питна»згідно з виділеним лімітом.
4.2.2. Поновлювати надання послуг протягом доби після ліквідації заборгованості, усунення порушень та оплати Абонентом робіт з припинення та відновлення надання послуг і відповідної заявки Абонента.
4.2.3. Своєчасно вживати заходів до запобігання та ліквідації аварійних ситуацій, пов'язаних з технічним станом систем водопостачання та водовідведення.
4.2.4. У 10-добовий термін розглядати претензії за невірну виписку рахунку (розрахунку суми, тарифікації).
5. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ АБОНЕНТА:
5.1. Абонент має право:
5.1.1. На одержання послуг, що повинні відповідати вимогам стандарту, нормативних документів та умовам цього договору.
5.1.2. На перевірку якості послуг, що надаються (якість питної води) обсягу наданих послуг. Витрати пов'язані з експертизою, відшкодовуються у встановленому законодавством порядку.
5.1.3. На виставлення претензій Водоканалу в письмовій формі наневірну виписку рахунків (розрахунку суми, тарифікації), не пізніше 10 днів з дня одержання рахунку.
5.1.4. Користуватися послугами міської каналізації з приймання, відведення і очищення стічних вод після виконання вимог щодо приєднання абонентів до комунальної каналізації відповідно до «Правил...»та укладеного Договору.
5.2. Абонент бере на себе зобов'язання:
5.2.1. Оплачувати рахунки за послуги у триденний термін з моменту їх вручення Водоканалом.
5.2.2. В зазначений термін виконувати умови Водоканалу спрямовані на поліпшення якісного обліку послуг та утримувати в належному санітарному стані приміщення водомірних вузлів.
5.2.3. Забезпечити належну експлуатацію водопровідних і каналізаційних мереж, що знаходяться на його балансі. Абонент зобов'язаний забезпечити доступ представнику Водоканалу до систем водопроводу та каналізації.
5.2.4. Абонент зобов'язаний в зазначений строк надати дані про витрати води, необхідні для ведення розрахунків (п.11.9. Правил...»). Якщо Абонент подасть неправильні відомості. Водоканал має право вести розрахунки згідно п.9.6. Правил...».
5.2.5. Абонент сплачує борги, які виникли на час підписання даного Договору і не сплачені ним по попередньому Договору.
6. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ:
6.1. Абонент не має права без письмового дозволу Водоканалу припинити відпущення води субабоненту або давати дозвіл на його приєднання до мереж водопостачання та водовідведення.
6.2. Відповідальною особою за водопостачання та водовідведення, цілісність пломб та справну роботу пристроїв водомірного вузла Абонент призначає –
/посада, прізвище, ім'я, по батькові/
6.3. У випадку зміни юридичної адреси, інших реквізитів, сторона зобов'язана у 10-денній термін повідомити про це іншу сторону.
6.4. Всі суперечності по цьому договору повинні вирішуватись Сторонами шляхом переговорів. Якщо в результаті переговорів не вдалося дійти згоди, то всі суперечливі питання вирішуються в господарському суді.
6.5. У всіх випадках, що не знайшли свого відображення в даному Договорі, сторони зобов'язуються керуватися діючими нормативними документами.
6.6. Договір укладається з 1 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року і вважається продовженим на наступний рік якщо за місяць до закінчення терміну дії не надійде заява однієї із сторін про розторгнення договору чи його перегляд.
6.7. Цей договір складено у двох примірниках –по одному для кожної сторони.
7. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ :
7.1. Водоканал має статус платника податку на прибуток на загальних умовах за ставкою 25% згідно з ст.10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства».
ВОДОКАНАЛ
АБОНЕНТ
Комунальне підприємство
Госпрозрахункова
Полтавської обласної ради
житлово-експлуатаційна
«Полтававодоканал»
дільниця №5
36020, м. Полтава, вул. П.Комуни, 40а
36000, м. Полтава, вул. Красіна, 63
р/р 26035322 в АБ «Полтава-банк»
р/р 260071679
МФО 331489 код 03361661
в АБ «Полтава-банк»
Свідоцтво платника податку
МФО 331489 код 13961758
№23478399 інд. № 033616616014
Генеральний директор Начальника ГЖЕД –5
5. Матеріали справи №8/440 повернути до господарського суду Полтавської області.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову може бути оскаржено у касаційному порядку до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя Мостова Г.І.
Судді: Агрикова О.В.
Фаловська І.М.
Дата підписання повного тексту Постанови: 11.03.2008 р.
Дата відправки 18.03.08
Суд | Київський міжобласний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2008 |
Оприлюднено | 20.03.2008 |
Номер документу | 1448986 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Прокопенко Алла Єгорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні